Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Szukam zestawu AC, router + karta.
Router z modemem ADSL + port WAN ( lub opcja ustawiania LAN1 jako WAN ), porty oczywiscie minimum 1Gbps ( 10 Gbps pewnie jeszcze nie ma a jak sa to w cenach z kosmosu ), AC 3200 ( lub cos wyzej jesli jest ), fajne menu - w sensie duzo mozliwosci ( np. potrzebowalbym ruch z jednego z urzadzen lub z kazdego ale na kankretny adres IP puscic przez VPN i fajnie by bylo moc to skonfigurowac na routerze dla calej sieci )
Karta, tutaj bedzie latwiej bo ma byc poprostu na USB w standardzie minimum AC 3200 :)

To chyba byloby na tyle :) jakies pomysly?

Link to post
Share on other sites

Masz na myśli takie AC3200 jak u Asusa (RT-AC3200)? To Cię musze rozczarować bo to jest 600+1300+1300. Czyli tak naprawdę AC1900 tyle, że radio 5GHz jest zdublowane. Łączysz się do tego kartą AC1900 (USB-AC68).

 

Paradoksalnie AC3100 (RT-AC88U) to 2167Mbps w 5GHz. Karty USB do tego chyba nie ma.

Link to post
Share on other sites

Wlasnie o to AC mi chodzilo :) w takim razie skoro nie ma do tego karty to starczy i AC1900, o ile roznica w cenie jest znaczaca, jesli jest niewielka to doplace :) mozesz polecic te Urzadzenia Asusa? chyba zaden z nich mie ma wbudowanego modemu ADSL, a chcialbym, pozbyc sie zbednych urzadzen z sieci :) No i problem z tym VPNem, z tego co jakis czas temu patrzylem ciezko znalezc urzadzenie ktore pozwoliloby na takie rzeczy

Link to post
Share on other sites

Nie używałem tego modelu. Natomiast jeśli chcesz robić tunel z komputera do jakiegoś serwera w necie to jedynym wymaganiem w stosunku do routera jest funkcja vpn pass through a tym dysponuje juz chyba każdy router. Co innego jeśli to router ma terminowac połączenie to wtedy musi mieć on funkcjonalność vpn serwera.

Link to post
Share on other sites

Tanio nie będzie, router który ma to co chcesz to Asus DSL ac-88u. Do tego idealnie pasuje karta, która niestety nie jest na USB, a na pci-e pce ac88. Zostaje tylko USB ac68. Sam ostatnio kupiłem zestaw z karty pce ac88 oraz rt AC86u, działa super. W otoczeniu mam kilkanaście sieci Wi-Fi, do komputera jakieś 6-7m przez ścianę, a karta łączy się z prędkością 1.6gbps - ping bez zmian w porównaniu do kabla ☺️ Jestem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Nie no z tym sie zgodze, nie wierze w osiagnieciu pingu takiego jak na kablu ... fizyki nie przeskoczysz, dzieki za tego Asus DSL ac-88u, widze ze wszystko co warto to tylko Asus, cos innego bo jakos nie lubie tej marki po przejsciach z laptopem. niestety musi byc USB bo nie mam wolnych pcie :)

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Zestaw stary router + kabel ping w grze Overwatch na komputerze syna miałem 24ms - o wifi można było zapomnieć, pingi od 150 do ponad 200ms. Nowy zestaw zapewnił ping jak poprzednio, a kabel mogłem zwinąć - mi wystarcza.

Link to post
Share on other sites

X4S to bardzo chwalony wszędzie sprzęt, nie wiedziałem, że jest też wersja z DSL. Na liście o której wspominasz jest DSL AC88U. Przyznam, że zastanawiałem się też nad tym Netgear X4S - to był dla mnie taki czarny koń wraz z Synology AC2600.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...