Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zestaw AC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 BoBi1234

BoBi1234
  • Bywalec

• 135 postów
  • GG:1228776
  • Miejscowość:Kobylnica/Wakefield

Napisano 07 listopad 2017 - 11:18

Witam,
Szukam zestawu AC, router + karta.
Router z modemem ADSL + port WAN ( lub opcja ustawiania LAN1 jako WAN ), porty oczywiscie minimum 1Gbps ( 10 Gbps pewnie jeszcze nie ma a jak sa to w cenach z kosmosu ), AC 3200 ( lub cos wyzej jesli jest ), fajne menu - w sensie duzo mozliwosci ( np. potrzebowalbym ruch z jednego z urzadzen lub z kazdego ale na kankretny adres IP puscic przez VPN i fajnie by bylo moc to skonfigurowac na routerze dla calej sieci )
Karta, tutaj bedzie latwiej bo ma byc poprostu na USB w standardzie minimum AC 3200 :)

To chyba byloby na tyle :) jakies pomysly?

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 5517 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 07 listopad 2017 - 13:29

Masz na myśli takie AC3200 jak u Asusa (RT-AC3200)? To Cię musze rozczarować bo to jest 600+1300+1300. Czyli tak naprawdę AC1900 tyle, że radio 5GHz jest zdublowane. Łączysz się do tego kartą AC1900 (USB-AC68).

Paradoksalnie AC3100 (RT-AC88U) to 2167Mbps w 5GHz. Karty USB do tego chyba nie ma.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

#3 BoBi1234

BoBi1234
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 135 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 16:53

Wlasnie o to AC mi chodzilo :) w takim razie skoro nie ma do tego karty to starczy i AC1900, o ile roznica w cenie jest znaczaca, jesli jest niewielka to doplace :) mozesz polecic te Urzadzenia Asusa? chyba zaden z nich mie ma wbudowanego modemu ADSL, a chcialbym, pozbyc sie zbednych urzadzen z sieci :) No i problem z tym VPNem, z tego co jakis czas temu patrzylem ciezko znalezc urzadzenie ktore pozwoliloby na takie rzeczy

• 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 5517 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 21:09

Nie używałem tego modelu. Natomiast jeśli chcesz robić tunel z komputera do jakiegoś serwera w necie to jedynym wymaganiem w stosunku do routera jest funkcja vpn pass through a tym dysponuje juz chyba każdy router. Co innego jeśli to router ma terminowac połączenie to wtedy musi mieć on funkcjonalność vpn serwera.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

#5 Art__

Art__
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 22:00

Tanio nie będzie, router który ma to co chcesz to Asus DSL ac-88u. Do tego idealnie pasuje karta, która niestety nie jest na USB, a na pci-e pce ac88. Zostaje tylko USB ac68. Sam ostatnio kupiłem zestaw z karty pce ac88 oraz rt AC86u, działa super. W otoczeniu mam kilkanaście sieci Wi-Fi, do komputera jakieś 6-7m przez ścianę, a karta łączy się z prędkością 1.6gbps - ping bez zmian w porównaniu do kabla ☺️ Jestem bardzo zadowolony.

• 0

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 5517 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 07:47

Słaby kabel miałeś najwidoczniej.
  • 0

#7 BoBi1234

BoBi1234
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 135 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 09:18

Nie no z tym sie zgodze, nie wierze w osiagnieciu pingu takiego jak na kablu ... fizyki nie przeskoczysz, dzieki za tego Asus DSL ac-88u, widze ze wszystko co warto to tylko Asus, cos innego bo jakos nie lubie tej marki po przejsciach z laptopem. niestety musi byc USB bo nie mam wolnych pcie :)

• 0

#8 Art__

Art__
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 09:41

Faktycznie, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Zestaw stary router + kabel ping w grze Overwatch na komputerze syna miałem 24ms - o wifi można było zapomnieć, pingi od 150 do ponad 200ms. Nowy zestaw zapewnił ping jak poprzednio, a kabel mogłem zwinąć - mi wystarcza.

• 0

#9 BoBi1234

BoBi1234
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 135 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 17:01

moze ktos jakies opinie o https://www.scan.co....nd-80211ac-5x-g

akurat tego asusa nie ma albo cos innego z tej listy 
https://www.scan.co....d-modem-routers

• 0

#10 Art__

Art__
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 10:32

moze ktos jakies opinie o https://www.scan.co....nd-80211ac-5x-g

akurat tego asusa nie ma albo cos innego z tej listy 
https://www.scan.co....d-modem-routers

X4S to bardzo chwalony wszędzie sprzęt, nie wiedziałem, że jest też wersja z DSL. Na liście o której wspominasz jest DSL AC88U. Przyznam, że zastanawiałem się też nad tym Netgear X4S - to był dla mnie taki czarny koń wraz z Synology AC2600.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych