Skocz do zawartości

Zasilacz do GTX 1080 Ti


Recommended Posts

Cześć potrzebuję zasilacz do zestawu i5-8400 + GTX 1080 Ti. Sam zestaw będę kupował po świętach, natomiast zasilacz potrzebuję teraz z racji, iż mój obecny coś szwankuje, karta graficzna normalnie odpala tylko nie podaje obrazu, po sprawdzeniu kabli, ramu, które to nie przyniosło efektu, padło na zasilacz, który z racji bycia bublem, może powodować ten problem. a takie coś mi się już zdarzało tylko, że potem karta odpalała w końcu.

 

Więc kupując zasilacz chce go już kupić docelowo do nowego komputera.

GTX 1080Ti potrzebuje 2x8 Pin, moja obecna karta 1x6 Pin, więc co najlepiej 2x 6+2 Pin, abym miał to 1x6 pin?

Budżet do 300 zł.

 

Moc zapewne 550-600W aby mieć zapas, bo z tego co patrzyłem w testach gtx 1080 Ti z mocniejszymi proceosrami zżera coś koło 400W+, a i5-8400 ma TDP 65W jak dobrze pamiętam, tamte procesory miały 95-140W plus OC, więc wniosek że z i5 8400 nie przekroczy 400W.

 

Co byście byli w stanie polecić?

Link to post
Share on other sites

chcesz kupić nowy zestaw coffee lake +  gtx1080Ti a zasilacz chcesz za 300zł kupić ? 
Nie że ci nie polecimy w tym budżecie, tylko dodając 100zł kupisz zasilacze klasę wyższą i elektrycznie, i dźwiękowo. 

xfx ts gold 550W, lub trochę droższa 650W wersja (oem seasonic s12g) około 300zł 
cooler master g550m 301zł 
Jeśli będziesz wysoko kręcić CPU i GPU, to 650W dla spokoju bym radził, nie chcesz siedzieć obok zasilacza co mu się wentylator na 2000rpm kręci. Jak wysoko będziesz kręcić tego i5-8400 ? 
z lepszych, za 400zł kupisz seasonic focus gold 650W. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli radzisz dołożyć 100 zł to nie ma problemu,

I5-8400 ma zablokowany mnożnik, więc nie można go podkręcić, GPU nie będę kręcił, GTX 1080 TI póki co jest kartą mocną samą w sobie, jeśli zajdzie potrzeba to podkręcę.

 

Z tych co podaliście to chyba wybiorę tego seasonic 550W, bo i tak zestaw i5 8400 + GTX 1080TI więcej niż 400W nie weźmie, więc zostanie 150W zapasu.

 

 

 

Edit: Jutro będę zamawiał, więc ostatecznie radzicie brać tego Seasonic focus?

Edytowane przez prodanger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...