Skocz do zawartości

Kompatybilność RAM-u Goodram IRDM i płytą główną MSI Mortar Arctic B250M


Recommended Posts

Witam Wszystkich,

 

Za niedługo mam w planach kupić nowy komputer. Miałem wybrane wszystkie komponenty, ale postanowiłem zmienić pamięć RAM. I tutaj pojawia się pytanie. Jako że jestem kompletnie zielony w temacie kompatybilności ramu i nie wiem, czy RAM Goodram IRDM DDR4 16gb (2x8gb) 2400mhz (IR-W2400D464L15S/16GDC) jest kompatybilny z płytą główną MSI Mortar Arctic B250M (7A69-004R). Bardzo prosiłbym o pomoc. Poniżej podaję linki do stron producentów:

 

RAM: http://www.goodram.com/pl/product/pamieci-ram/goodram-irdm-ddr4/

 

MOBO: https://www.msi.com/Motherboard/B250M-MORTAR-ARCTIC.html

 

Dziękuję za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej będzie OK. Jeśli chodzi o listę kompatybilnych kości RAM na stronach producentów płyt głównych, to przede wszystkim trzeba się patrzeć na PARAMETRY (taktowanie, napięcie, timingi, ilość GB itd.), a nie na markę czy model, bo fizyczną niemożliwością jest przetestowanie wszystkich RAM-ów dostępnych na rynku na świecie... Ta płyta spokojnie obsłuży 2x8 GB, CL15, tylko pamiętaj, że z częstotliwością 2400 MHz będą działać w przypadku procka Kaby Lake, a jeśli chcesz tam montować Skylake, to kości będą pracować na 2133 MHz.

 

Zresztą, MSI przetestowało GY2400D464L15/16GDC, czyli kości Goodrama z serii Play, o identycznych parametrach jak omawiany tu IRDM.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście,że lista dedykowanych,jest tylko wycinkiem całości. W pozostałej części jest 1-2% takich,które nie będą współpracować z daną płytą i na to sposobu nie ma. Nie miejsce i czas na rozpisywanie się fachowe dlaczego. Faktem natomiast jest,że trafia się i tutaj trochę osób,które mają z tym kłopoty,i czasami pozostaje tylko wymiana. Słuchaj Sentymentalny,czy zobowiązujesz się pokryć wszelkie koszty,w przypadku gdy Twoja rada będzie błędna ? Jeśli tak to nie mam pytań. Ja oczywiście życzę kupującemu,żeby wszystko działało bez zarzutu...

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej będzie OK. Jeśli chodzi o listę kompatybilnych kości RAM na stronach producentów płyt głównych, to przede wszystkim trzeba się patrzeć na PARAMETRY (taktowanie, napięcie, timingi, ilość GB itd.), a nie na markę czy model, bo fizyczną niemożliwością jest przetestowanie wszystkich RAM-ów dostępnych na rynku na świecie... Ta płyta spokojnie obsłuży 2x8 GB, CL15, tylko pamiętaj, że z częstotliwością 2400 MHz będą działać w przypadku procka Kaby Lake, a jeśli chcesz tam montować Skylake, to kości będą pracować na 2133 MHz.

 

Zresztą, MSI przetestowało GY2400D464L15/16GDC, czyli kości Goodrama z serii Play, o identycznych parametrach jak omawiany tu IRDM.

 

Uhm. Parametry parametrami, ale czasem trafia się na niekompatybilny komplet i cześć pieśni. Miałem tak ostatnio z Ballistix'ami na obecnej płycie głównej, jak i dawniej na kilku kompach w pracy bodajże z modułami od Kingstona DDR3, Jest spora szansa że będą banglały aż miło, ale jeśli w podobnej cenie są dostępne kości wymienione w liście dedykowanych warto się o nie pokusić i mieć święty spokój,

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kamil - na jakiej podstawie tak twierdzisz ? Może ja źle patrzę na listę dedykowanych...

Bo sam takie klientowi wsadzałem, te listy to w Polsce nie pokrywają się w 100 % czasami są tam pamięci tak udziwnione, a żaden producent jeszcze z tego co widziałem nie testował na swojej płycie Goodramów.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...