Skocz do zawartości

Brak opcji G sync w laptopie asus g751jt


Recommended Posts

Witam.

Posiadam laptopa z karta graficzna gtx 970m ktora obsluguje g sync, posiadam rowniez monitor z ta technologia podlaczony kablem hdmi do laptopa ale w paneli sterowania nvidii nie widze zakladki z gsync. Czy potrzebuje sciagnac specjalnych sterownikow?

Druga sprawa to monitor ma 165hz odswiezanie ale ja moge ustawic jedynie 60hz, czy na kablu HDMI to maks jakie moge wyciagnac i musze kupic display port?

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

Pierwsza sprawa G-SYNC działa tylko na displayporcie od v 1.2 w górę, druga displayport musi myć bezpośrednio podłączony pod GPU z czego wynika że laptop jest:

 

"The notebook must be designed to support G-SYNC. Please check with the manufacturer to see if your notebook has G-SYNC. Below are the minimum system requirements for G-SYNC notebooks."

 

Więc jeśli w laptopie masz optimusa to nie możesz mieć G-SYNCa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam w laptopie wejscie thunderbolt (mini display port) wiec wydaje mi sie ze jest polaczony bezposrednio z karta.

 

Czy jesli kupie taki kabel to

A. Bede mogl ustawic odswiezanie wyzsze niz 60hz?

B. Pojawi się opcja g sync w panelu nvidii?

 

Laptopa niedlugo sprzedaje i kupuje pc takze wtedy takich problemow nie bedzie. Jestem tylko ciekaw czy na obecnym laptopie moge wlaczyc te 2 opcje o ktorych mowa

 

Link to post
Share on other sites

nqhDTiE.jpgWłaśnie wróciłem z komputronika, kupiłem u nich kabel 1m, podłączyłem i wyskoczył komunikat w prawym dolnym rogu że wykryło g sync, wszedłem do panelu sterowania nvidii i JEST! Dodatkowo mam ustawione 165hz odswiezanie.
Nie myślałem że kabel display port robi taką różnice :)

Dzięki wielkie 

 

 

Edit: Mam teraz inny problem z G SYNC, w grach mam spadki fps do 1-2 na kilka sekund kiedy wczytuje sie inny obraz, np otwieranie ekwipunku w pubg, ladowanie nowych lokacji w wowie. Gdy wylacze G SYNC w panelu nvidii wszystko dziala normalnie.

W czym problem?

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

O a niby ten problem maiła dotyczyć tylko kart z serii Pascal widzę że u Ciebie jest podobnie, u mnie na laptopie na zewnętrznym ekranie jest tak samo ale na wbudowanym w laptopie jest OK.  Problem jest w sterownikach z serii 380 i wzwyż. niby nvidia pracuje nad rozwiązaniem problemu. Problem raportowałem do nvidi. Na sterownikach 388.13 mam czarny ekran gdy włączam grę na ekranie podpiętym do mDP, wystarczy że wejdę do pulpitu i obraz wraca, co sterownik to coś nowego wychodzi i brak poprawek. Niestety nie które gry wymagają najświeższych sterowników więc nie da się użyć tych co działają prawidłowo.

Co mnie strasznie wk.....ia :) .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...