Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa AIM SC808 lub podobne


Recommended Posts

Panowie w końcu wymiana sprzętu. Przesiadam się na płytę Gigabyte Z370 Gaming 5. I tutaj mam pytanie odnośnie karty dźwiękowej. Swego czasu (również po waszych poradach) zakupiłem słuchawki HyperX Cloud II. Biorę je także pod uwagę przy wyborze karty, jednak bardziej skupiam się mimo tego na głośnikach - słuchawek rzadko używam (na razie szajsowate Creative kupione 10 lat temu 2.1, planuje zakupić na test Bose Companion 20 - tak, wiem że niby podbite, że niby rozchodzenie, wiele osób zachwala, wiele odradza - muszę je ocenić samemu ale mniejsza o to, w każdym razie ostatecznie chce zakupić 2 głośniki bez aktualnej bomby zajmującej mi polowe miejsca pod biurkiem). Kartę dźwiękową chcę zakupić taką aby dobrze sprawowała się zarówno w starszych jak i nowszych grach. Zakup wyłącznie pod gry - jakość, głębokość, scena. Polecaliście mi kiedyś. AIM SC808. Podobno lepsze niż zewnętrzne na przykład Prodigu Cube. Szukam tu i tam informacji i z tego co widzę nie wszędzie są zachwalane.

Tutaj mają sporo wad

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/

Na kilku polecanych rankingach nie ma ich wogóle na liście. Cena musi być porównywalna.

Pomimo tego do tej płyty która generalnie nie ma chyba z tego co wyczytałem najgorszego szajsu dźwiękowego warto ją dokupić czy przerost ceny nad treścią? ewentualnie jakaś alternatywa?

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Szukam dobrej karty. Nie odniosę się do rzetelności recenzji ale po treści widać że nie napisała jej nie mająca żadnej wiedzy osoba. Nawet jeśli nie wszystko jest prawdą. Nie sposób zresztą pominąć też problemów z ... widocznością?  wyłączaniem?  tej karty w systemie co zmuszało do restartów zgłoszonych na wielu forach bo w końcu Komputronik wypuścił wersję new (grzebałem i owszem w historii benchmark też ktoś o to pytał podobno wersja naprawiająca ten uciążliwy problem)

https://www.komputronik.pl/product/259585/aim-sc808-new.html

 

A spytałem ponieważ nie sposób nadążyć za technologicznym postępem, może coś się zmieniło, wypuścili coś lepszego albo przynajmniej bardziej stabilnego. Stąd pytam czy nadal ta karta uchodzi za najlepszą czy pojawiło się coś w czym można by wybierać w tym segmencie cenowym.

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Wszystko doskonale doczytałes.

 

Nie doczytałem, pamiętałem ;)  Dlatego pytałem się czy coś pojawiło się lepszego w tych widełkach a nie która karta jest najlepsza ;)

 

No dobra, dzięki to skoro tak mówicie to zobaczymy jakie to cudo. Orientuje się ktoś jak ta wersja new pojawiła się w komputronik? Te karty poszły na serwis i naprawione wróciły na sklep czy producent wycofywa.ł i wypuszczał poprawione wersje? Generalnie widzę że tylko komputronik ma te poprawione bo jak rozumiem kupując w każdym innym sklepie mogę natknąć się na ten problem?

Link to post
Share on other sites

Jak się podpytywałem w tym dziale jakie słuchawki zakupić to do słuchawek chopoki polecali mi Pridogy Cube Black. To było z pół roku temu. Jeśli chodzi o zewnętrzne. Z tym że od razu zaznaczali że będzie to słabsze niż wewnętrzna. AIM. Czy coś lepszego jest teraz? To już nie do mnie ;)

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cholera dostać tą kartę teraz w wersji NEW to jest jakaś masakra. Zamówiłem w komputroniku i przez kilka tygodni nie mają żadnej informacji od producenta. Najpierw dostawa do 14 dni, teraz produkt niedostępny, cały czas czekają na info od pośrednika. A nie chcę kupować tych starych wersji z ceneo bo potem reklamować jak nie będzie wykrywało karty bez sensu. Moglibyście napisać czy istnieje do niej jakaś alternatywa w wyższej cenie nawet jeśli będzie sporo od niej droższa (oczywiście w granicach rozsądku) ale która w żadnym stopniu nie ustępuje tej karcie w grach? Cały czas mamy na uwadze wyłącznie gry.

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Moglibyście napisać czy istnieje do niej jakaś alternatywa w wyższej cenie nawet jeśli będzie sporo od niej droższa

Rozwiązanie zewnętrze w postaci wzmacniacza słuchawkowego Aune X1S.Jest to sprzęt głównie po muzykę ,w grach będzie mocno ograniczany ale żadna typowa gierkowa karta dźwiękowa ,bez modyfikacji,nawet w grach nie wygeneruje takiej sceny jak te urządzenie. Pozycjonowanie bardzo precyzyjne, aż czuć ograniczenia narzucone przez gry i same słuchawki, które pod tym względem tez najlepsze nie są. Alternatywą może być Asus Strix Raid DLX czy Sound Blaster ZxR ale obie nie grają tak dobrze jak AIM ,zwłaszcza te drugie bardziej odstaje jakościowo i cenowo.

Link to post
Share on other sites

Nowa wersja jest na rynku chyba z pół roku? Myślisz ze ktoś ma jeszcze stara na półce?

 

Wydaje mi się że nie tylko ja mam takie zdanie że dzisiaj to wszędzie świat bubli i używek. Kupując sprzęt przez internet a nawet w sklepach nie wiesz czy nie przechodził już przez 10-tki rąk zwracanych 30 dni po zakupie. Pomijając produkty które oryginalnie plombuje producent (na przykład oryginalna folia). Jeśli oczywiście trafisz na uczciwego sprzedawcę a nie oszusta który zakłada folię na własną rękę. Pewnie że to co wraca do producenta i tak jest pewnie sprawdzane resetowane i wysyłane dalej, ale jednak już te zakupy są bezpieczniejsze. Myślę że tak, pół roku to nie jest na tyle duży okres czasu że muszą te karty być kupione nowe. Tym bardziej że to karty nie dla dzieciaków w kolorowej i błyszczącej obudowie a dla kogoś w temacie kto wie co kupować i co z nimi jest nie tak. Jak ktoś miał dziesiątki w sklepie mógł nie sprzedać.Dlatego ja raczej jak mogę staram się zamawiać rzeczy które są na sprowadzenie.

 

nawet w grach nie wygeneruje takiej sceny jak te urządzenie.

 

Jak dobrze zrozumiałem miałeś tutaj na myśli AIM a nie Aune? Dzisiaj z komputronik dostałem info że AIM zmienia siedzibę i stąd produkcja będzie wznowiona dopiero po nowym roku. Czyli chyba nie pozostaje mi nic innego jak czekać. MAm nadzieje że nie będę tylko żałował. Jakość wszędzie zachwalana, ale problemy z nią to długa lista. brak widoczności, spalone PCI, zakłocenia (a moja karta ma Wi-Fi).... Ale zobaczymy. Za bardzo zachwalane żeby nie sprawdzić ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No i mamy pierwszy problem. Udało mi się chwycić tą kartę z komputronika - kompletnie się na ty mnie znam więc poprosiłem znajomego żeby mi to podłączył. Okazuje się że w zestawie są zbyt krótkie kable - nie można podłączyć tych dwóch elementów - za krótki pasek do połączenia 2 panelu na śledziu. Nie ma szans na podłączenie. Zrobiłem zdjęcie - moglibyście mi powiedzieć co tu jest grane? Ja się na tym nie znam czy karta do reklamacji?
 
https://imgur.com/a/t3rsQ

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Ale w czym problem, przecież masz zapas jeszcze? Zrób zdjęcie jak ułożysz śledzie równo. Dróga sprawa czy te kable nie są czasem podłączone odwrotnie?

 

Bingo cooger. Zerknąłem właśnie na zdjęcie z allegro tej karty.

http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-aim-sc808-7-1-pci-e-dsp-cm8888-dac-i6998251168.html

Odwrotnie kable były założone i owijały się wokół wejścia - i dokładnie tyle długości brakło. Dzięki.

Jak się nie umie to się nie zabiera za montaż ;)

 

Pod jakie wejście w tym zasilaczu mam podłączyć tą karte? W instrukcji nic nie podali - tylko connect ATX Power.

 

https://www.bequiet.com/pl/powersupply/583

 

Podłączyłem pod drives nowym kablem i jak karta działa to mi SSD znika nawet w bios. Jak wyciągnąłem kartę SSD wraca ;/ Już boje się cokolwiek kombinować...

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Do karty masz podpiąć kabel zasilający jak do starych dysków. Masz taki jeden z zasilacza oznaczano jako PATA 4 pin

http://slideplayer.com/slide/6072558/18/images/44/ATX+Molex+4-pin+Molex+connector+is+used+for+IDE+(PATA)+drives.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na kablach się nie znam ale z pudełka wyciągnąłem kabel który idealnie pasuje do tego wejścia na karcie i właśnie podpiąłęm pod drives. Tyle że SSD znika i za nic nie mogę go przywrócić. Kable są dociśnięte.

 

Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

Link to post
Share on other sites

Do karty masz podpiąć kabel zasilający jak do starych dysków. Masz taki jeden z zasilacza oznaczano jako PATA 4 pin

http://slideplayer.com/slide/6072558/18/images/44/ATX+Molex+4-pin+Molex+connector+is+used+for+IDE+(PATA)+drives.jpg

 

Dzięki Kombajn za screena. Dokładnie ten użyłem.

 

Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

 

Podpinałem również pod inne sloty w zasilaczu ale nadal system nie widział tego dysku. Dopiero znajomy wpadł i podpiął ten dysk pod inne wejście i teraz wszystko ładnie śmiga. Nie mam pojęcia co może powodować ten problem.

 

Co do głośników to na razie używam jakieś stare szajsowate Creativy które podpiąłem, pod zielone wejście karty córki. Powiedzcie mi jeszcze te moje HyperX Cloud II po odpięciu od panela USB gdzie najlepiej podpiąć? To jest chyba mini jack kabel wygląda na to że będzie trzeba jakąś przejściówkę kupić bo główna karta nie ma takich wejść Pod który slot radzicie z tej siódmej strony poniżej żeby uzyskać najlepszy możliwy efekt?

 

http://www.aimpro21.com/driver/2016/SC808/SC808%20Manual.pdf

Link to post
Share on other sites

Potrzebujesz taki rozgałęźnik:

https://2.allegroimg.com/s400/018b98/430bd54447898c2c995668441332

I w tedy zielony kabel od słuchawek wpinasz przez taką przejściówkę

http://i.ebayimg.com/00/s/NjAwWDYwMA==/z/VhEAAOSwpDdVDx6R/$_35.JPG?set_id=880000500F

 do dużego gniazda na karcie (to u góry), a wtyk różowy do różowego na karcie córce

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...