Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Asus R556L spadki do 10 fps co około 10 sekund

latop przegrzewanie temperatura zacinanie problem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kalixdwa

kalixdwa
  • Nowicjusz

• 9 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 14:24

Witam, ostatnio zauważyłem cholernie uciążliwe spadki fpsów do około 10 co około 10 sekund (gram głównie w Euro Truck Simulator 2). Dodatkowo z ciekawości sprawdziłem temperatury i wystraszyłem się, bo są to wartości rzędu 90 stopni. Pasta była zmieniana niedawno, więc do tego nie mogę się przyczepić.

Macie jakieś pomysły cóż to może być? Dodam, że laptop ma dopiero rok. Dołączam wyniki pomiaru w HWMonitor ( wartości MAX są przy graniu w ETS2). http://i67.tinypic.com/2m85dnl.png

• 0

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10495 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 04 listopad 2017 - 15:20

Sprawdź drogę ciepłego powietrza,czy nie zatkała się czymś...

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#3 kalixdwa

kalixdwa
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 9 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 16:56

Podmuchałem z grubsza w otwory wentylacyjne ( bo chyba tylko tyle w moim zakresie mogę zrobić, by nie stracić gwarancji) i albo to jest przypadek, albo temperatura teraz jest w granicach ~78 stopni.

• 0

#4 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10495 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 22:10

No i jeszcze powinieneś wiedzieć,że to nie stworzony do gier sprzęt. Przy szachach się nie spoci ale przy ETS2 może...:)

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#5 Xeinaemm

Xeinaemm
  • yyyyy ?

• 521 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 22:45

Wykonaj coś takiego co nazywa się undervolting'iem. Jednak nie oczekuj ogromnych spadków, to nie ten typ laptopów i nie są przygotowane na długie utrzymywanie zegara z maksymalnym obciążeniem. Możesz nawet ustawić niższe zegary niżeli te proponowane przez Intel'a, aby zbić temperaturę i zarazem throttling. Ja osobiście zrobiłem coś takiego u siebie jak wyżej jednak stworzyłem do tego swój autorski system chłodzenia do G551JW.

• 0

Programista, pasjonat, nawet nie wiem po co tu siedzę..... jak lubisz czytać to prowadzę bloga.
Sprzęt: Asus G551JW - podkręcony i zmodowany własnoręcznie

Ekspert działów: Diagnostyka błędów i awarii / Programowanie Pełne zestawienie Ekspertów

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: latop, przegrzewanie, temperatura, zacinanie, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych