Skocz do zawartości

Jak uzyskać 75Hz w iiyama GE2288HS


Recommended Posts

Witam, dzisiaj kupiłem monitor iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS i podłączyłem go kablem DVI do karty graficznej i mam pytanie ponieważ częstotliwość odświeżania ekranu to 64Hz i nie mam innych do wyboru, a chciałbym uzyskać 75Hz. Spróbować przez HDMI czy jakoś to się inaczej zmienia ??? Proszę o pomoc 

Link to post
Share on other sites

No z FreeSync to bez sensu te 75Hz, bo FreeSync jest po to żeby obniżał odświeżanie właśnie gdy nie możesz tych 75fps w tym przypadku dobić xD

Mój stary monitor (BenQ GL2250HM) który na papierze miał 60Hz spokojnie latał na 75Hz bez straty w jakości obrazu.

Jeśli Ci zależy na tych 75Hz (a chyba po to kupiłeś ten monitor) to ja bym oddał. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupiłem G2530HSU i bez problemu lata na 75Hz i karcie nvidia. Trzeba przeinstalować sterowniki do karty graficznej a w menu monitora włączyć freesync. Podłączyłem przez HDMI.

Edytowane przez janko1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Karta graficzna to NVIDIA GeForce GTX Gigabyte 970 4GB(...)

 

Jak włączyłeś freesync ? U mnie ta opcja jest wyłączona (ciemno szara) 

Freesync nie współpracuje z kartami nvidii! Tutaj jest problem. 75Hz powinno działać bezproblemowo na GTXach, wejdz w systemie we właściwości ekranu i ustaw 75Hz.

Edytowane przez mateusz31
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No faktycznie na HDMI lata na 75Hz. Czuć różnice, czy na lepsze tego nie wiem. Obraz jest niby płynniejszy tylko jakby zawiechy lekko łapał. I wydaje mi się że na HDMI jest troszkę goryszy obraz niż na DVI. 

 

 

Freesync nie współpracuje z kartami nvidii! Tutaj jest problem. 75Hz powinno działać bezproblemowo na GTXach, wejdz w systemie we właściwości ekranu i ustaw 75Hz.

 

Niby na HDMI działa ale to już lepiej zostać przy DVI i grać na 66Hz, czy jest sens grania np. w csgo na 75Hz HDMI bez Freesync ? 

 

PS. HDMI w ogóle obsługuje 75Hz, bo obiło mi się o uszy, że tylko 60... ?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy przypadkiem nie należy użyć kabla DVI DL aby uzyskać odświeżanie powyżej 60Hz. HDMI obsługuje do 120Hz, a od wersji 2.0 nawet 240Hz (dotyczy FHD).

 

Dla CSGO podbicie odświeżania jest bardzo wskazane, nawet na 75Hz czuć większą płynność.

Edytowane przez mateusz31
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...