Skocz do zawartości

Nie prawidłowy start komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarrino,

Recommended Posts

Witam,

Od ponad roku korzystałem z Windowsa 10 Pro (Pirata) i miałem w nim taki problem że gdy uruchamiałem komputer to czekałem aż piknie (mały głośnik)  Bios i nie zawsze chciał to zrobić i czarny ekran był, trzeba było zresetować komputer żeby pikneło i w tedy normalnie  system się uruchamiał. Ten problem ostatnio pojawiał się dosyć często i postanowiłem sformatować komputer i wgrać nowy system Oryginalny Win 10 Home. Niestety zmiana na nowy system nic nie zmieniła i problem dalej wyskakuje.

 

ID płyty głównej 63-0100-000001-00101111-041312-Chipset$H87-HD3_BIOS DATE: 08/03/13 13:06:53 VER: 04.06.05

 

Czy to może jest jednak wina BIOS'u nie koniecznie systemu operacyjnego? BIOS nie był od zakupu aktualizowany (kupiony komputer 26.03.2014). Gdzie sprawdzić jaką ma się wersje BIOS'u i czy aktualizacja pomoże pozbyć się problemu z uruchamianiem komputera?

 

Proszę o szybka pomoc i z góry Dziękuję.

Edytowane przez bobas8909
Link to post
Share on other sites

Brak 'piknięcia' to ewidentny problem ze sprzętem, aktualizacja sterowników/systemu niczego nie zmieni...

Te "Piknięcie" jest odpowiedzialne za uruchomienie się BIOS'u, jak nie piknie to czarny ekran jest a BIOS nie załadował się. Więc myślę że to wina nie zaktualizowanego BIOS'u ale mogę się mylić.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Pobierz APP center i zainstaluj. Następnie zainstaluj @bios,i to poprowadzi cę przez pobieranie i aktualizację biosu. Płyty Gigabyte mają coś takiego jak dual bios. W razie problemów z nowym (lub jego wgraniem),można wrócić do poprzedniego...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Te "Piknięcie" jest odpowiedzialne za uruchomienie się BIOS'u
Nie za uruchomienie biosu, ale tym piknięciem bios informuje, że rozpoznano i zainicjowano podzespoły komputera do pracy. Jeżeli nie masz takiego lub innych piknięć to oznacza, że płyta- bios nie widzi któregoś z podzespołów. Podaj specyfikację PC.
Link to post
Share on other sites

Intel® Core i5-4570 CPU @ 3.20GHz
Nazwa systemu operacyjnego    Microsoft Windows 10 Home
16263 MB MB  (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
NVIDIA GeForce GTX 760  (2 GB)
Monitor    Samsung SyncMaster S22C300H (HDMI)
Karta dźwiękowa    Realtek ALC892 @ Intel Lynx Point PCH - High Definition Audio Controller [C-2]
Dysk nr 1 - TOSHIBA-VT180 (111 GB) SYSTEM WINDOWS 10 Home
Dysk nr 2 - TOSHIBA HDWD110 (931 GB) Filmy/Muzyka
Dysk nr 3 - Samsung SSD 850 EVO 250GB Gry
Napęd dysków optycznych    TSSTcorp CDDVDW SH-224DB SCSI CdRom Device  (DVD+R9:8x, DVD-R9:8x, DVD+RW:24x/8x, DVD-RW:24x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:16x, CD:48x/24x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
Karta sieciowa    TP-LINK 450Mbps Wireless N Adapter  (192.***.*.*)
Urządzenie USB    Generic Bluetooth Radio
Nazwa płyty głównej    Gigabyte GA-H87-HD3  (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Logitech G213
Modecom MC-GMX4

Link to post
Share on other sites

Generalnie przy takich problemach jak opisujesz aktualizacja biosu to podstawa. Sprawdź w CPU-z w zakładce Mainboard wersję biosu i jeżeli masz niższą niż ta na stronie Gigabyte F8 to musisz zaktualizować. U Ciebie wygląda na problem z poprawnym rozpoznaniem CPU, a co za tym idzie nie uruchomieniem slotu PCI-express i brakiem obrazu.  

Link to post
Share on other sites

Pobierz APP center i zainstaluj. Następnie zainstaluj @bios,i to poprowadzi cę przez pobieranie i aktualizację biosu. Płyty Gigabyte mają coś takiego jak dual bios. W razie problemów z nowym (lub jego wgraniem),można wrócić do poprzedniego...

Zrobiłem tak jak napisałeś Zainstalowałem APP Center i @Bios. Zaktualizowałem przez Update from Serwer, zresetowałem i podczas uruchamiania nie pokazuje mi logo Gigabyte, ale zauważyłem że zaktualizowało mi z wersji F5 na F10  https://zapodaj.net/f1dbcfb7fac8f.png.html

Generalnie przy takich problemach jak opisujesz aktualizacja biosu to podstawa. Sprawdź w CPU-z w zakładce Mainboard wersję biosu i jeżeli masz niższą niż ta na stronie Gigabyte F8 to musisz zaktualizować. U Ciebie wygląda na problem z poprawnym rozpoznaniem CPU, a co za tym idzie nie uruchomieniem slotu PCI-express i brakiem obrazu.  

Za chwilkę pobiorę ten program  CPU-z i podeśle co wyszło 

https://zapodaj.net/a623aa93f71cb.png.html

To w takim razie wszystko powinno już być OK?

Link to post
Share on other sites

W porządku się uruchamia i szybko bez tego loga, tylko ciekawe czy nie powtórzy się znów ten problem 


Aktualizacja Biosu zakończona i jak jeszcze temat nie został zakończony, to chciałbym posprawdzać na przyszłość żeby ten problem nie występował.

problem ze sprzętem, aktualizacja sterowników/systemu niczego nie zmieni...

Co takiego muszę zrobić, są do tego jakieś programy?

 

U Ciebie wygląda na problem z poprawnym rozpoznaniem CPU, a co za tym idzie nie uruchomieniem slotu PCI-express i brakiem obrazu.  

A tutaj to może być problem z Karta graficzną, bo nie bardzo rozumiem ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...