Skocz do zawartości

Myszka bezprzewodowa samowyłączająca się - kto zna, ma?


Recommended Posts

Witam Was serdecznie,

 

Posiadam myszkę bezprzewodową Modecom MC-WGM1. Ciekawostką w tej myszce jest to, że gdy wyłączamy komputer lub wyjmujemy nadajnik myszki z portu USB, myszka sama się wyłącza. Dopiero ponowne odpalenie kompa i przyciśnięcie dowolnego klawisza myszki powoduje jej włączenie/wybudzenie, jak zwał tak zwał. Jest to o tyle ciekawe, że nie ma fizycznego, uciążliwego wyłącznika na myszce, a zarazem dwie baterie AAA starczają na ładnych kilka miesięcy użytkowania (dodam, że nie jestem zapalonym całodobowym graczem, jednak korzystam z kompa sporo).

 

I tu kieruję do Was swoje pytanie - znacie inne myszki bezprzewodowe zachowujące się w podobny sposób? Czas mojej myszki się kończy (siada lewy przycisk) i chcę zmienić na coś nowego, ale chętnie z podobną zasadą działania odnośnie wyłączania. Przeglądałem różne myszki dostępne na rynku i zazwyczaj posiadają fizyczne wyłączniki (może niektóre modele pomimo włącznika w pozycji ON potrafią się same wyłączać czy coś, nie wiem) lub jeśli ich nie mają, to np nie trzeba ich wyłączać, ale po miesiącu się rozładowują, nawet mało używane (jakiś zwyczajny Trust tak ma, info z innego forum). Wyglądem odpowiada mi Modecom Volcano MC-WMX, ale tam jest już fizyczny wyłącznik i nie wiem, jak może się mieć sprawa żywotności baterii, gdyby był on cały czas w pozcji ON...

 

No cóż, nie ma co więcej się rozpisywać, mam nadzieję, że pomożecie w naprowadzeniu na właściwy trop.

Link to post
Share on other sites

Logitech M705 - z takiej ja korzystam, baterie (typ AA - 2 sztuki), a właściwie akumulatorki, starczają na około 10 miesięcy pracy (~8h dziennie). Do tanich nie należy, ale jest tego warta. Po kilku miesiącach pracy kupiłem taką samą do domu, a że w domu dosyć mało z kompa korzystam, baterie mają już ze 2 lata.

Link to post
Share on other sites

Dzięki serdeczne za odpowiedzi, odnośnie tych myszek A4techa z serii R - to prawda, że trzeba je ładować średnio co 2 tygodnie? Ten Logitech to dobra propozycja, szkoda, że jest tak ciężki (ponad 180g z dwiema bateriami AA), no i opinie zróżnicowane odnośnie żywotności rolki i ogólnej trwałości.

 

Ktoś coś jeszcze? Szkoda, że producenci nie piszą, na jakiej zasadzie odbywa się zarządzanie energią w ich urządzeniach :/

Link to post
Share on other sites

Logitech seria M. W sumie mam 3 różne myszki tego producenta i baterie wymieniam tak rzadko, że nie pamiętam kiedy. Na stronie producenta pisze ile myszy wytrzymują na baterii: 2 czy nawet 3 lata. Nie są to dane przesadzone (sprawdzone na własnym przykładzie).

 

Co do padającego przycisku w Twojej ulubionej myszy, to jak masz zdolności manualne i lutownicę, to łatwo można wymienić. Ja wymieniałem mikrostyk w dwóch myszkach. Koszt groszowy, a nie trzeba kupować nowej.

Link to post
Share on other sites

Logitech seria M. W sumie mam 3 różne myszki tego producenta i baterie wymieniam tak rzadko, że nie pamiętam kiedy. Na stronie producenta pisze ile myszy wytrzymują na baterii: 2 czy nawet 3 lata. Nie są to dane przesadzone (sprawdzone na własnym przykładzie).

 

Co do padającego przycisku w Twojej ulubionej myszy, to jak masz zdolności manualne i lutownicę, to łatwo można wymienić. Ja wymieniałem mikrostyk w dwóch myszkach. Koszt groszowy, a nie trzeba kupować nowej.

 

Te Logitechy na codzień wyłączasz tym pstryczkiem od spodu? Co do lutowania to owszem, jest to dobra myśl - jednak przyznam szczerze, że mam chęć na coś nowego :->

Przy intensywnym użytkowaniu ładuje co 3-4 dni.

 

Wybacz, dla mnie to byłaby udręka i już ostatecznie wolałbym przewodową myszkę kupić...

Link to post
Share on other sites

Te Logitechy na codzień wyłączasz tym pstryczkiem od spodu?.

Gdzie tam :) Przez pierwszy tydzień wyłączałem, potem mi się znudziło. Nawet jak jadę na urlop, to nie wyłączam. Najstarsza myszka ma z 6 lat. Teraz sprawdziłem i w dołączonym programie pokazuje mi jeszcze 203 dni pracy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...