Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Lagi , zacinanie się komputera , spadki fps , blue screen

lagi blue screen spadki fps fps zacinanie się windows 7 windows 10 Msi Asus cs go

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 gracu1899

gracu1899
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 14:00

Witam ,
Od paru dni mam problem z komputerem. Otóż , odpaliłem komputer zacząłem grać w cs go i nagle wyskoczyl mi blue screen . Analizując pliki minidump , blue screen spowodowany był — > FACEIT.SYS
Używam anti-cheat do cs go , bo jest wymagany na faceit . Od tego momentu zaczęły się problemy .
Przeintalowałem system do — Windows 7 ( nie pomogło ) potem do Windows 10 (też nie pomogło )
Sprawdzałem RAM dwoma programami : z poziomu windowsa i mem testem (nie wykazało żadnych błędów)
Wpiąłem inne kości Ram tez nie pomogło. Temeperatury komponetnów sprawdzone , są w porządku (CPU do 30 C , grafika i płyta główna do 50 C +/- . W windowsie 7 miałem (zawieszanie sie animacji okien , ogólne spowolnienie , W winddows 10 duże spadki fps z 400 do 60 , gra się przycinała )
Bios i sterowniki zaktualizowane do najnowszych. Komputer posiadam od roku.
Podzespoły:
Cpu : i7 -5820k 3.3Ghz na paście thermal grizzly kryonaut
Gpu: Asus GeForce Gtx 1080 Strix 8gb x 2 SLI
PSU: Be Quiet straight power 10 800 w
Mobo: MSI X99s gaming 7
Ram: G SKILL RIPJAWS 5 32gb (2x16) 3333 Mhz
Chłodzenie Aio: NZXT Kraken x62
SSD: 1. Plextor M7V 128 Gb 2. Kingston V300 120 gb
HDD: WD BLUE 500 gb
  • 0

#2 Xeinaemm

Xeinaemm
  • yyyyy ?

• 521 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 01 listopad 2017 - 22:13

Dobrze, abyś taki problem zgłosił do FACEIT, ponieważ problem leży po stronie tego programu, skoro swoje zadanie wykonałeś, tj. memtest, skoro BSoD jest wywoływany przez niego. W tym momencie zostaje nic innego jak przeglądanie minidump'a i sprawdzanie go od strony kodu wynikowego tj. assembler'a. FACEIT posiada mechanizm zgłoszeń i nawet nalegają, aby każdy problem z BSoD wysyłać konkretnie do nich.

Ja od swojej strony mogę powiedzieć, że problem może leżeć w tym, że programy typu FACEIT sprawdzają usługi, które są odpalone i weryfikują czy przez przypadek nie uruchamiają czegoś dodatkowego lub wstrzykują dodatkowy kod w grę. Windowsy ogólnie nie lubią być weryfikowane przez programy zewnętrzne i problem może leżeć w tym, że brak mu jakiegoś dostępu lub sam windows nie zezwala na konkretne działanie. Musisz mieć na uwadze taki fakt, że prawa w windows'ach nie są nadawane odgórnie tj. nawet jak masz administratora to do pewnych części komputera nie masz dostępu, na przykład wykonywanie komend, które ingerują w system w CMD, tylko musisz sam sobie uprawnienia nadać za każdym razem. Więcej informacji tutaj.

Użytkownik Xeinaemm edytował ten post 01 listopad 2017 - 22:14

• 0

Programista, pasjonat, nawet nie wiem po co tu siedzę..... jak lubisz czytać to prowadzę bloga.
Sprzęt: Asus G551JW - podkręcony i zmodowany własnoręcznie

Ekspert działów: Diagnostyka błędów i awarii / Programowanie Pełne zestawienie Ekspertów

#3 gracu1899

gracu1899
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 23:23

Problem jest w tym, że przeinstalowałem system i nadal to samo nie instalując anit cheat,
Sam czysty Cs . Sprawdzałem csa na innym komputerze i7 5820k i geforce 970 i fpsy do 500 na tym samym windowsie 10
A u mnie na dwoch 1080 do 150 fpsow i scinki
A nic oddaje na gwarancji płyte główną ,zobaczymy moze to jej wina bo w biosie się też zawiesza
  • 0

#4 Xeinaemm

Xeinaemm
  • yyyyy ?

• 521 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 01 listopad 2017 - 23:38

Jak masz drugi komputer to pobaw się i pozmieniaj na swoje podzespoły w tym działającym. Zrób testy i dowiesz się szybciej czy padła płyta czy coś innego niżeli zwrot na gwarancje, jednak to od Ciebie zależy co zrobisz.

• 0

Programista, pasjonat, nawet nie wiem po co tu siedzę..... jak lubisz czytać to prowadzę bloga.
Sprzęt: Asus G551JW - podkręcony i zmodowany własnoręcznie

Ekspert działów: Diagnostyka błędów i awarii / Programowanie Pełne zestawienie Ekspertów

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lagi, blue screen, spadki fps, fps, zacinanie się, windows 7, windows 10, Msi, Asus, cs go

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych