Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie: czy teraz (listopad 2017) opłaca się jeszcze kupić Samsunga Galaxy S6? Od jakiegoś czasu próbuję znaleźć dla siebie dobry telefon, poszukiwania zawęziłem do dwóch 'kandydatów': Samsung galaxy S6 i A5 (2016) i właśnie tu się 'zatrzymałem'. Wiem, że S6 ma lepsze RAM i (chyba) procesor, ale to telefon sprzed ponad dwóch lat i nie wiem, jak długo jeszcze będzie 'wspierany' (np. nowe wersje androida - w ten sposób utknąłem ze swoim soniaczem na KitKacie przez chyba trzy lata). W dodatku S6 ma nieco mniejszą baterię ale znowu: widzę to tylko w liczbach i nie potrafię znaleźć jakiegoś przełożenia tego na rzeczywistość. Może się ktoś wypowiedzieć na ten temat?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie licz na dużo lepsze wsparcie dla średniaka z 2016 roku niż flagowca w postaci S6. Jeśli martwisz się o aktualizacje to powinieneś rozejrzeć za czymś, co ma rewelacyjne wsparcie devów na XDA. Dlaczego tylko te dwa modele?

Link to post
Share on other sites

Crout: XDA - mówisz o forum deweloperów? (przepraszam, ale dopiero 10 minut temu nie znałem tej nazwy/skrótu i wiedzę czerpię z google:/ ) A te dwa modele wybrałem ze względu na... hmm, całokształt. LTE, super aparat, kapitalny wyświetlacz, bajerki w postaci NFC i czytnika linii papilarnych, wszystko w moim zasięgu cenowym... Nie są to może najnowsze modele, ale telefon to nie jest coś, co kupuje się co tydzień, więc nie chciałbym kupić czegoś, co miesiąc później będzie mocno przestarzałe, a z marką Samsung miałem już styczność i byłem zadowolony.

Zoltan: Co ma wspólnego mój obecny Sony z ewentualnym Samsungiem?

Link to post
Share on other sites

Skoro chcesz dobrze wydać swoje pieniądze, zależy Ci na wsparciu i nie wiesz co wybrać to napisz swoje wymagania względem telefonu, opisz pokrótce sposób użytkowania i podaj budżet, a na pewno wybierzemy coś najkorzystniejszy w najlepszym stosunku cena/możliwości.

Link to post
Share on other sites

Ok, spróbuję wypisać co i jak, chociaż zdaję sobie sprawę, że takich telefonów w takiej cenie jest niewiele:

Budżet: 1000 zł (chociaż w razie czego może uda i się wysupłać trochę ponad to).

Raczej z allegro, tam ceny wydają się korzystniejsze niż w sieciówkach.

Preferowany nowy.

Rozmiar wyświetlacza: raczej nie większy niż 5,5, szukam telefonu, nie interaktywnego zeszytu (najlepiej matryca AMOLED, aczkolwiek w tej cenie raczej nie będę wybrzydzał)

Android

Telefon raczej do internetu, zdjęć, czasem filmów, (nie wykluczam sporadycznych gierek)

Dodatkowe wymagania: LTE, dobry aparat. Czytnik linii papilarnych i NFC mile widziane.

Szukam telefonu, który posłuży mi jakiś czas, nie jestem z gatunku ludzi, którzy muszą mieć nowy telefon co miesiąc.

Link to post
Share on other sites

Na pewno miałeś styczność z najnowszą nakładką? Ta nowa jest bardzo odchudzona i duo lżejsza względem lagwiza ;).

S6 ma nowszą od S7? Tego drugiego siostra ma. Dogryzam jej czasami, że mój o połowę tańszy a DUŻO lepiej chodzi ;)

 

 

Co do wyboru to dużego nie ma. Z nowych w tej kwocie nic mi nie przychodzi do głowy. Ja wciąż Samsunga nie polecam choćby mi rękę odcinali.

Nie mam pomysłu co można znaleźć z nowych w tym przedziale. Musisz obniżyć wymagania albo podnieść znacząco budżet. Jak już wspomniałem, Samsunga nawet nie biorę pod uwagę.

 

Gdybyś jednak ten budżet miał większy to dla mnie jest jeden wybór - ze względu na baterię Moto Z Play

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...