Skocz do zawartości

Telefon max 5", do 1500 zł, dobry aparat


Recommended Posts

Szczerze to śledzę to forum dość często i jeszcze nie zauważyłem żebyś polecał coś innego niż iPhone.. ale może się mylę ;)

http://forum.benchmark.pl/topic/253348-przed%C5%82u%C5%BCenie-umowy-problem-z-wyborem-telefonu/

http://forum.benchmark.pl/topic/252607-u%C5%BCywany-smartfon-do-750-z%C5%82/

http://forum.benchmark.pl/topic/252499-telefon-u%C5%BCywany-do-700-z%C5%82/

 

Jedne z ostatnich postów....nawet Galaxy S8 się pojawia w modelach, które doradzam. Dalej mam szukać i wklejać? Widocznie jesteś mało bystry....jeśli wszystkie Twoje posty są tak pisane (przeoczenia, brak wiedzy, zmyślanie), to powinieneś zostać zbanowany! Myślę, że te trzy tematy, które wklejam starczą aby udowodnić, że jesteś bezczelnym kłamcą niesłusznie oczerniającym innych.

Tylko się skompromitowałeś... kur$# człowieku.....Ty nawet post pod moim postem pisałeś odnośnie Xiaomi 4X.....i jeszcze masz czelność tutaj kłamać - sprostowanie i przeprosiny - RAZ RAZ!

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Płynność Iphone'ów nie wzięła się znikąd, mają bardzo wydajne układy, bardzo szybką pamięć a niedobór ramu nadrabiają świetnym zarządzaniem.

Tylko, że konkurencyjne androidy wcale nie są gorsze. Miałeś P9, który ma kirina ustępującego układom od samsunga i qualcomma. Do tego ma pamięć emmc zamiast szybkiej ufs i nakładkę bardzo różniącą się od czystego androida czy "lekkich" nakładek.

 

Oba systemy mają swoje wady i zalety. Ja nigdy ios nie wybiorę głównie ze względu, że jest to system zamknięty... poza tym odrzuca mnie parę ograniczeń. Różnorodność urządzeń też jest plusem, dla każdego coś dobrego. Jednak płynność i bezproblemowość są niewątpliwą zaletą ios a z androidem bywało różnie... jednak porównujemy sytuacje obecną gdzie między Iphone'ami a topowymi androidami różnic w płynności praktycznie nie ma a wieczne czyszczenie pamięci podręcznej czy restarty aby system jakoś działał są już mitem. Crashy aplikacji też nie już nie spotkasz. Dużym plusem ios jest jednak długie wsparcie i to jest fakt. Tyle, że wiele dodatkowych funkcji w androidzie dostarczają nakładki producenta a nie nowa wersja androida. Poprawki zabezpieczeń też są od niej niezależne. Z dużą nadzieją patrzę na projekt treble ale jak to wyjdzie w praniu to zobaczymy. 

Link to post
Share on other sites

@@hunter11

No i jak tam? Teraz unikasz tematu? Kiedy ktoś zamknie CI buzię i udowodni, że jesteś bezczelnym kłamcą to już się tego nie odniesiesz? Miej jaja człowieku......

I nie ściemniaj, że Ciebie nie było bo w zawartości można zobaczyć, że udzielałeś się dzisiaj na forum :)

Link to post
Share on other sites

Poużywaj jednych i drugich - wtedy nic nie będzie się wydawało, a będziesz wiedział gdzie ich miejsce w szeregu. Też mi się kiedyś wydawało, że jest tak fajnie z tanimi xiaomi zamawianymi prosto z Chin - jeszcze wtedy nie były dostępne w Polsce w oficjalnej dystrybucji. Niestety ale jakość zdjęć w tych telefonach plus jak na tamte czasy (nie wiem jak teraz) - wszystkie aktualizacje oraz pl ROM z polskiego forum wsparcia dla tej marki - musiały być wgrywane przez kabel. Nie wiem czy teraz już aktualizacje są robione przez sieć, ale chyba powinny być jak telefon jest oficjalnie sprzedawany w sklepach.

Jedyny plus jaki wtedy widziałem, to to że telefon działał bardzo sprawnie jak na cenę oraz jego przyjemna nakładka systemowa. Po za tym cały czas mi towarzyszyło poczucie, że mam coś pokroju marketowego telefonu tylko z innym brandem.

 

Oczywiście dzisiaj kiedy miałbym wybierać telefon do jakiś max 1500zł zapewne byłoby to coś z xiaomi. Z topowymi telefonami jednak Xiaomi się na razie zrównać nie może.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ok. a jakie modele warto wrzucić w komórkomat i porównać specyfikacja? Bo może się okazać, że lepiej dołożyć 100 lub 200 i mieć o niebo lepszy model.

A czego szukasz?

Porównanie specyfikacji na tego typu stronach zazwyczaj nijak się mają do rzeczywistości. Pierdyliardordzeniowe Mediateki mogą być gorsze od czterech rdzeni Snapdragona. 2GB RAM w iPhonie robi lepszą robotę niż 3GB RAM na Androidzie, itd, itd.

Na forum zadaj pytanie a na pewno ktoś odpowie.

Link to post
Share on other sites

Bo na tym forum są w większości hejterzy Apple'a. Sami niestety potrafią się zapętlić, jak np.: "w iPhonie na froncie to małe pomiędzy ramkami to ekran - gdzie takie szerokie ramki, to kilka epok temu było ok, teraz design wyznacza Samsung i jego niemal bezramkowe telefony", w drugim poście : "Samsung nigdy dla mnie nie był dla mnie królem wydajności, ale jego desing jest pierwszorzędny", w trzecim poście: "bierz HTC U11 - jest obecnie najszybszym Androidem i jednocześnie ma bardzo dobry aparat". No więc, jak z takimi ludźmi polemizować, skoro doradzają HTC U11, który co do wielkości ramek wygląda prawie identycznie jak iPhone 6/7/8? 

 

Nawet niektórzy pokwapili wynieść na pulpit, to że gdzieś rzekomo nowy iPhone wybuchł....tak, Ci sami ludzie, którzy polecają Samsungi i chyba zapomnieli co się stało z całą linią Note 7.

 

Nikt tutaj racjonalnie nie powie Ci dlaczego nie brać Apple - jeszcze do niedawna głównym argumentem była cena. Kiedy zaś Samsung, Huawei zaczęli wprowadzać modele za około 4k PLN, wtedy ten argument zaczął zanikać. 

 

Czasami jeszcze wypomną brak gniazda jack - no tak, ale nawet już i Xiaomi zaczęło to pomijać w swoich modelach.....więc myślę, że za kilka miesięcy, kiedy co raz więcej telefonów nie będzie miało tego złącza ten argument także przestanie działać.

 

Kolejny aspekt - wyświetlacz i jego rozdzielczość. To nic, że iPhone 7/8 ma jedne z najlepszych odwzorowań kolorów. To nic, że taka rozdzielczość jest miła dla oka i naprawdę trzeba się mocno wpatrywać z bliska, żeby dostrzec piksele. To nic, że w normalnym użytkowaniu taka rozdzielczość się bardzo dobrze sprawdza. To nic, że powyżej 400ppi, ludzkie oko nie zauważa już różnicy. Kiedy zaś wyszedł iPX - zaczęła przeszkadzać wyspa na ekranie....

 

Slot kart SD - tutaj także powoli już mija krytyka, bo i zapotrzebowanie spada ze względu na duże pojemności urządzeń oraz to, że inni producenci także rezygnują z tej opcji.

 

Pomijam już uwagi, o ilość pamięci RAM, bo to nie ma sensu....

 

Nie ma się co sugerować takimi opiniami. Z drugiej strony masz Samsunga Galaxy S8 - wyśnionego, wymarzonego dla większości, który może być....grzechotką dla dziecka. Przyciski w obudowie się ruszają, można trafić na różowe ekrany, na ekranach wypalają się piksele - producent tego nie naprawi/nie wymieni ekranu. Takie ważne i istotne aspekty, a mimo tego ten model jest tak bardzo polecany.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie, żeby coś, ale rysiooo, troszkę się uśmiałem czytając tego posta - ale całkowicie opisuje to, co się dzieje wśród opinii użytkowników przeróżnych marek. :D Wychodziło by na to, że wszystkie telefony są BEEE, ale najlepszy jest ten, którego aktualnie ktoś używa haha. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie, żeby coś, ale rysiooo, troszkę się uśmiałem czytając tego posta - ale całkowicie opisuje to, co się dzieje wśród opinii użytkowników przeróżnych marek.

No ale tak tutaj się dzieje.....wystarczy przejrzeć tematy na trzech ostatnich stronach i sam zobaczysz jakie jest podejście do Apple. Inne marki tak bardzo nie kolą w oczy.

 

Tutaj jest chyba jeden z najlepszych tematów, gdzie od startu iPhone jest odradzany......a autor tematu zapytał tylko gdzie taniej, albo czy można dostać rabat na zakup iPhone - był już zdecydowany na iP7 a jego znajoma iP8.

http://forum.benchmark.pl/topic/252091-iphone-7-i-8/ 

Link to post
Share on other sites

Czasami jak oglądam recenzje, to też się zastanawiam... No bo, koleś ma non stop nowy telefon i go sprawdza, więc jak może faktycznie powiedzieć, co dla zwykłego użytkownika będzie najlepsze, skoro on może sobie przebierać we wszystkich możliwych modelach, nawet tych z górnej półki (później i tak jest najlepsze, jak mówi, że szkoda, ze czegoś tam nie ma, że tak mało czegoś tam...)...
Dlatego - kupuję telefon - patrzę czy mi się podoba - sprawdzam specyfikację - za bardo się nie znam ale wypada lepiej niż jakiś tam inny model - biorę. ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...