Skocz do zawartości

Sklep "WSZYSTKO DLA KAŻDEGO"


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj byłem przesłuchiwany na policji jako świadek i mam status poszkodowanego. Musiałem ponownie złozyć zawiadoomienie o popełnieniu przestępstwa, ponieważ wcześniej nie zostałem poinformowany o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Pierwsze zawiadomienie zaniosłem osobiście do miejscowej prokuratury, po kilku dniach dostałem informacje, że przekazano wg właściwości miejscowej do prokuratury w Lipnie. Z Lipna żadnej informacji. Po ponad miesiącu od zawiadomienia dostałem informacje z Prokuratury Okręgowej we Wloclawku, iż ze względu na istniejący spor kompetencyjny między prokuraturami, prokurator okręgowy wydał zarządzenie, iż sprawę ma prowadzić/nadzorować prokuratura w Starogardzie Gdańskim. Minęły prawie 2 miesiące od zawiadomienia organów ścigania o przestępstwie i nadal stoję w miejscu.

Link to post
Share on other sites

Witam ja dziś otrzymałem list z policji o wszczęciu dochodzenia  o przestępstwo określone w art. 286 par 1kk

pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Łodzi Widzewa.

  Mam nadzieję że coś tam wskórają (a nie tylko gra pozorów przed standardowym umorzeniem).

Pozostali piszcie odwołania bo tylko w grupie siła

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, dostałem informacje od prokuratury, że "umorzyli dochodzenie wobec niewykrycia sprawcy przestępstwa". Jak u Was wygląda sytuacja? Czy któraś prokuratura w innych miejscowościach prowadzi dalej dochodzenie czy zostaliście zbyci tak jak ja? Jeżeli u kogoś coś się dzieje dalej to poproszę o informację - mama zamiar złożyć zażalenie - i informacja, że gdzieś coś się dzieje byłoby argumentem. Pozdrawiam i proszę o info.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
„Wszystko dla każdego” - a dla oszustów list gończy

 

Prokuratura Okręgowa w Łomży szuka listem gończym Emila B. i Adriana G. z Zambrowa, którzy wprowadzili w błąd około kilkudziesięciu osób co do autentyczności sklepu, w którym „zamierzali” sprzedawać sprzęt komputerowy i urządzenia elektroniczne. W tym celu – według prokuratorów – podszywali się pod Marcina S., prowadzącego sklep w miejscowości Skępe. Z pomocą Bartosza S., który założył im rachunek w banku, doprowadzili ludzi do niekorzystnego rozporządzania mieniem, w związku z zakupami w sklepie „Wszystko dla każdego”. Klienci wpłacili, ale paczki nie przyszły.

 

Prokuratorzy podejrzewają Emila B. i Adriana G. o popełnienie przestępstwa z artykułu 286 paragraf 1 Kodeksu Karnego, natomiast Bartosza S. z art. 18 par. 3 K.K. Jak informuje prokurator Rafał Kaczyński, zastępca prokuratura okręgowego w Łomży, w sprawie oszustw należało zawiesić śledztwo, ze względu na nieznane miejsce pobytu zarówno Emila B., jak i Adriana G. Postępowanie przygotowawcze wszczęto w połowie listopada 2017 r., gdyż okazało się, że wpłacający pieniądze za sprzęt klienci nie otrzymywali zamówionych towarów. Ponadto pomocnictwo w doprowadzeniu szeregu osób do niekorzystnego rozporządzania mieniem zarzucono Bartoszowi S. W banku założył konto, po czym dokumenty przekazał Emilowi B. i Adrianowi G. Ponieważ nie jest znane miejsce ich pobytu, wystosowano list gończy, aby kontynuować postępowanie karne. Wprowadzającym w błąd klientów „pseudosklepu” oszustom grozi od sześciu miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

https://4lomza.pl/index.php?wiad=51096

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...