Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Creative Soundblaster AE5, konfiguracja - pomoc.

Creative Soundblaster AE5 konfiguracja pomoc help free beer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 death143

death143
  • Dyskutant

• 176 postów

Napisano 30 październik 2017 - 21:30

Witam! Posiadam kartę dźwiękową Creative Soundblaster AE5, właściwie to dziś mi doszła i staram się ją skonfigurować. Głośniki jakie mam do niej podpięte to Edifier XM6BT. Chciałbym skonfigurować ją do nich bo ma parę gotowych presetów ale nie wiem, który wybrać. Poniżej załączam screen i pytanie do niego: Wybrać któryś z presetów ? Jeśli tak to, który i dlaczego, jeśli użytkownika to jaką  ustawić częstotliwość przenikania i dlaczego. Liczę na szybką pomoc, pozdrawiam :)

P.s na początku zapomniałem screena, oto on

2d972xf.png

Użytkownik death143 edytował ten post 31 październik 2017 - 01:31

• 0

Intel Core i7-3770k @ 4.5Ghz (scythe ninja 3 rev b + Corsair ML120 Blue Led) Płyta MSI Z77A-GD65 Ram 16 gb Corsair Vengeance 2133 /Karta Aorus GTX 1080 Dyski Samsung SSD 860 Evo 500 GB Toshiba P300 3TB Karta Dźwiękowa Creative Soundblaster AE5 Obudowa Fractal Define R6 Black TG + Nzxt Sentry 3 PSU Seasonic 650 Focus Plus Gold

Monitor Benq PD2500

Tel Samsung Galaxy S9+

#2 Szarik

Szarik
  • Miłośnik kiełbasy podwawelskiej

• 1970 postów
  • Miejscowość:Fabryka Samochodów Osobowych Warszawa Żerań

Napisano 04 listopad 2017 - 11:43

Wybierz taki, który najbardziej Ci pasuje. Do tych głośników powinno być 2.1 bądź stereo z miksowaniem do subwoofera. Nie chcę walnąć gafy ale częstotliwość przenikania to jest chyba to ile basu ma być pompowane do głośników lub subwoofera, wyższy bas, średni, niższy zależy jak się to ustawi i jak głośniki znoszą dane ustawienie.

• 0

Spoiler

#3 powers24

powers24
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 29 lipiec 2018 - 19:11

Kurcze zakupilem ta karte i nie wiem czemu ale wydaje mi sie ze glos w grach jest gorszy niz w zintegrowanej plycie , posiadam sluchawki hyperxy  dzwiek taki jakby chaotyczny z kazdej strony  ktos cos pomoze

• 0

#4 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7503 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 29 lipiec 2018 - 19:52

Wyłącz efekty, bo one czasami pogarszają dokładność pozycjonowania.

• 0

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#5 pawloszczak

pawloszczak
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 07 listopad 2018 - 14:35

I jak sprawuje sie karta bo kupilem taka sama i czekam na paczke...

• 0

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7323 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 07 listopad 2018 - 15:00

Nie chcę walnąć gafy ale częstotliwość przenikania to jest chyba to ile basu ma być pompowane do głośników lub subwoofera, wyższy bas, średni, niższy zależy jak się to ustawi i jak głośniki znoszą dane ustawienie.

W 2.1 sub (tzn. elektronika na jego pokłądzie) sam sobie odfiltrowuje co ma trafić do satelit a co do niego.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#7 aingard

aingard
  • Amator

• 41 postów

Napisano 07 listopad 2018 - 22:51

Hej, przeczytajcie opinie na chociażby morele odnośnie softu... Może zacznij od sprawdzenia na stronie producenta czy masz najnowszą wersję?

sam wątek (opinie): https://www.morele.n...-x-ae-5-978090/

Szczerze, to karta powinna grać przynajmniej dobrze, ale najwyraźniej soft niedomaga. (lub użytkownicy :P )

PS: Zapewne powinieneś wybrać "bezpośredni", czyli wyłączyć możliwie całe ścierwo związane z efektami.

Użytkownik aingard edytował ten post 07 listopad 2018 - 22:52

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Creative Soundblaster AE5, konfiguracja, pomoc, help, free beer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych