Skocz do zawartości

Kiedy kupię monitor i procesor?


Recommended Posts

Witam. Nazywam się HyperFix. Chciałbym się dowiedzieć kiedy będę mógł kupić monitor 144hz i procek 2500k. W sensie, kiedy ceny będą jak dla polaka.

 

Zapiszę, żeby wrócić za kilka lat ceny:

700zł - 144hz monitor

300zł - 2500k

 

Moje pytanie jest kiedy to wreszcie stanieje? Podobno 2500k nadal jest legendarynm prockiem ale jego cena nie jest normalna. Q6660 kosztowało mnie 59zł. A ten 2500k to 300zł. Mam płytę i wszystko ale nie stać mnie na procka.

 

Acha! I to nie troll! Taką biedę mam w domu, że trzeba latami dosłownie czekać na sprzęt. Bo wiecie ceny dla mnie ok to:

 

300zł - monitor 144hz

100zł - 2500k

 

I kupiłbym od razu i było by bajecznie. Ale wszyscy chcą te 2500k.

 

Kiedyś kilka lat temu były monitorki DELL P1130 okazały się HIPER DOBRE przez co ludzie się o nie zabijali dosłownie, tak nadal też jest. Oferta tych monitorków wisi dzień i koniec. Ja nie chcę sobie łba promieniować i patrzeć na niewyraźny tekst więc czekam aż 144hz lcd będzie na moją kieszeń.

 

Piszę w offtopic bo przecież to dotyczy pieniędzy. W ogóle wkurza mnie, że w tym kraju brakuje na jedzenie :( a o sprzęcie jaki w ameryce kupuje zwykły człowiek można zapomnieć. Przecież tam za jedną wypłatę odłożoną to u nas można by żyć ze 4 msc albo dłużej jak ktoś ma mniejsze wymagania. Ludzie ja się cały czas uczę anglika, żeby stąd wyjechać ale jeszcze daleko mi tam, i muszę żyć jak murzyni w Afryce.

 

Nie jestem trollem jak coś się nie podoba to nie pisz.

 

Powiem wam jeszcze, że to co mówią wam politycy w TV to jedno wielkie kłamstwo! TAK! Mówią, że jest lepiej i lepiej, że kraj coraz bardziej bogaty a wiecie co się ostatnio stało? Masło podrożało i na masło pójdzie podwyżka pensji minimalnej. Taka prawda. Od lat w naszym kraju mało się zmienia. A ja wszystko biorę od kwestii technologicznej. U nas w domach i szkołach, firmach core 2 duo jeszcze. Gorzej jest już tylko na ukrainie bo tam korzystają z CRTków bo nie stać ich na nowe lcd.  Politycy kłamią i próbóją udować, że my niby jesteśmy krajem rozwiniętym i wogóle. PKB, średnia pensja, minimalna pensja, ilość samochodów, media to wszystko pic na wodę. Wiecie co? Mam takie marzenie, że kiedyś wyjadę do lepszego świata i nie będę musiał się zastanawiać czy masło czy margaryna bo 3zł różnicy...

 

 


Jeszcze coś dodam

 

mcdonalds u nas w Polsce uważany za luksus i dobre ale drogie kanapki. W USA to biedacy to jedzą a wszyscy tym gardzą, muszą się tam żywić z konieczności. Wiedzą jaki to jest syf a u nas ludzie chcą do maca. Zapraszam do gimbazy jak nie wierzycie.

 

samochód z salonu u nas to jest luksus dla ludzi z biznesem który daje miliony a w niemczech czy w innych cywilizowanych krajach? Masz dobrą, stałą pracę to kupujesz bez problemu. Dla nich to normalka. Jak nie wierzycie to porównajcie ile się u nas kupuje a ile u nich.

 

pensja minimalna u nas to jest 1550zł netto (nie jestem pewny) a w niemczech za te marne eurasy to nikt by palcem nie kiwnął, stany usa to też inny swiat. hahaha. W niemczech 1400eur/msc to jest 5880 zł! A u nas to mało kto tyle zarabia i wiecie co? U nich to hydraulik po zawodówce tyle zarabia. Informatyk programista zarobi z 4 lub 3 k euro to jest 16 800zł czyli raj na ziemi. Po prostu wtedy to bierzesz jedną wypłatę i żyjesz w polsce przez ROK za darmo. Takie są różnice. Nie mówiąc o samochodzie z salonu i kompie z 8700k i gtx 1080ti. Haha.

 

Testovirona sobie obejrzyjcie on wam powie też ciekawe rzeczy.

U nas kiedyś pomarancze to był luksus czy wy to rozumiecie? Taki upadek? Przezabawne po prostu ale teraz nie jest lepiej.

 

Taka prawda i niech wam żaden polityk nie wmawia, że Polska jest taka dobra!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...