Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc przy wyborze access point'u / repeater'a bądź czegokolwiek co zwiększy siłę zasięgu Wi-Fi. . Obecnie jestem w takiej sytuacji, że szukam:

 

- karty sieciowej na Wi-Fi do komputera gdyż dawniej był on połączony przez LAN, a w chwili obecnej jest to niemożliwe gdyż przeszedłem na mobilny Internet od którego Router ma podpiętą antenę zewnętrzną, a jak wiadomo im krótszy kabel tym lepiej więc nie może on zmienić miejsca

 

- accesc ponintu bądź repeater'a (choć wiem, że access pointy obecnie umożliwiają podpięcie po LAN'ie Internetu do PC więc w sumie byłoby to wyjście idealne) - potrzebuję wzmocnienia sygnału na WiFi gdyż spore straty odnotowuję na prędkości choć w sumie nie mam daleko, aż tak od routera b525s.

 

 

Access point myślę, że załatwiłby obie sprawy gdyż: PC jest na 1 piętrze i od routera dzieliłyby go 2 ściany z regipsu co w odległości to ok ~ 4m (max). A laptop który używam i to on odnotowuje straty na prędkości byłby ok 3m od AP tyle, że na parterze ( dzieliłby ich jedynie betonowy sufit).

 

Polecacie coś? Tak do 100zł powiedzmy, a może coś innego można by wymyślić?

 

Moja propozycja: https://www.morele.net/access-point-tp-link-tl-wa850re-569488/

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz opiszę. Mam w domu 2 komputery (stacjonarny / laptop). Stacjonarny jest na 1 piętrze / laptop na parterze. Na stacjonarnym zbytnio mi nie zależy na prędkości ale nawet na 1 piętrze na telefonach osiągam w sumie full co mi daje operator, natomiast na parterze na laptopie nie jestem w stanie tego osiągnąć dlatego teraz jako tako polepszam sobie sygnał repeater'em od xiaomi. Co chcę osiągnąć? Pełną prędkość na Laptopie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

wznowię temat, udało mi się podłączyć komputer bez dokupowania czegokolwiek gdyż użyłem powerLine od Orange, który kiedyś dali mi za darmo. Pozostaje kwestia wzmocnienia mocy sygnału wifi docierającego od laptopa, a może kupić po prostu kartę sieciową która obsługuje pasmo 5gHz?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...