Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym zmienić: INTEL Intel® Core™ i5-3470 na lepszy/mocniejszy procesor gdyż podczas grania a czasami nawet podczas korzystania z przeglądarki zużycie procka ja na poziomie 100%(co jest uciążliwe).


 


Płyta główna: Asus P8H77-M LE


Na procesorze mam: Be quiet! Pure Rock Slim


 


Kasa: Nie wiem ile powinienem mieć na to:


Ale najpewniej do 1000zł(razem z kasą co dostanę za sprzedać)


 


Cały sprzęt: https://www.gamingtribe.com/profile/gt_5451553827617318/pc


Link to post
Share on other sites

No to może tak: Pierwszy monitor(1902x1080)Włączam komputer, odrazu włączam przeglądarkę(6kart),na drugim monitorze(HD) Discord,Display,Fusion, Steam(automatycznie włączają się) i podczas tego jest na 20s freez i 100% zużycie procka i 70% ramu. Może to jest logiczne to jak wszystko naraz włączam to będzie mulić.

Edytowane przez DragonMend
Link to post
Share on other sites

A to ci dziwne, miałem ten procek i system na ssd. Podczas startu systemu włączały się m.in google chrome, steam, teamspeak, display fusion, msi afterburner, origin i coś pewnie jeszcze , ale ścinek przy tym nie było. Zobacz czy czasem na przeglądarce nie wchodzisz na strony które obciążają procesor ( ostatnio głośno było o tym że niektóre strony coś w sobie miały { już nie pamiętam dokładnie o co chodziło} i obciążały procesor). Ostatnio mi się to zdażyło podczas oglądania filmu na serwisie filiser. Film się zatrzymał, przeglądarka nie reagowała, jedynie udało mi się włączyć menedżera zadań a tam wykorzystanie procesora 100% i pomógł tylko restart. 

Popatrz co włącza ci się przy starcie systemu - zbędne wyłącz, przeskanuj system itd. Może ( jeśli używasz) antywirus ci spowalnia system np skanowaniem systemu przy włączaniu ( coś takiego kiedyś mi avast odwalał - kiedyś bo kiedyś byłem głupi i używałem tego cholerstwa ).  ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...