Skocz do zawartości

Jednostka centralna bez GPU i HDD w cenie do 5000 zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry komputerowe (w szczególności CS:GO); tworzenie stron internetowych, okazyjna edycja grafiki i wideo

  • Maksymalna kwota : 5000 zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : prawdopodobnie najbliższe 2 tygodnie

Których części potrzebuję : Jednostka centralna wraz z chłodzeniem i obudową, bez karty graficznej

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak, będzie to mój pierwszy raz z podkręcaniem.

Rozdzielczość mojego monitora i model : XL2411, 1080p 144Hz

Specjalne wymagania : Płyta z dobrą sekcją zasilania i wydajne chłodzenie, prawdopodobnie skupiłbym się na czymś pokroju Noctua NH-D15S

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Palit GeForce GTX 1060 Super JetStream 6GB GDDR5, WD 1TB WD10EZEX HDD.

Własna propozycja zestawu : Brak, ale biorąc pod uwagę, że zestaw ma być między innymi pod CS:GO chciałbym pójść w zestaw oparty o i7-8700k. 

Inne : Wiem o TIM pod IHS Intela, skalpowaniu itd. Nie musimy omawiać tego tematu po raz Nty. Nie interesują mnie bajery typu oświetlenie RGB z Red Light District w Amsterdamie itp.

Edytowane przez UserTomek
Link to post
Share on other sites

Skoro jesteś zdecydowany na procesor, pozostaje dobrać resztę podzespołów. Chłodzenie Noctua jest dobrym wyborem więc też zostawiam, do tego , zasilacz z zapasem mocy i certyfikatem sprawności Gold, Płyta Asusa z dobrze chłodzona sekcją zasilania, zabezpieczona przed przepięciami, RAM w dwóch kościach z radiatorem, SSD na kościach MLC i przewiewna obudowa Phanteks:

i7-8700k

Noctua NH-D15S

SilentiumPC Enduro FM1 650W

Płyta główna Asus PRIME Z370-A

Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3200MHz, CL16,

SSD GoodRam Iridium Pro 240GB

Dysk Toshiba HDD 2TB

Obudowa PHANTEKS Enthoo Pro 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. W miarę możliwości prosiłbym jeszcze kogoś o podesłanie swojej propozycji.

 

Co do HDD, zapomniałem dodać, że HDD również mam. Co do reszty Twojej propozycji:

 

SilentiumPC Enduro FM1 650W - Nie lepiej jakiś SeaSonic albo EVGA g2?

Płyta główna Asus PRIME Z370-A - Czy AsRock w podobnej kwocie nie ma płyt z lepszą sekcją zasilania? 

Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3200MHz, CL16 - był czas, gdy te pamięci były bardzo polecane, a potem ludzie zaczęli polecać G.Skill Ripjaws ze względu na jakieś problemy z Corsairami, nie wiem czy to prawda, czy tylko coś mi się ubzdurało

Link to post
Share on other sites
prawdopodobnie skupiłbym się na czymś pokroju Noctua NH-D15S

 

Dlaczego D15S a nie samo D15 z dwoma wentylami ?

 

SilentiumPC Enduro FM1 650W

 

RM 550X czy Seasonic Focus 550W praktycznie w tej samej cenie

 

Płyta główna Asus PRIME Z370-A

 

Nieco taniej jest też Extreme 4 od Asrock

Jeżeli chodzi o budę, to może fabrycznie wyciszony Define R5 

 

potem ludzie zaczęli polecać G.Skill Ripjaws

 

To akurat pod AM4 z racji B-die ale to też na wyrost

Link to post
Share on other sites

Dlaczego D15S a nie samo D15 z dwoma wentylami ?

Myślałem o nim ze względu na asymetryczny design, który eliminuje ewentualne problemy z kompatybilnością RAM i GPU (?)

 

Nie widzę problemu, żeby wziąć D15 jeśli nie będzie z nim problemów. 

 

RM 550X czy Seasonic Focus 550W praktycznie w tej samej cenie

Który z tych dwóch bardziej byś polecał? Ponadto w przypadku Seasonica mówimy o sprawności Gold czy Platinum?

 

Co do płyty, cena tutaj nie gra, aż tak dużej roli. Tzn. nie chciałbym iść w modele kosztujące blisko 2k z oczywistych względów, ale wiele się naczytałem o tym jak to większość płyt Z370 to paździerz, jeśli chodzi o stosunek cena-jakość, więc szukam po prostu czegoś z możliwie najlepszą sekcją zasilania ze względu na OC. W przypadku AsRocka myślałem o Extreme 4, Fatal1ty Z370 Gaming K6 czy nawet Taichi, gdyby było warto.

 

Tak jak wspomniałem, będę podkręcał po raz pierwszy, a trafiłem na takie opinie, że plusy AsRocka docenią najbardziej Ci, którzy mają pewne doświadczenie i wiedzą co robią w ichniejszym UEFI. Nie wiem czy to plus czy minus w moim przypadku.

 

Co do RAMu... Byłbyś w stanie nieco bardziej przybliżyć temat, albo powiedzieć co wklepać w Google, żeby zrozumieć o co chodzi z B-die?

Link to post
Share on other sites

 

 

Myślałem o nim ze względu na asymetryczny design, który eliminuje ewentualne problemy z kompatybilnością RAM i GPU (?)

 

W takim Define R5 możesz podnieść wentylatory. Zresztą dajesz pamięci low-profile i nie ma problemu

 

 

 

Który z tych dwóch bardziej byś polecał? Ponadto w przypadku Seasonica mówimy o sprawności Gold czy Platinum?

 

 

Przy dopłacie tych 40 - 50 zł weź już Platynę. 

 

 

 

W przypadku AsRocka myślałem o Extreme 4, Fatal1ty Z370 Gaming K6 czy nawet Taichi, gdyby było warto.

 

Nie ma co przesadzać Extreme 4 albo Gaming K6. Płyty są nowe, zawsze trzeba się liczyć z problemami na początku. 

 

 

 

Byłbyś w stanie nieco bardziej przybliżyć temat, albo powiedzieć co wklepać w Google, żeby zrozumieć o co chodzi z B-die

 

Na początku były problemy z kompatybilnością pamięci pod AM4. Pamięci na kościach b-die nie miały problemów. Tyle w temacie. Wszyły nowe biosy i problemów nie ma. 

Link to post
Share on other sites

Podsumowując:

 

CPU: Intel Core i7-8700K /3.7GHz, 12MB, LGA1151, BOX/

MOBO: AsRock Z370 Gaming K6 /intel Z370, LGA1151/

Chłodzenie: Noctua NH-D15

PSU: Seasonic FOCUS Plus 550W Platinum (czy może iść w 650W? Żadnego SLI nie planuje)

RAM: Corsair 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Vengeance

SSD: GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

Obudowa: Fractal Design Define R5

 

Wszystko ok?


Tak na marginesie: Czy kwestia TIMu pod IHSem jest rzeczywiście na tyle problematyczna, że nawet biorąc pod uwagę skalp powinienem zainteresować się platformą X99 z lutowanym IHSem? 

Edytowane przez UserTomek
Link to post
Share on other sites

O ile różnica w cenie jest mała, to możesz dobić do 650W. Obecnie pod ten CPU i 1060, 550W będą z sporym zapasem. 

Jeżeli chodzi o temperatury. Masz wydajne chłodzenie i nikt nie każe Ci wykręcać magicznych 5.0 GHz. X99 będzie znacznie chłodniejsze ale i z niższym taktem i mniejszą wydajnością. Możesz jeszcze sobie dorzucić lepszą pastę Grizzly. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...