Skocz do zawartości

Modernizacja aktualnego zestawu


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Chciałem was poprosić o pomoc w upgradzie mojego aktualnego zestawu:

Procesor: Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150

Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho Black-White

Płyta główna: AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

pamięć RAM: 2x Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Dysk twardy: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 770 OC 2GB DDR5 256bit (1189/7010)

Zasilacz: Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

System: W10 64bit

 

Cały sprzęt mam już od kwietnia 2014 roku, nie był on podkręcany ani nie był modyfikowany przeze mnie, minęło trochę już czasu i trochę się już postarzał. Przy modelowaniu w programie Catia jak się załaduje trochę większe modele złożeniowe potrafi go "przymulić". Poza programami tego typu używam tej maszyny jeszcze do grania w jakiegoś cs'a czy jakieś mmorpg jak znajdę czas.

Zastanawiałem się czy jest sens ładowania pieniędzy w jakiś dysk ssd oraz upgrade karty graficznej plus podkręcenie procesora, czy w ogóle poprawiło by to osiągi w tych programach?

Termin kupowania  podzespołów przewiduję na okolice grudnia, liczę na to, że trafią się jakieś sensowne promocje.

 

Na całość chciałbym przeznaczyć maksymalnie 1500zł, ale wolałbym oczywiście zmieścić się poniżej tej kwoty. Inną opcją jaką rozważam to sprzedanie tego i inwestycja w całkowicie nowy sprzęt, ale nie wiem czy jest sens.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Dysk SSD to generalnie najlepszy zakup dla starego komputera w ostatnich latach. Nic innego nie daje takiego kopa. Zainwestowałbym w jakiś model 256GB w pierwszej kolejności, niezależnie od tego, co później zrobisz z resztą komputera. Zajrzyj do sekcji "Dyski twarde", tam ktoś z pewnością poleci niedrogi i wydajny model.

 

Poza tym, jeśli nie chcesz wymieniać całości, to możesz podbić CPU z i5 4670K na i7 4790K. Szukałbym na Allegro jakiejś okazji kupna używanego i7.

 

I generalnie na nic więcej Twój budżet nie pozwoli. Zmiana platformy to minimum CPU+płyta+RAM. Moim zdaniem nie warto.

 

 

Z tego, co czytam, Catia jest wrażliwa na RAM, CPU i prędkość dysku. RAMu masz dość, CPU nienajgorszy, chociaż zmiana na i7 z pewnością nieco da. SSD z pewnością będzie dobrym zakupem. Nowa karta graficzna raczej niewiele da, chociaż ludzie podkreślają, że niewłaściwe sterowniki mogą popsuć wydajność.

 

http://www.coe.org/p/fo/et/thread=28132

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podkręć procesor http://www.benchmark.pl/aktualnosci/asrock-non-z-oc-podkrecanie-intel-haswell-h87-b85-technologia.html

 

I kup SSD w postaci GoodRam Iridium PRO 240GB

 

Modelowanie to również GPU ten GTX 770 ma tylko 2GB VRAM, 1050Ti byłby lepszą opcją tutaj.

Edytowane przez smoke
Link to post
Share on other sites

W pierwszej kolejności warto podkręcić procesor zwłaszcza,że masz fajne chłodzenie :) następnie zakupiłbym SSD min. 256GB 

 

I jeżeli mało Ci wydajności w grach i pamięci GPU przy modelowaniu to można by było zmienić kartę na 1060 6GB albo RX 580 8GB.

 

Po dwóch pierwszych zabiegach odczujesz już na pewno mocny skok wydajnościowy. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, w sytuacji podkręcania procesora nie było by warto wymienić pastę na procesorze na jakąś nową, komputer był składany w sklepie esc więc sądzę, że nie dali jakiejś beznadziejnej pasty. Z tym dyskiem ssd to na pewno podziałam, bo jak z tego co wszyscy mówicie, że warto to coś w tym musi być.

A jeżeli chodzi o zakup nowej karty graficznej to ten procesor nie będzie za słaby na nowe układy graficzne?

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Rzool
Link to post
Share on other sites

Kup SSD tego GoodRama wyżej, to obecnie najlepszy wybór zarówno 240 jaki i 480 GB z mniejszych A-Data SP920 128GB.

Następnie podkręć procesor, pastę wymień bo co jakiś czas powinno się to robić. Weź coś pokroju Grizzly Kryonaut. Jak podkręcisz procesor możesz do niego nawet  GTX'a 1070Ti / 1080 włożyć.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...