Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Planuję kupić płytę matx pod I5 8400. Mam dostępne dwie opcje:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=71393

 

lub

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=300028

 

Płyta od Gigabyte wydaje się solidniej chłodzona, cena ta sama. Co myślicie? Z góry dzięki. 

Link to post
Share on other sites

Stoję przed podobnym wyborem u mnie padło na Gigabyte GA-Z370M-D3H. Tak jak piszesz sekcja wygląda na lepiej chłodzoną w sumie jednak przy procesorze bez OC to ma małe znaczenie. 

 

Na chipsecie radiator również wydaje się większy. 

 

Jest jeszcze z wifi oraz displayportem:

 

MSI Z370M GAMING PRO AC - 130 zł drożej od Gigabyte. 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Dopłata raczej nie wchodzi w grę. Swoją drogą, pozytywnym aspektem jest, że nareszcie jakiś polski sklep wprowadził płyty matx na z370 do obrotu. Napisałem do komputronika, czy zamierzają wprowadzić płyty matx na chipsecie z370, to uzyskałem odpowiedź:,, płyty na tanich chipsetach wprowadzimy wraz z początkiem roku''. Na morele.net i x-komie też cisza(jedynie ta za 700 zł). W gruncie rzeczy, płyta ma działać do grudnia, jeżeli ceny z370 nie spadną, to z chęcią przerzucę się na H360(?) bądź B360, oczywiście o ile tańsze chipsety pozwolą w 8400 na boost do magicznego 3.8.

Link to post
Share on other sites

Jednak zostałem przy Gigabyte. Jak się okazało, sklep net-s ma masę negatywnych komentarzy, rzekomo po złożeniu zamówienia sprowadzają towar i dopiero wysyłają. Dodatkowo, chcąc się dodzwonić, spędziłem z automatyczną sekretarka 5min i podziękowałem(nie mają konsultantów ani linii do sklepu).

 

Zostałem więc przy Esc.pl Swoją drogą, trochę sobie za przesyłkę liczą, ale przeżyje.

PS. Postawiłem na Gigabyte jednak. Sekcja wydaje się być lepiej chłodzona. Całe życie z Asrockami, więc będę miał szansę porównać.

Otrzymałem dzisiaj płytę. Wybór padł jednak na Asrocka,gdyż nie mieli na stanie Gigabyte. Dobrze, że zadzwoniłem, gdyby nie to, czekalbym do przyszłego tygodnia.

 

Po pierwszych zupełnie wstępnych testach w Armie 3,komputer dostał sporego kopa względem 6500. Naprawdę jestem mega pozytywnie zaskoczony.

 

Jedyne do czego póki co jestem w stanie się przyczepić, to do mojej głupoty, nie zamontowałem '' piszczka'' oraz do faktu, że z głębi komputer wydobywa się cichutki dziwny dźwięk, ciężko mi to powtórzyć, jednak z głębi obudowy wydobywają się dźwięki przypominające cichutką drukarkę igłową.

Na początku pomyślałem o cewkach w karcie, jednak komputer był w spoczynku, pobierając Dayz SA. Póki co jedynie lekko mnie irytuje(w normalny użytkowaniu nie słyszalne). Swoją drogą, gdyby ktoś miał wątpliwości, mogę wrzucić ss z HwMonitora, na którym taktowanie dobija do 4.0 na 6 rdzeniach(Stock chłodzenie).

 

Swoją drogą, samo chłodzenie jest delikatnie głośniejsze, jednak za 6/6 i 4.0 w grach, warto :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Przepraszam za lekki odkop, ale natrafiłem na dość irytujący problem. Otóż, ze sprzętem nie ma żadnych problemów, oprócz jednego szczegółu, który irytuje mnie, ale nie wpływa(prawdopodobnie) na sprzęt. Sprawa wygląda tak, że w grach, po każdym loadingu mapy, wczytaniu poziomu, lub po prostu losowo podczas generowania czegoś, w słuchawkach słychać dźwięk freeza, tzn. na ekranie wszystko śmiga, a jedynie w słuchawkach odnotowuje trzask, bądź bardzo dziwny dźwięk, tzn. jak gdyby cały dźwięk dosłownie na chwile się freezował, po czym wraca do ,,normalności". Na wydajność to nie wpływa. Słuchawki podpięte pod integrę, mikrofon na karcie USB wpiętej w przedni panel. Co może być przyczyną? Ewentualnie, czy coś może się stać z tego powodu? Może to po prostu padaczka Windowsa 10? Z góry dzięki za pomysły i sugestie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...