Skocz do zawartości

Używacie karty kredytowej?


Recommended Posts

Jak każda forma płatności przydatna jeśli korzysta się z niej z głową.

Nie masz wystarczających środków na zwykłym koncie tylko limit na karcie kredytowej - robisz zakupy, a potem kartę spłacasz np. z wypłaty.

Nie wiem jak w innych bankach, ale u siebie zadłużenie karty kredytowej mogę rozłożyć na raty (jak w normalnym kredycie), ale dużo niżej oprocentowanym - wtedy nie obowiązuje się np naliczanie odsetek po 50 dniach.

Link to post
Share on other sites

Przydaje się, w szczególności jeśli banki maja jakieś prace przez weekend lub robisz zakupy w sklepach typu swiatokazji.eu (bezpieczniej niż zwykłą kartą). Wtedy warto mieć kartę awaryjną.

Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites

Karta kredytowa to sposób banków żeby wyciągnąć z ludzi jeszcze więcej pieniędzy, także jednym słowem - nieprzydatna. Jak ktoś potrzebuje 'bezpieczną' kartę, to może płacić debetówką wirtualną (mbank i kilka innych banków daje możliwośc założenia i taką debetówką możemy zasilić dowolną ilością kasy z naszego konta). Super bezpieczne do robienia płatności online.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Moim zdaniem całkiem spoko, tylko trzeba wiedzieć jak używać. Sama długo się wahałam, bo się nasłuchałam, że ludzie wpadają przez nią w zadłużenie, nie mają za co spłacić itp. A wystarczy wcześniej się dowiedzieć o co chodzi z tymi opłatami. Zobacz sobie np. ten artykuł https://infokonsument.pl/jak-dziala-karta-kredytowa/ . A czy się przydaje? Mi tak, szczególnie super się sprawdziła na wakacjach za granicą :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam,choć rzadko korzystam. Kosztuje mnie jej posiadanie ok.50 pln rocznie. Traktuję ją jako zabezpieczenie.Wiem,że jeśli skorzystam i oddam w 40 dni,to ta suma jest nieoprocentowana. Przy moich pewnych dochodach comiesięcznych,jest to dobre zabezpieczenie. Parę razy korzystałem i zamierzam dalej mieć takie 5k w zapasie...

Link to post
Share on other sites

No bo wszystko jest dla ludzi, ale trzeba z tego korzystać z głową. Najgorzej jest jak wykorzystamy limit i nie zapłacimy po tych 40 dniach, to odsetki raczej są wysokie. No ale mówię, każdy bank daje taką kartę na różne procenty - to warto w porównywarkach sprawdzać) i wybrać najlepszą i stosować się do warunków a faktycznie to może być bardzo dobre zabezpieczenie.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś używałem karty kredytowej, ale kompletnie nie potrafiłem się z nią obchodzić, ostatecznie zadłużyłem się i to sporo. Spłaciłem już długi i póki co nie posiadam karty kredytowej, aczkolwiek wiem, że czasami się przydaje. Osobom ze skłonnościami do wydawania pieniędzy nie polecam takiego rozwiązania :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...