Skocz do zawartości

Skacząca temperatura procesora


Recommended Posts

Witam,
W dniu dzisiejszym zakupiłem nowy wentylator do mojego procesora AMD FX 6300 Six Core, ponieważ stary nie nadawał się już do użytku.
Myślałem, że temperatura wróci do normy, jednak tak nie jest (dodatkowo nowy wentylator dosyć głośno chodzi). Moim zdaniem jest to trochę dziwne, raz gdy przeglądam internet mam 30 stopni, innym razem blisko 70, nawet 80. A gdy już odpalam jakąkolwiek grę na facebooku to temperatura rośnie w granicach 60-80.
Jeszcze jak poprzedni wentylator chodził bez problemu to nie zauważałem takich skoków temperatury.
Radiator jest dociśnięty prawidłowo, słyszałem też, że te procesory grzeją się dosyć mocno, ale i tak niepokoi mnie to wszystko.
Macie jakieś pomysły co jeszcze może być nie tak? Z góry dzięki. 

 

++
Pasta itd. nałożona prawidłowo + przeczyszczony komputer wewnątrz. 

Link to post
Share on other sites

Przyłączam sie do pytania, podczas przeglądania forum mam w laptopie 45 stopni. Jak uruchomię VMware to dobija do 60. Obawiam się uruchamiać cinebench bo dobija do 80 stopni. I to falowanie - raz mam 1233 a raz 2740 MHerzów.

 

Czy to normalne?

Link to post
Share on other sites

To że taktowanie skacze to rzecz normalna, procesor ustawiony na fabrycznych ustawieniach sobie będzie skakał w zależności od potrzeb.

 

Skoki temperatur też są normalne, w procesorze proces ten jest praktycznie natychmiastowy i nie ma co tutaj się dziwić (prąd przebiega przez całość i całość natychmiastowo się rozgrzewa).

 

Inna sprawa jest taka że FX-6300 nie powinien grzać się do 70 stopni jeśli @op kupił aftermarketowe chłodzenie. Jakie ty te chłodzenie kupiłeś do tego?

Edytowane przez supervisor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie jest oryginalne boxowe takie jakie było od nowości.

Ja tylko wymieniłem wentylator, bo stary już się zepsuł ;)

Aaa, chyba że tak. Niestety oryginalne chłodzenie załączone do procesorów FX jest do niczego, będzie działać ale nie oczekuj świetnych temperatur. Ewentualnym problemem może być jeszcze przepływ powietrza w obudowie.

 

Mam w domu jeden komputer z FX'em 8350 i mam trochę doświadczenia z boxowym chłodzeniem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...