Skocz do zawartości

Możliwe by grać na max detalach na sprzęcie za ~6.000zł?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów! 

 

Przymierzam się do kupna gier takich jak Far Cry 5, Beyond Good and Evil 2, Shadow of War, Wolfenstein II: The new Colossus, Destiny 2, i inne nowości ;)

 

Zastanawiam się czy jest możliwe złożenie takiego sprzętu by grać w w/w tytuły na max detalach czy muszę przeznaczyć większą kwotę na taki sprzęt?

 

  • Zastosowanie komputera : Gry (nowości)
  • Maksymalna kwota : 6.000zł (jak będzie trzeba coś dorzucić to myślę, że do 7 tys. mógłbym wykombinować)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : ten lub przyszły tydzień 
  • Których części potrzebuję : wszystkich (stary PC będzie prezentem)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : też potrzebuję kupić
  • Specjalne wymagania : wydajny
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : nic
  • Własna propozycja zestawu : nie mam
  • Inne : Jak wspomniałem stary PC idzie na prezent i potrzebuję dosłownie wszystkiego (PC, monitor, klawiatura, mysz, sprzęt nagłaśniający)

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites

 

 

Zależ w jakiej rozdzielczości te max detale fhd czy coś wyżej
 

 

Szczerze to sam nie wiem. Jak cenowo się zmieści to jestem otwarty na propozycje lepsze od fhd.

 

 

 

W tej cenie złożysz zestaw z 1080 Ti + i5 8400 z 8 GB DDR4 3000 MHz bez SSD na start + monitor FullHD IPS 75 Hz.  Myślę, że spokojnie da radę. Wydajność wyższa od i7 7700 + 1080 Ti. 

 

 Jak ta specyfikacja da radę to super. Zależy mi na wydajności więc jak trzeba trochę dopłacić to, w zależności od kwoty, mógłbym coś dorzucić by mieć pewność, że powyższe tytuły (i inne nowości)  będą mi śmigać na nowym sprzęcie :D

 

Nie znam się na komputerach więc proszę bardzo o podlinkowanie wszystkich części w morele.net (tam będę składał zamówienie ze względu na to, że 1 z ich sklepów fizycznych znajduje się niedaleko).

Link to post
Share on other sites

Zasilacz XFX TS 550W (P1-550S-XXB9)

Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black (SPC177)

Płyta główna MSI Z370-A PRO. Z370, SATA3, DDR4, USB3.1, M.2, ATX

Karta graficzna Palit GeForce GTX 1080 Ti JetStream 11GB GDDR5X (352 bit)Pamięć Patriot Viper 4 DDR4, 2x4GB, 3000MHz, CL16 (PV48G300C6K)

 

Tutaj masz 4722 zł. CPU nie ma na stanie ale dolicz spokojnie 900 zł. Za całość 5622 zł. Za 400 zł możesz wrzucić SSD 240 GB Iridium Pro. Dociągając do tych pełnych 7000 zł, albo jedziesz po lepszych bebechach albo dokładasz do 16 GB DDR4 i do i7 8700, którego też nie ma. Tutaj jednak nie wiem czy warto bo może i warto przy takim sprzęcie sięgnąć po jakiś monitor WQHD na IPS 27 cali  50 Hz.

 

Pamiętaj, że pamięci można dorzucić z czasem. No i daj sobie chociażby Fera 3 na CPU

Opcji dość sporo. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zasilacz XFX TS 550W (P1-550S-XXB9) Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA) Obudowa SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black (SPC177) Płyta główna MSI Z370-A PRO. Z370, SATA3, DDR4, USB3.1, M.2, ATX Karta graficzna Palit GeForce GTX 1080 Ti JetStream 11GB GDDR5X (352 bit)Pamięć Patriot Viper 4 DDR4, 2x4GB, 3000MHz, CL16 (PV48G300C6K)
 

 

Znalazłem i dorzuciłem ten dysk SSD Iridium Pro 240GB 

https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-iridium-pro-240gb-ssdpr-iridpro-240-720767/

 

ale jak wpisałem ten monitor WQHD IPS to wyskoczyło mi 100 produktów i nie chcę wybrać złego :/. Potrzebuję pomocy z wyborem tego odpowiedniego - jak już wspominałem, nie znam się za bardzo na komputerach :(

 

 

 

No i daj sobie chociażby Fera 3 na CPU

 

Nie wiem czy o to chodziło ale znalazłem taki wiatraczek z nazwą "Fera 3" - o to chodziło?

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-3-he1224-v2-spc144-858455/

 

Reasumując brakuje tylko tego CPU i konkretnego monitora do pełnego zestawu? Miało to być to z Twojego 1 postu: i5 8400?

Link to post
Share on other sites

 

Szczerze to sam nie wiem. Jak cenowo się zmieści to jestem otwarty na propozycje lepsze od fhd.

 

 

GTX 1080 Ti uciągnie komfortowo prawie każdą grę na max detalach, 60 klatek w rozdzielczości 1440p.

 

4K to loteria - silnie zależy od tytułu. Np. Destiny 2 daje radę (ledwo), Ghost Recon: Wildlands czy Wiedźmin 3 się krztusi (40-45 klatek i dropy z byle okazji). Prostsze gry, np. World of Tanks - bez problemu.

 

Nie ma w tej chwili na rynku karty, która komfortowo pociągnie 4K na max detalach w każdej grze, więc nie ma sensu w nie celować.

 

Generalnie wybór monitora to temat-rzeka. Dobry monitor 1440p do gier to wydatek powyżej 3000zł.

 

Z kolei, jeśli zdecydujesz się na granie w FullHD, to zestaw do grania złożysz dużo taniej niż te 6 tys, które chcesz wydać.

Edytowane przez ammarmar
Link to post
Share on other sites

 

 

4K to loteria - silnie zależy od tytułu. Np. Destiny 2 daje radę (ledwo), Ghost Recon: Wildlands czy Wiedźmin 3 się krztusi (40-45 klatek i dropy z byle okazji). Prostsze gry, np. World of Tanks - bez problemu.

 

No to podaruję już sobie monitory w 4K.

 

 

 

Generalnie wybór monitora to temat-rzeka. Dobry monitor 1440p do gier to wydatek powyżej 3000zł.

 

Niestety nie mam aż 3 tyś. na monitor :( Może coś tańszego o przynajmniej połowę?

 

 

 

Zostaje Ci polowanie na i5 8400.

 

Już wysłałem e-mail do morele.net z zapytaniem o ten procesor. Czekam na odp od nich.

 

 

 

Jaki będzie budżet na monitor ?

 

 Czy dało by się dostać coś w okolicach 1 tyś? Albo ociosać troszkę z zestawu by dodać do porządniejszego monitora? Jest w tym sens? Jak tak to kosztem czego?

Link to post
Share on other sites

Jak mają na stanie ten i5 8400 to chyba z tym. Może inny zestaw na morele z częściami które mają na stanie? Jak uważasz, co lepsze? Osobiście skłaniam się ku morele ale jeśli nie mają odp części na zbudowanie całego zestawu to tam gdzie mają wszystko na stanie złożę. W tym tygodniu już chciałbym zamawiać.

Link to post
Share on other sites

 

 

Teraz to tylko 8400.

 

Co masz na myśli? Tylko z tym procesorem można złożyć w całości zestaw na esc/morele? 

 

 

 

Przeglądając ten zestaw 2 rzeczy mi wpadły w oko przy karcie graficznej..

1- to cena - na morele jest o ok. 1 tyś. droższa? Jak to możliwe?  :o

2- to to, że w rubryce "Zużycie energii" jest napisane "Wymaga zasilacza minimum 600W", a w zestawie jest 550W czy to jakieś przeoczenie? Nie będzie z tym problemów na starcie lub w późniejszym użytkowaniu?

Link to post
Share on other sites

 

 

Co masz na myśli? Tylko z tym procesorem można złożyć w całości zestaw na esc/morele? 

 

Kupowanie starszej generacji nie ma po prostu najmniejszego sensu. 

 

 

 

1- to cena - na morele jest o ok. 1 tyś. droższa? Jak to możliwe? 

 

 4250 zł  ;)  Na morele zdarzają się takie kwiatki ....

 

 

 

2- to to, że w rubryce "Zużycie energii" jest napisane "Wymaga zasilacza minimum 600W", a w zestawie jest 550W czy to jakieś przeoczenie? Nie będzie z tym problemów na starcie lub w późniejszym użytkowaniu?

 

Te 600W tyczy się mniej markowych zasilaczy, które oferują mniejszą moc na +12V niż dobre modele 450W.  Jak chcesz, możesz dołożyć do bequiet! PurePower 10 600W Silver

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak chcesz, możesz dołożyć do bequiet! PurePower 10 600W Silver

Ok, dołożyłem.. tak na wszelki wypadek ;)

 

Czy w esc.pl mogę gdzieś zaznaczyć usługę (jak w morele.net) by mi złożyli ten sprzęt i zainstalowali wszystko (np. sterowniki, system, itp.) tak bym mógł tylko wyjąć z pudełka i grać? :D Przechodzę już do wyboru płatności ale nic takiego nie widzę... :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Miałem małe problemy zdrowotne i co za tym idzie jeszcze nie mogłem zamówić nowego PC ale w ten weekend na spokojnie usiądę i zamówię. Jak będę miał jeszcze jakieś wątpliwości to się odezwę, póki co oznaczam temat jako rozwiązany.

 

Dziękuję bardzo wszystkim za zainteresowanie i pomoc! :D


Proszę mi wybaczyć głupie pytanie ale czy ten zestaw będzie miał jakiś napęd do odtwarzania cd/dvd czy muszę go później dokupić jeszcze?  :D

Link to post
Share on other sites

W sumie to koszt całego zestawu to 7.824zł, w tym ten procesor 8400 za 969zł i monitor za 1.369zł.

 

 

 

może warto pomyśleć nad 8600K pod OC + szkiełko FullHD ?

 

Czyli monitor słabszy a procesor lepszy? Bo ten 8600K kosztuje u nich 1.230zł (ja się nawet nie znam na OC także nie wiem czy będzie to lepsze rozwiązanie dla mnie :(

 

Dobrze zrozumiałem?

 

Szukałem też tych napędów cd/dvd ale nie widzę nawet takiej zakładki w esc.pl czy to możliwe, że ich nie mają czy jestem po prostu ślepy? :P

Link to post
Share on other sites

Tak mi przeszło przez myśl, że nagrywarki powinny też odtwarzać :P

 

 

 

 

Czyli nie ważne który z tych 3 wybiorę? (wszystkie są po 59zł)

 Asus DRW-24F1MT SATA (black) 

 LG GH24NSD1 SATA (black)

 Liteon iHAS122 SATA (black) [iHAS122-04] 

 

 

 

W połączeniu 8400 i 1080 / 1080 Ti będzie ciężko w WQHD. Daj sobie lepiej dobre FullHD. 
 

 

Chodzi o cenę czy o wydajność? To co w takim przypadku byś mi zaproponował?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...