Skocz do zawartości

Modernizacja Komputera dla Architekta


Recommended Posts

Witam forumowicze.

Mam mały problem, potrzebuję pomocy w modernizacji komputera dla Architekta, gdyż renderowanie w programie Sketchup zajmuję zbyt dużo czasu. Powinno się renderować w 2h maksymalnie, a dochodzi czasami do 8h i nie są to duże wizualizację.

Obecna specyfikacja komputera:

Procesor-Intel i5 6400

Płyta główna-asrock h170 pro4/hyper

Ram-Kingston HyperX 2x4gb

Grafika-GeForce Quadro k620 2gb gddr3

Zasilacz chieftec gpe-700s 700w

Dysk hdd seagate 1tb

Dysk SSD Samsung 750 evo 120gb

 

 

Co można dołożyć, bądź wymienić? Cena nie gra roli. Byle sprawnie chodziło. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
jeśli intel ma być szybszy o 5% to nie ma sensu.

No nie bardzo, lepiej poszukaj testu gdzie jest rendering w Sketchup z silnikiem z którego korzystasz. Przy modelowaniu 8700K wypada lepiej od Ryzena. Dla architekta nic lepszego jak 8700K na te chwilę nie dostaniesz.

Obecna specyfikacja komputera:

Procesor-Intel i5 6400

Płyta główna-asrock h170 pro4/hyper

Ram-Kingston HyperX 2x4gb

Grafika-GeForce Quadro k620 2gb gddr3

Zasilacz chieftec gpe-700s 700w

Dysk hdd seagate 1tb

Dysk SSD Samsung 750 evo 120gb

 

Za mało RAM, i7 6700K/7700K w miejsce tej i5 i będzie to trwało znacznie krócej. Taka modernizacja nie będzie nadto kosztowna, poza tym wolny SSD na TLC.

Kto CI ten konfig składał?

Link to post
Share on other sites

Informatyk, który składał komputery dla biura projektowego. Więc moja kobieta zanim byliśmy ze sobą poprosiła tego "informatyka" o złożenie zestawu pod SketchUp+v ray. Mnie nie zapytała, bo nie chciała mi zawracać głowy:P I teraz ma takie cudo, które renderuje format 2048x1536 przez 13h :D Moim zdaniem poszedłbym w i7 8700k do tego płyta msi pro ramy spokojnie wystarczą, tylko boję się że w lipcu kiedy wyjdą nowe intele to będzie nowa podstawka (Gemini Lake) i procki wyjdą lepsze, a z kolei Ryzen obiecuję wsparcie dla AM4 do 2020 roku i tu tkwi mój problem, bo ma być to prezent i nie chcę za rok wymieniać :) procesor i płyta do 2300zł :)Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Informatyk, który składał komputery dla biura projektowego. Więc moja kobieta zanim byliśmy ze sobą poprosiła tego "informatyka" o złożenie zestawu pod SketchUp+v ray. Mnie nie zapytała, bo nie chciała mi zawracać głowy:P I teraz ma takie cudo, które renderuje format 2048x1536 przez 13h :D Moim zdaniem poszedłbym w i7 8700k do tego płyta msi pro ramy spokojnie wystarczą, tylko boję się że w lipcu kiedy wyjdą nowe intele to będzie nowa podstawka (Gemini Lake) i procki wyjdą lepsze, a z kolei Ryzen obiecuję wsparcie dla AM4 do 2020 roku i tu tkwi mój problem, bo ma być to prezent i nie chcę za rok wymieniać :) procesor i płyta do 2300zł :)Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
Okej idę w ryzen 7 1700 +msi pc mate :) można zamknąć :)Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...