Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Modernizacja Komputera dla Architekta

Sketchup Autocad Rendering Grafika 3d

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 debieharry

debieharry
  • Amator

• 70 postów

Napisano 23 październik 2017 - 16:24

Witam forumowicze.
Mam mały problem, potrzebuję pomocy w modernizacji komputera dla Architekta, gdyż renderowanie w programie Sketchup zajmuję zbyt dużo czasu. Powinno się renderować w 2h maksymalnie, a dochodzi czasami do 8h i nie są to duże wizualizację.
Obecna specyfikacja komputera:
Procesor-Intel i5 6400
Płyta główna-asrock h170 pro4/hyper
Ram-Kingston HyperX 2x4gb
Grafika-GeForce Quadro k620 2gb gddr3
Zasilacz chieftec gpe-700s 700w
Dysk hdd seagate 1tb
Dysk SSD Samsung 750 evo 120gb

Co można dołożyć, bądź wymienić? Cena nie gra roli. Byle sprawnie chodziło. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
  • 0

#2 benutzer

benutzer
  • Nałogowiec

• 1563 postów

Napisano 23 październik 2017 - 22:40

Przeanalizuj sobie ten artykuł, szczególnie testy w Premiere i Adobe. http://pclab.pl/art75579-21.html. Jak teraz chcesz coś zmienić to bym szedł w i7 Coffe Lake lub w i9 jak się pojawią.

• 0

Workstation: i7 8700, 32 GB DDR4, Plextor 256M8peGN, 1TB WD Blue, 4TB WD Red, Intel HD Graphics 630

#3 debieharry

debieharry
  • Autor tematu
  • Amator

• 70 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 12:19

Czyli lepiej zrobić zestaw z Coffee Lake i7-8700k, czy też Ryzen 7 1700, jeśli intel ma być szybszy o 5% to nie ma sensu... Proszę o opinie :)

• 0

#4 3ndurek

3ndurek
  • Maniak

• 7858 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 12:27

jeśli intel ma być szybszy o 5% to nie ma sensu.

No nie bardzo, lepiej poszukaj testu gdzie jest rendering w Sketchup z silnikiem z którego korzystasz. Przy modelowaniu 8700K wypada lepiej od Ryzena. Dla architekta nic lepszego jak 8700K na te chwilę nie dostaniesz.

Obecna specyfikacja komputera:
Procesor-Intel i5 6400
Płyta główna-asrock h170 pro4/hyper
Ram-Kingston HyperX 2x4gb
Grafika-GeForce Quadro k620 2gb gddr3
Zasilacz chieftec gpe-700s 700w
Dysk hdd seagate 1tb
Dysk SSD Samsung 750 evo 120gb

Za mało RAM, i7 6700K/7700K w miejsce tej i5 i będzie to trwało znacznie krócej. Taka modernizacja nie będzie nadto kosztowna, poza tym wolny SSD na TLC.

Kto CI ten konfig składał?

• 0

#5 debieharry

debieharry
  • Autor tematu
  • Amator

• 70 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 20:35

Informatyk, który składał komputery dla biura projektowego. Więc moja kobieta zanim byliśmy ze sobą poprosiła tego "informatyka" o złożenie zestawu pod SketchUp+v ray. Mnie nie zapytała, bo nie chciała mi zawracać głowy:P I teraz ma takie cudo, które renderuje format 2048x1536 przez 13h :D Moim zdaniem poszedłbym w i7 8700k do tego płyta msi pro ramy spokojnie wystarczą, tylko boję się że w lipcu kiedy wyjdą nowe intele to będzie nowa podstawka (Gemini Lake) i procki wyjdą lepsze, a z kolei Ryzen obiecuję wsparcie dla AM4 do 2020 roku i tu tkwi mój problem, bo ma być to prezent i nie chcę za rok wymieniać :) procesor i płyta do 2300zł :)Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Informatyk, który składał komputery dla biura projektowego. Więc moja kobieta zanim byliśmy ze sobą poprosiła tego "informatyka" o złożenie zestawu pod SketchUp+v ray. Mnie nie zapytała, bo nie chciała mi zawracać głowy:P I teraz ma takie cudo, które renderuje format 2048x1536 przez 13h :D Moim zdaniem poszedłbym w i7 8700k do tego płyta msi pro ramy spokojnie wystarczą, tylko boję się że w lipcu kiedy wyjdą nowe intele to będzie nowa podstawka (Gemini Lake) i procki wyjdą lepsze, a z kolei Ryzen obiecuję wsparcie dla AM4 do 2020 roku i tu tkwi mój problem, bo ma być to prezent i nie chcę za rok wymieniać :) procesor i płyta do 2300zł :)Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Okej idę w ryzen 7 1700 +msi pc mate :) można zamknąć :)Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Sketchup, Autocad, Rendering, Grafika 3d

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych