Skocz do zawartości

Wybór GTX 1060 6gb


Recommended Posts

Cześć!

 

Chciałem zupdatowac staruszka o nową kartę graficzną. Budżet okolo 1000zl.

- Obecna specyfikacja:

I5 2500k @ 4,4ghz

P67PRO3

16 GB ram 1866mhz

Thermaltake se 530w

Evga GTX 960

 

W innym temacie doradzono mi GTX 1060. Teraz pytanie jaka wersja. Z tego co widzę to wersję mini 6gb zaczynają się już od 1086zl. Pytanie czy one są bardzo głośne? Czy się bardzo grzeją? Lepiej dopłacić i wziasc zwykła wersję za 1200-1300zl?

 

Pozdrawiam

 

P.s

Tak nawiasem to jaki bym miał % przyrost wydajności?

Link to post
Share on other sites

1060 6 GB to gtx 980 "w nowych szatach". Różnica w wydajności między 980 a 960? 25-30% + w 1060 będzie więcej pamięci (czy to ma dla Ciebie znacznie?)

Hmm teraz mam 4gb a sądzę że 4gb a 6gb przy obecnych grach to raczej niema różnicy. Hmm czyli chcesz mi powiedzieć żebym celował w GTX 980?

Czy w ogóle się opłaca na chwilę obecną wymieniać tą kartę?

Tak trochę nie zrozumialem twojej odpowiedzi :D

Link to post
Share on other sites

Gtx 980 powinno być zauważalnie tańsze od 1060 6GB (bo używane Maxwelle to jedyne jakie można kupić), na allegro zaś najtańszy 980 widziałem za 1100 PLN. Jest to słaba cena, zważywszy że za 100 PLN więcej jest nowy 1060 6GB z 2-letnia gwarancją, który zapewnia porównywalna jako nie lepsza wydajność.

 

Wersje mini 1060 6 GB są dosyć głośne, ale przy custom profilu da się wybalansować głośność względem temperatur.

 

Gtx 960 4GB ma obecnie odpowiednika: 1050 ti, który jest opisywany jako najlepsza budżetowa karta do 1080p.

 

Ja osobiście przesiadlem się z gtx 960 2GB na rx 480 4GB w grudniu 2016, a że gram głównie ostatnio w gry AMD-lubne (Hitman, Wolfenstein) to zauważyłem różnice.

Link to post
Share on other sites

 

 

. Różnica w wydajności między 980 a 960? 25-30%

myślę, że będzie trochę więcej ponieważ według specyfikacji 960 to równo połowa 980, natomiast 980 obecnie jest troszeczkę szybszy niż 1060 w większości gier, ale za rok lub dwa sytuacja może odwrócić się i chodzi tu głównie o VRAM

Link to post
Share on other sites

No to chyba zdecyduje się na 1060 6gb od Palit'a bo widzę że polecany w innych tematach. Powiedzcie mi jeszcze jaka wersje. Na esc.pl w tej samej cenie 1299zl jest karta w wersji "jetstream" oraz "super jetstream". Która wybrać? Drugie pytanie. Za 20zl więcej jest wersja "Micron". Opłaca się dopłacić do niej?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czytaj dokładnie informacje,w sklepie masz wszystkie na micronie-rodzaj pamięci z tego co podaje.A 20zl taniej masz karte czytaj: oferta obowiązuje wyłącznie przy zakupie zestawu komputerowego więc ich cena za sjs wynosi 1319zł i 1299zł za js.

Poszukaj sjs na GDDR5 samsunga - lepiej się kręcą.Jak kupisz,obniż sobie napięcie,dostaniesz wyższego boosta,niższą temp. i cichutka jak msi x.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj jeszcze znalazłem GTX 1060 6gb od zotac za 1149zl. To 150zl taniej od jetstream. Z tego co widzę to niema ani dopisku Micron ani nie trzeba zestawu żeby kupić za tą cenę. Ponizej link:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=73164

 

Napiszcie mi proszę czy ta karta była by ok bo w porównaniu do innych cena jest niezła. Na morelach ta sama karta jest ponad 100zl droższa. 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...