Skocz do zawartości

nowy 8100 czy używany 6600


Recommended Posts

Zastanawiam się nad zestawem procesor i mobo do karty 1060 6GB, z perspektywą ulepszenia w ciagu 1-3 lat(sam procek + wiecej ramu )

 

Mam do wyboru takie zestawy, do tego dokupie pojedynczą kość RAM żeby na wiosnę dokupić drugą  

NOWY Gigabyte GA-B250M-D3H i5-7400 1080zł

NOWY GIGABYTE Z370 HD3 + i3-8100 1010zł

używany MSI H110M PRO-VD+ Intel Core i5-6600 + chłodzenie spartan 3lt 840 zł

 

jak uważacie co lepiej wybrać

Edytowane przez bluebaertt
Link to post
Share on other sites

Obudowę buduje sam od podstaw, na pewno chcę mieć tylko jedna kartę graficzną, 1-2 dyski SSD i pewnie finalnie 4 kości ramu z.czego na razie kupuje jedna, żadnych dysków optycznych, HDD i innych bajerów nie planuje, dla tego tak mnie kusi ten 8100 i najwyżej jak ceny trochę zejda a mi będzie brakowało mocy kupię sobie i7

Link to post
Share on other sites

Osobiście jeśli chodzi o 8-gen. bym poczekał na wydanie z nowym rokiem niższych chipsetów, tym bardziej, że nie planujesz kilku grafik itd.

Zawsze możesz zaoszczędzić wtedy na i5 z 6 rdzeniami.

 

P.S.

Sam osobiście czekam, ponieważ nie potrzebuje takiej rozbudowanej płyty głównej i celuje w mATX

Edytowane przez groobyy88
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy też ile masz pamięci ram. Jeżeli 8GB to brałbym MSI H110M PRO-VD+ Intel Core i5-6600 + dokupiłbym bym jeszcze 8GB pamięci. Jeżeli jednak masz więcej niż 8GB to można śmiało iść w GIGABYTE Z370 HD3 + i3-8100.

 

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad i5 6600k + podkręcanie. Cena procesora spokojnie około 700 zł i taniej do tego płyta Z170 za 300 zł z długą gwarancją.

 

Z drugiej jednak strony biorąc GIGABYTE Z370 HD3 masz możliwość późniejszej rozbudowy na coś z 6 rdzeniami i5 8600k.

 

Wadą wszystkich tych opcji jest to, że wszystkie te podstawki już są martwe - łącznie z Z370. Znając życie "nowe" procesory na Z390 nie będą kompatybilne z Z370.

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...