Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość paprykarz,

Recommended Posts

Witam!

 

Ostatnio odkopałem z piwnicy mojego Staruszka, ponieważ mojej dziewczynie umarł ThinkPad. Ona zamierza używać go głównie do filmów/internetu/diablo II, ja natomiast mam bardziej ambitne plany :D

 

Bestia ma już jakieś 10 lat i operuje jeszcze na Intel Pentium D... Chciałbym w najbliższym powymieniać parę rzeczy w nadziei, że uda coś się z niego jeszcze ukręcić (O cthulhu pozwól na tym odpalić Wieśka 3 :ups: ). Chciałbym zacząć od wymiany samych podzespołów, ale nie wykluczam możliwości, że zostanie z niego tylko hdd/dvd  ;)

 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : idk, do 200/300 zł na podzespół
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : 1-2 razy w miesiącu 1 podzespół 
  • Których części potrzebuję : cpu, gpu, zasilacz, radiator - możliwe, że wyjdzie coś jeszcze
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : możliwe
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : tv full hd
  • Specjalne wymagania :możliwie cichy, cena/jakość
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
    Gigabyte GA-G31M-S2C
    Zasilacz Feel 350ATX
    Intel Pentium D 805
    2 GB ramu chyba 400 mhz
    ATI radeon hd4650 512 mb
  • Własna propozycja zestawu : Chciałem na początek wstawić x5492 
  • Inne : Ale serio ten wiedźmin 3 (oczy kota ze Shrecka)
Edytowane przez Exin3000
Link to post
Share on other sites

cześć, robiłem ostatnio coś takiego i ogólnie mogę poradzić czyli najlepiej jakiś przypiłowany xeon, tak żeby pasował do podstawki, ale jeszcze musisz sprawdzić czy płyta obsłuży, czy da radę podgrać microkody,8 GB ram ddr3 800MHz, grafika to może być problem, celuj w 4GB pamięci i coś pokroju 6950/gtx770, albo dopłata i 560ti, zasilacz raczej do wymiany... i taki wiesiek 3 powinien chodzić w 720p na średnich w okolicach 60 fps. pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Płyta czysto teoretycznie powinna uciągnąć Xeona, microkody można dograć - widziałem na necie. Jej mankamentem jest max 4GB ram, oraz pewnie słaba sekcja zasilania. Samo oc może skończyć jej żywot, ale też nie do końca to wiadomo. Miałem kiedyś coś podobnego tyle że bez obsługi 45n i katowałem e2180.

 

Ja bym zrobił tak:

1. Zmienił zasilacz na jakiś nawet używany sprawny i firmowy.

2. Wsadził 4 GB Ram

3. Zasadził się na Xeona

4. K-Graficzna jakaś pokroju GF1030 - 1050.

 

Jak dobrze pokombinujesz to zrobisz to ( 250 PLN ) + karta ( 350 - 500 ) w trzy miesiące.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...