Skocz do zawartości

Restart komputera po wymianie karty


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Syl83,

Recommended Posts

Witam na początku napisze ze szukałem wszędzie i nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi i przeprosić za wszystkie niedociągnięcia jestem zmuszony pisania z tel. Mam pewien problem z moją jednostka na pokładzie Intel 6600k nie krecony mobo asrock fatal1ty gaming 4 z270 16GB Ramu gskill 3000 grafika to nowa msi GTX1080 gaming x 8gb sea ek zasilacz OCZ fatality 750 chłodzenie w pełni zwodowany od ek. A teraz do sedna po wymianie grafiki i zainstalowaniu sterowników poszło ok grafika się uruchomiła pięknie pierwsze testy gra Tom clancy s ghost WildLand ustawienia ultra 1920x1080 i Skwirczacy piszczy dźwięk na początku myślałem że to grafika i cewki a jednak okazało się że zasilacz brak oznak uszkodzenia oczywiście wzrokowo dźwięk jest dość głośny po wyłączeniu gry lub wyjściu w menu cisza przeciążenie! po około 1 godziny użytkowaniu zaczęły się robić resety włączenie komputera 10 sekund reset ekran czarny po odłączeniu grafiki i podpięcia pod płytę to samo były momenty gdzie udało się wejść do biosu wykrywa dysk lecz błąd przy ładowaniu systemu wyłączenie kompa włączenie i ponowne restarty 10 sekund i restart dodam że na poprzedniej grafice 7870oc było ok wszystko zaczęło się po zmianie na gtx 1080 teraz grafika odłączona by sobie nie robić problemów teraz czy to jednak zasilacz czy może jednak płyta i sekcja zasilania płyta nowa dodam że w tej chwili nie mam nic na podmiane może jakaś podpowiedź z góry dziękuję

 

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

jeśli nie masz nic na podmianę to ciężko będzie znaleść winowajcę, możesz spróbować zmierzyć napięcia choć te nie zawsze świadczą o dobrym stanie zasilacza nawet gdy są w normie. U mojego brata też były piski z zasilacza i restarty losowe, czasem mógł grać cały dzień i nic a czasem 10min i restart i tak w koło. 

Link to post
Share on other sites

Podmieniłem zasilacz na początku przez około 5 minut było ok nawet poszła instalacja systemu ale znów się wyłączył i znów ponownie uruchamiam a on odrazu się restartuje po ok 3 sekundach hmmm płyta uszkodzona???

 

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Wyciągnij z obudowy i zmontuj poza obudową powywalaj podzespoły pozostawiając jeden moduł RAM, monitor pod zintegrowaną, zasilacz podłącz tylko podstawowe przewody tj ATX 24 i przy gnieździe procesora P8, jak masz miernik sprawdź czy coś jest nie tak z przewodami w wiązce i wtyczkami.

tak złożony komputer odpal poprzez zwarcie odpowiedniego pina na płycie głównej ( znajdziesz w instrukcji do płyty)

Gdyby nie odpalało zamieni RAM/ banki pamięci, pamiętając by wyczyścić ustawienia BIOS.

Najlepiej zrobił by gdyby sprawdził na innym zasilaczu, Ocz już kilka lat temu padł więc w/w zasilacz ma swoje lata ( chyba że to ktoś produkuje pod marką Ocz), jeśli zasilacz po gwarancji można sprawdzić w środku czy kondensatory się nie rozpękły ( przed dłubaniem odłącz wtyczkę zasilającą z gniazdka sieciowego, i niby włącz komputer w celu rozładowania kondensatorów).

Jakby co przez internet zamówić jako osoba prywatna, nowo nabyty zasilacz można zwrócić wciągu 14 dni.

Gdy da się uruchomić stopniowo dodawaj podzespoły, do testowania sprzętu użyj Live DVD Linux-a wypakowanego na pamięci USB( w BIOS trzeba zmienić kolejność ładowania systemu jako pierwszy z USB).

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dziękuję wszystkim za zainteresowaniem tematu problem rozwiązany problemem był zasilacz i płyta główna niestety nie obeszło się bez wymiany podzespołów zasilacz przy dość dużym obciążeniu dawał dość spore przepiecie nawet dochodziło do 14v i to po godzinie pracy i nie zawsze i przez to uszkodził sekcje zasilania na płycie więc dla innych niech to będzie przestroga nie kupujcie badziewnych zasilaczy warto dołożyć i mieć spokojne sumienie dziękuję i pozdrawiam Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

/ to jeszcze wyłącz podpis z TT / worm

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...