Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Karta sieciowa Wi-Fi w granicach 100 złotych

wi-fi karta sieciowa 100 zasięg

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Advence

Advence
  • Amator

• 44 postów

Napisano 21 październik 2017 - 19:29

Witam.

Chciałbym kupić kartę sieciową Wi-Fi do komputera. Router jest położony w odległości kilku metrów (~10 m), a dystans ten przecinają dwie ściany. Płyta główna to MSI H110M PRO-D. Obecna (TP-Link TL-WN725N) nie radzi sobie zbyt dobrze, często przerywa, prędkość jest dużo niższa niż powinna, występują także skoki pingu. Zależy mi na stabilności połączenia i aby jednak można było wykorzystać te 10 Mb/s. Granicą jest 100 złotych. Biorąc budżetówkę, nie wyszedłem najlepiej, ale jeśli jest coś naprawdę godnego polecenia, a tańszego, to również chętnie zerknę i przeczytam jakieś porównanie.

Z góry dziękuję za pomoc.

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7454 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 21 październik 2017 - 19:42

A może ten tego napiszesz jaki masz router?
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 Advence

Advence
  • Autor tematu
  • Amator

• 44 postów

Napisano 22 październik 2017 - 12:02

TP-Link TL-WR543G.

• 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7454 postów

Napisano 22 październik 2017 - 15:37

To jesteś pewien ze problemem jest karta? Ten router ma już swoje lata.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 Advence

Advence
  • Autor tematu
  • Amator

• 44 postów

Napisano 22 październik 2017 - 18:26

Na laptopie w tym samym miejscu działało bez zarzutu wszystko. Nawet na podwórku, kilkanaście metrów od routera na telefonie można korzystać, więc problem jest raczej z kartą.

• 0

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7454 postów

Napisano 22 październik 2017 - 19:59

Z karta lub ze stabilnością USB.
  • 0

#7 Advence

Advence
  • Autor tematu
  • Amator

• 44 postów

Napisano 23 październik 2017 - 20:23

Jeśli postawi się komputer w niedalekiej odległości od routera, wszystko działa tak, jak powinno, więc myślę, że po prostu karta jest za słaba na taki dystans; mogę się oczywiście mylić.

• 0

#8 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7454 postów

Napisano 24 październik 2017 - 06:27

Możesz sprawdzić tp-link 822n chocc według mnie to najlepiej jakiś ap client i po ethernecie do kompa. Ostatnio używamy router z ap client em sprzedałem za 15pln.
  • 0

#9 Advence

Advence
  • Autor tematu
  • Amator

• 44 postów

Napisano 26 październik 2017 - 15:35

AP Client działa na zasadzie zwykłej karty sieciowej, do której podłączany jest kabel ethernet, tak? Nie wymaga to żadnej funkcji routera i można go umieścić w dowolnym miejscu?

• 0

#10 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7454 postów

Napisano 26 październik 2017 - 16:07

Tak.
  • 0

#11 Advence

Advence
  • Autor tematu
  • Amator

• 44 postów

Napisano 26 październik 2017 - 21:13

A jaki AP Client mógłbyś polecić? Znalazłem modele TP-Linka TL-WA850RE i RE200, ale czy któryś z nich będzie dobrym wyborem? Może coś innego jednak lepiej wziąć?

• 0

#12 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7454 postów

Napisano 26 październik 2017 - 21:57

To są repeatery dogniazdkowe, szukaj normalnych, pełnowymiarowych z zewnętrznymi antenami. Przykładowo 8level WRT-300 miał komplet trybów.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wi-fi, karta, sieciowa, 100, zasięg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych