Skocz do zawartości

Crucial MX200 - 100% zużycia dysku.


Recommended Posts

Cześć. Od pewnego czasu mam problem z moim SSD, mianowicie mam praktycznie przez cały czas 100% zużycia. Stawiałem system od nowa już 3 razy i za każdym razem jest to samo. Czasami skacze pomiędzy 20-60%, a czasami jest to 100% non stop przez co nie mogę wejść nawet w menu start, nie mówiąc o włączeniu innych aplikacji. Proszę o pomoc ponieważ męczę się z tym od paru dni i nie mam pojęcia co może być nie tak.

 

2be80155107b66f549aa76a9a0f1aeb0.png

Edytowane przez ShadowN1
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie było to winą optymalizacji dostarczania aktualizacji, ale teraz mam z kolei inny problem. Jakiś czas po restarcie wywaliło mi boota i od tego czasu pojawiły się te objawy. Teraz po wyłączeniu tamtej usługi miałem to samo, nie mogłem w ogóle przejść do windowsa, ciągle pojawiał się ten błąd. Póki co jestem po formacie na hdd bo nie mogłem w ogóle uruchomić komputera.

 

EqCAh4d.jpg

Link to post
Share on other sites

Jeśli byś rozważał format SSD, to nie rób go, tylko zrób "Secure erase" (usuwa nieodwracalnie wszystkie dane na wszystkich partycjach na SSD, taki odpowiednik zerowania dla HDD) i postaw na świeżo system (pamiętaj aby odłączyć inne dyski na czas instalacji). 
Zwykle mniej z tym zachodu niż z szukaniem problemu, zwłaszcza jak na SSD jest tylko system. 

Smart SSD czysty, ale co to jest za dysk z partycją D i uwaga ? 

Gdyby się okazało że na nowym systemie problem wróci, to o wiele łatwiej będzie go namierzyć, bo nie będzie żadnych śmieci w systemie. 

Link to post
Share on other sites

Nie wydaje mi się żeby to miało wpływ, może to wina kontrolera Sata. W końcu tam 4 dyski są i tak prawdę mówiąc nie wiemy do czego podłączone. Może ma w swojej płycie natywny i jakiś dodatkowy. Ostateczna ostateczność to podpiąć ten dysk ssd w miejsce któregoś z tych wykrytych. Może to jest jakiś trop. Kończą mi się pomysły.

Link to post
Share on other sites

Dysku nadal mi nie wykrywało w Parted Magic, więc wziąłem się za zmienianie kabli SATA. Przy przepinaniu kabla od HDD zauważyłem, że plastikowa obudowa wejścia jest lekko nadłamana, ale czy to mogłoby być problemem? Zrobiłem kolejny format tym razem znowu na SSD i wszystko wydaje się być w porządku.

 

EDIT:

 

Problem powrócił ponownie. Wczoraj w nocy wyłączyłem komputer normalnie, bez żadnych problemów. Dzisiaj włączam rano komputer i znowu boot trwał z 5 minut, a dysk ponownie chodzi na 100% i cały system jest zamulony. 

Edytowane przez ShadowN1
Link to post
Share on other sites

no to nie zostaje nic jak wysłać na gwarancje, masz jakiś inny dysk aby nie zostać bez PC na kilka tygodni ? 


jak nie przyjmuje komendy ata Secure erase, to może coś z kontrolerem być nie tak, lub jakąś flagą i nic na to nie poradzimy. 


W SMART nic nie ma, proces jak mówisz też nie, więc jest to jakieś abnormalne zachowanie = gwarancja... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...