Skocz do zawartości

Zestaw bez GPU do ~3600zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

 

oficjalnie czas przejść z laptopów i odkupowanych stacji na pożądny PC. Mam już przygotowany zestaw jednak zanim dokonam zakupu chciałbym się poradzić ludzi którzy na pewno znają sie na tym bardziej niż ja. Poniżej postaram się podać wszystkie informacje jakie posiadam. Z góry dziękuje za pomoc!

 

  • Zastosowanie komputera: głównie gry, czasami streaming
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: około 3600
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?: jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli to już dziś
  • Których części potrzebujesz?: sama stacja
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: początkowo nie ale nie wykluczam takiej możliwości w przyszłości dlatego w zestawie jest odblokowany procesor
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Samsung SA350, zmian nie planuje
  • Specjalne wymagania: brak
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?: GPU
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/YFQoF9/
  • Inne: chciałbym wiedzieć czy dany zestaw jest w porządku, czy jest możliwość wymiany czegoś na inny/lepszy model przy ewentualnej niższej cenie. Dodatkowo chciałbym się upewnić, że zestaw nie ma gdzieś bubla w stylu braku jakiegoś złącza któe jest istotne
Link to post
Share on other sites

@up

Słyszałem sporo złych opinii o procesorach z coffee lake, możesz coś powiedzieć na ten temat ?

 

Jeżeli chodzi o ramy to 7600k obsługuje do 2400 Mhz: https://ark.intel.com/products/97144/Intel-Core-i5-7600K-Processor-6M-Cache-up-to-4_20-GHz

Natomiast 8400 do 2666 Mhz https://ark.intel.com/products/126687/Intel-Core-i5-8400-Processor-9M-Cache-up-to-4_00-GHz

 

EVO wybrałem z racji dobrych opinii mimo tego, że jest to TLC. Plextor podobno ma skłonności do grzania się

Link to post
Share on other sites

Praktycznie każdy dysk M.2 ma skłonności do grzania.

W przypadku obsługi pamięci patrz na chipset płyty głównej. Przy OC 7600K na Z170 czy Z270 spokojnie bujasz pamięci na 3000 MHz. Przy Z370 i nawet braku OC 8400 masz pamięci na niecałe 3000 MHz. Patrz strony producentów płyt głównych.

 

Coffee Lake non-k nie złych opinii bo ich mieć nie może. Bezkonkurencyjna wydajność w tej cenie. Minusem może być to, że Z370 to praktycznie martwy socket (Z270 już też) oraz to, że warto dorzucić chłodzenie wydajniejsze od boxowego ale to z czasem nawet i można. Na boxie bez ruszania mnożników nie ma się o co martwić. 

Link to post
Share on other sites

@up

 

Czy mógłbym w takim razie Ciebie poprosić o ewentualne przygotwanie takiego zestawu z 8400 ? Chyba, że te zmiany o któych wspomniałeś to wszystkie to w takim wypadku interesowałaby mnie tylko w miarę dobra (nie koneicznie droga) płyta główna.

 

EDIT: Widzę, że 8400 zjada 7600k ale 8400 nie będę mógł podkręcić. Przypuszczam, że 7600K po podkręceniu będzie lepiej działać niż 8400, zatem nie lepiej będzie zostać przy 7600k ?

Edytowane przez Feron
Link to post
Share on other sites

Nie. Lepiej zostać na 8400 i podnieść nim wszystkie mnożniki turbo. 

https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i5_8400_vs_amd_ryzen_5_1600_wojna_szesciu_rdzeni?page=0,32

Przyjrzyj sobie wyżej testy 8400 vs 7600K czy 7700K po OC. 

 

1 x  Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg 1 x  MSI Z370 Tomahawk /intel Z370, DDR4, LGA1151/ 1 x  Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 1 x  Corsair RM 550X 550W 135mm Gold modularny 1 x  Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink 1 x  SilentiumPC Gladius M35T Pure Black (okno) (b/z) 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

 

3644 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Możesz też na start dać 8 GB DDR4, oszczędność 300 zł. Dokładasz do lepszej mobo pod ewentualną zmianę CPU w przyszłości z odblokowany mnożnikiem pod OC, patrz Extreme 4 od ASrock. Za 100 wkładasz SPC Fera i masz pod podniesienie mnożników. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No więc udało mi się w końcu zebrać finalny zestaw. Wyszedł troche drożej niż chciałem ale chyba nie mam już gdzie zjechać z ceny.

 

Oto on: https://www.morele.net/inventory/info/tskkqa/ (podaje zestaw na morele ale to nie znaczy, że mam zamiar tam wszystko kupować)

 

Na morele wyszło prawie 4k. Chciałbym chyba jeszcze z czegoś zjechać z ceny ale nie mam już za bardzo na czym. Dodatkowo widzę, że się spóźniłem i zaczeło brakować i5-8400 w sklepach więć nie wiem czy nie będę musiał poczekać.

 

@kajtek.

Daj znać jak możesz czy wszystko się trzyma kupy i czy taki zestaw jest już finalnie ok.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wszystko gra i buczy. Jak zejście z ceny to na start można dać 8 GB DDR4, można zejść z mobo do MSI Z370A-Pro, można zejść do CX 550M czy PurePower 10.

 

 

 

1 x  Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/  1 x  MSI Z370 Tomahawk /intel Z370, DDR4, LGA1151/ 1 x  Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 1 x  Corsair RM 550X 550W 135mm Gold modularny 1 x  Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink 1 x  SilentiumPC Gladius M35T Pure Black (okno) (b/z) 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600   3644 zł

 

 

Dorzucasz tutaj chłodzenie za 100 zł i jesteś i tak prawie 200 zł do przodu. Schodząc na płycie i zasilaczu (jak wyżej) za całość z chłodzeniem wychodzi 3600 zł z 16 GB DDR4 na starcie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...