Skocz do zawartości

Dźwięk z dwóch wyjść audio? Słuchawki + głośniki z tv


Recommended Posts

Cześć,

dla zobrazowania jak to wygląda: mam obecnie podłączone słuchawki do karty dźwiękowej (xonar dx), normalny monitor na którym pracuję, gram, przeglądam przeglądarkę itp podłączony kablem Display Port do karty graficznej. Dodatkowo podłączyłem do tej samej karty graficznej telewizor kablem HDMI. 

Nie mam osobno głośników, więc jak mam ochotę puścić sobie muzykę z youtube nie na słuchawkach, to korzystam z telewizora jako drugiego monitora (wyświetlanie na drugim ekranie - rozciągnięcie, windows 10).

Standardowo sprawa wygląda tak, że mogę wybrać w ikonce od audio na pasku zadań, czy chcę korzystać ze słuchawek, czy z głośnika TV.

 

1. Istnieje taka możliwość, by dźwięk leciał i z karty dźwiękowej przez słuchawki i jednocześnie po HDMI do TV?

2. Czy dałoby się też tak, by z karty dźwiękowej i słuchawek słyszeć powiedzmy grę czy film na youtube, a z telewizora po HDMI leciała niezależnie muzyka? 

Link to post
Share on other sites

1. Chodzi ci żeby w jednym i drugim leciało to samo?

Pewnie się da trzeba by zrobić wirtualny kabel. Ale nigdy się w to nie bawiłem trzeba by poszerzać w Google.

2 wszystko zależy od programu np w grze możesz ustawić z którego wyjścia audio ma korzystać. Np ustawiasz w grze żeby dźwięk leciał na słuchawki a tv ustawiasz jako "domysły odtwarzacz" (czy jak to się tam dokładnie nazywa)

I wtedy gra leci na słuchawki a każdy inny dźwięk na tv.

Jak chcesz muzykę ba słuchawki a resztę na tv to musisz użyć jakiegoś Playera w którym się da ustawić z którego wyjścia audio ma korzystać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...