Skocz do zawartości

Komputer się wyłącza i włącza.


Recommended Posts

Tydzień temu blue screeny w grach. Potem 6 dni spokoju i pierwsze wyłączenie się komputera w grze. Spokój 2 dni i znowu. Teraz nawet z pulpitu się wyłącza. Jakby prąd odcinali na 2 sekundy.
Oto napięcia z Everestu niestety:
+3,3V - 3,38v
+5V - 5,67v
+12V - 0,49-1,22v
+5V podczas wstrzymania... 5,19V

Edytowane przez KORGAN
Link to post
Share on other sites

 

 

Łatwo ci się mówi. Nie mam zamiaru wyrzucić 300zł na zasilacz, a okaże się, że to płyta główna...
 

 

Wszyscy do tej pory dobrze radzą, wymień zasilacz. Dostarcza on elektrony poruszające protony w tym twoim zwłoku.

 

Tak ZWŁOK - bo wali bluescreenami, resetuje się i zachowuje jak dziewczyna która ma ok...es.

 

Jak nie chcesz wydawać xxx PLN na porządną jednostkę zasilającą to udaj się do lokalnego wiedźmina niech ci obada te zwłoki.

 

Nawet nie jesteś w stanie podać dokładnie jaki bluesyf wyskakuje, myślisz że tu sami wróżowie siedzą czy jak?

 

Pewnie ktoś Ci odpisze żebyś zasilacz wymienił - co już wiesz.

Link to post
Share on other sites

W BOSIE napięcia:
+12v - 12.091v
+5v - 5.040v
+3.30v - 3.360v


 

 

Wszyscy do tej pory dobrze radzą, wymień zasilacz. Dostarcza on elektrony poruszające protony w tym twoim zwłoku.

 

Tak ZWŁOK - bo wali bluescreenami, resetuje się i zachowuje jak dziewczyna która ma ok...es.

 

Jak nie chcesz wydawać xxx PLN na porządną jednostkę zasilającą to udaj się do lokalnego wiedźmina niech ci obada te zwłoki.

 

Nawet nie jesteś w stanie podać dokładnie jaki bluesyf wyskakuje, myślisz że tu sami wróżowie siedzą czy jak?

 

Pewnie ktoś Ci odpisze żebyś zasilacz wymienił - co już wiesz.

 

Blue screeny już się nie pojawiają odkąd wyłączyłem automatyczny reset przy blue screenie. Poza tym podałem już jakie błędy wyskakują w podglądzie zdarzeń. Za każdym razem gdy uruchomie kompa one wyskakują.
1.Error - %%-2140993535
2.Error - PNRPSvc
3.Error - The Peer Name Resolution Protocol cloud did not start because the creation of the default identity with error code: 0x80630801

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Po co? 5 lat komp chodził bez awarii na tym zasilaczu.

 

Fajnie. I co z tego? Zużył się i pada? Albo kondensatory na płycie? Płyta główna jaka? Kręcisz procka - na jakim chłodzeniu? Sekcja zasilania jest chłodzona? Jak wolisz iść w zaparte, to do widzenia. Dajesz praktycznie zero informacji, i zakładasz, że nie mamy racji. Wróżbitów szukaj po cyrkach i wesołych miasteczkach.

Link to post
Share on other sites

 

 

Poza tym podałem już jakie błędy wyskakują w podglądzie zdarzeń.

 

Bredzisz jak klacz po wypasie, ogier już padł z wrażenia. Napisałem wyraźnie że to się ma jak opad radioaktywny ze słońca. Musisz poszukać na ebayach klatki faradaja.

Link to post
Share on other sites

Przecież pisałem, że temperatury podzespołów są w porządku.


Fajnie. I co z tego? Zużył się i pada? Albo kondensatory na płycie? Płyta główna jaka? Kręcisz procka - na jakim chłodzeniu? Sekcja zasilania jest chłodzona? Jak wolisz iść w zaparte, to do widzenia. Dajesz praktycznie zero informacji, i zakładasz, że nie mamy racji. Wróżbitów szukaj po cyrkach i wesołych miasteczkach.

Asrock P67 Pro 3 - 34 stopnie
i5 2500K (4,2GHz) - 37 a na rdzeniach 40 (obciążenie 55-58)
GTX 970 - 43 stopnie
8gb DDR 1333
Dysk HDD i SSD 40 i 37 stopni
Zasilacz (5,5 roku) - XFX PRO650W 80PlusBronze

Edytowane przez KORGAN
Link to post
Share on other sites

Odpal monitor w Aida i sprawdź w stresie

Ok. Jeszcze co zauważyłem, to te wyłączanie się nagłe komputera ma miejsce przeważnie po tym jak komputer był długo wyłączony. Tak było wczoraj kiedy wróciłem po 12h z pracy. Tak było rano po tym jak w nocy komp był wyłączony i to samo dzisiaj jak wróciłem z pracy. Teraz od prawie godziny żadnego problemu, a po pierwszym uruchomieniu kompa ok 22:30... 2 wyłączenia.

Link to post
Share on other sites

Ile ten test robić? Na razie 5 minut i żadnych problemów, skoków napięcia itp.
Na jednym rdzeniu temp. 70 stopni po 7 minutach.


https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-networking/what-does-this-error-mean-error-0x80630801/9592e690-cc63-4a60-b18b-ed3cb7bf98b1
Spróbowałem 2 metody i nie działa jak robię START.. wyskakuje ERROR.

Edytowane przez KORGAN
Link to post
Share on other sites

Napisałeś o trzech błędach. Znajdź w google co one znaczą i jak je naprawić...

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/why-does-my-computer-keep-randomly-restarting/674b7510-6ed4-466d-868a-53da35ff1b53?auth=1

Tu ma ktoś podobny problem, ale ja tego pliku nie mam...

Poza tym to są jakieś problemy z grupą domową, więc czy to byłoby przyczyną tego wyłączania sie komputera? Zaraz minie 2h jak wszystko jest ok. Dziwne, że zawsze problem pojawia się po tym jak włączam kompa po długim czasie. Tak pewnie będzie jutro z rana. Ledwo co włącze i zaraz wysiądzie z 2 razy, a potem już będzie ok bo się rozgrzeje ;) Trochę to zastanawiające.

Edytowane przez KORGAN
Link to post
Share on other sites

Dobrze kombinujesz, wyłącz funkcję żeby zapisywało crash dumpy i powiadamiało o bscreenach. Funkcje sieciowe zacznij rozkminiać, a najlepiej odłącz sieć. Poczekaj do następnego bscreena lub resetu i daj znać.

 

Tak na poważnie puść intel burn test na 20 loopów / powtórzeń. Jak się zresetuje to znaczy że zasilacz / płyta - 50% na 50 %

 

Podmień zasilacz i puść jeszcze raz - reset = płyta

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

Ok, mogę się wtrącić? Popytaj znajomych / rodzinę czy ktoś nie ma jakiegoś zasilacza ATX do pożyczenia na kilka dni, na 100% ktoś z znajomych będzie mieć nieużywane PC z którego taki da się wyciągnąć. Nie próbuj się wymigiwać że nie masz znajomych lub rodziny. 
Podłącz ten zasilacz pod swój PC i niech pochodzi przez kilka dni. Nie będziesz musiał wydawać forsy na zasilacz. 

Co do płyty, to o ile nie jest ona najwyższych lotów i OC też było na niej słabe, to nie było z nią jakoś dużo problemów tej natury. Jak się okaże że podmiana zasilacza nie przyniosła poprawy to płyta będzie 2-gim podejrzanym, lecz na razie bym stawiał na zasilacz. 
Tak gdybyś nie wiedział, zasilacze się zużywają z czasem... 


my chcemy ci pomóc, tylko musisz sobie dać pomóc. 

Link to post
Share on other sites

Ok, mogę się wtrącić? Popytaj znajomych / rodzinę czy ktoś nie ma jakiegoś zasilacza ATX do pożyczenia na kilka dni, na 100% ktoś z znajomych będzie mieć nieużywane PC z którego taki da się wyciągnąć. Nie próbuj się wymigiwać że nie masz znajomych lub rodziny. 

Podłącz ten zasilacz pod swój PC i niech pochodzi przez kilka dni. Nie będziesz musiał wydawać forsy na zasilacz. 

 

Co do płyty, to o ile nie jest ona najwyższych lotów i OC też było na niej słabe, to nie było z nią jakoś dużo problemów tej natury. Jak się okaże że podmiana zasilacza nie przyniosła poprawy to płyta będzie 2-gim podejrzanym, lecz na razie bym stawiał na zasilacz. 

Tak gdybyś nie wiedział, zasilacze się zużywają z czasem... 

my chcemy ci pomóc, tylko musisz sobie dać pomóc. 

Przecież gdybym miał od kogo pożyczyć zasilacz to bym już dawno to zrobił. Prawie wszyscy moi znajomi mają laptopy, a ci co PC to z epoki starożytnej, więc nie pod mojego kompa :/.

Jeszcze raz wydmuchałem wnętrze kompa i zdjąłem kabel z płyty głównej bo na niej leżał i zobaczymy.

Czasami jednak wiesza się na sekundę-dwie nawet jak piszę. Tzn. teraz jak piszę to np. wduszę "n" i pojawia się dopiero po 2 sekundach. Czasami muszę zresetować kompa bo takie zawiechy.

Film przez przeglądarkę tak samo. Co jakieś 20 sekund klatkuje na sekunde.

Edytowane przez KORGAN
Link to post
Share on other sites

We wtorek będę miał zasilacz więc się okaże czy to jego wina. Mam 14 dni na zwrot jak co.


Odpal monitor w Aida i sprawdź w stresie

Wszytkie testy w AIDA, OCCT czy FUREMARK komputer przechodzi. POWER SUPPLY - 30 minut a podobno przy wadliwym zasilaczu nie ma na to szans.
Pierwszy raz spotykam się z takim problemem. Dzisiaj np. bez żadnych problemów 3h grania.

Link to post
Share on other sites
POWER SUPPLY - 30 minut a podobno przy wadliwym zasilaczu nie ma na to szans.

zależy jak jest uszkodzony dokładnie, co jak są uszkodzone zabezpieczenia... wtedy się nie wyłączy, aż do BSOD-a systemu, z powodu błędu RAM czy czegoś innego z powody zasiłki. 

ja zaczynam podejrzewać że ty masz tam zasilacz + coś jeszcze, np złe OC, ale to zobaczymy dopiero jak dojdzie nowy zasilacz. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...