Skocz do zawartości

Komputer dziwnie się uruchamia


Recommended Posts

Witam

 

Mam dość specyficzny problem z komputerem.Zawsze gdy odpalam go pierwszy raz danego dnia, nie odpala się system. W sensie zarówno wentylator na procesorze,

jak i te w obudowie kręcą się, ale już ekran mojego monitora pozostaje czarny. Ponadto podświetlane logo razera na klawiaturze i wyświetlacz w logitechu g13 nie świecą się,

czyli porty usb nie mają zasilania, jedynie zapalają się na kilka sekund w trakcie uruchamiania, ale potem gasną i tak już zostaje. Pomaga dopiero restart przyciskiem na obudowie.

Po tym odpala się już normalnie, i wszystko działa. Nawet jeśli potem wyłączę kompa na kilka godzin i znowu włączę to odpala się już normalnie za pierwszym razem. Czyli "usterka" występuje tylko przy pierwszym uruchomieniu każdego dnia.

Nie przeszkadza mi właściwie wogóle, komputer poza tym drobnym mankamentem działa bez zarzutu ale takie codzienne restartowanie komputera chyba nie jest zdrowe, poza tym nie wiem czy z czasem nie będzie się to pogarszać.

Nie podkręcałem procesora, nawet nie zmieniałem taktowania ramu, nie wiem czy to może mieć coś wspólnego.

Problem występuje od około miesiąca, czyli od momentu kiedy dotarły do mnie części i złożyłem budę, nie pamiętam tylko czy od samego początku to miałem, czy w niedługim czasie to wystąpiło.

Specyfikacja komputera:

 

Zasilacz [silentiumPC] Supremo L2 Gold 550W

Płyta główna [MSI] B350 GAMING PLUS,

Dysk twarde 3,5'' [Toshiba] P300

Pamięć ADATA XPG Z1 DDR4, 2x8GB,

Procesor [AMD] Ryzen 5 1600, 3.2GHz

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX1060 Gaming G1 6GB DDR5 192bit

Windows 10 64 bit

Edytowane przez Zygii
Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli "usterka" występuje tylko przy pierwszym uruchomieniu każdego dnia
Czy na noc odłączasz PC od zasilania? Czy przy tym nieudanym starcie jest jakiś sygnał ze speakera bios i czy masz możliwość wejścia do biosu? Jeżeli masz włączony w Windows 10 Fast Boot to wyłącz i sprawdź czy jest poprawa. Sprawdź podłączenie zasilania płyty 24 pin i CPU przez rozłączenie i ponowne podłączenie.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...