Skocz do zawartości

Zestaw oparty na Ryzen 1800X


Recommended Posts

Witam!
Noszę się z zamiarem odświeżenia swojego komputera i z grubsza mam pewne założenia, co do niego:

 

-Ryzen 1800X

-Gigabyte GF GTX 1080 Windforce 3

-16 GB DDR4

 

Zastanawiam się nad mobo, myślę o czymś na B350, może Gigabyte GA-AB350?
Co do pamięci, to nie wiem na jaką częstotliwość się nastawiać, myślałem o 3000 MHz.
Do tego jakieś SSD pod m.2 na system i podstawowe programy...
No i oczywiście chłodzenie do CPU.
Nowa buda, SilentiumPC jest dla mnie wystarczające jakościowo, tylko wybrać odpowiedni model.
Myślę o tym, czy mój OCZ ModXStream 600W to pociągnie i jak z okablowaniem.

Komputer do wszystkiego, do grafiki, renderowania i gier także.

Jakieś sugestie? :)


 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)

Kiedy zamierzasz kupić komputer?

Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)

Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:

Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)

Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)

Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

Link to post
Share on other sites

'Komputer do wszystkiego, do grafiki, renderowania i gier także.'
Budżet 6-7 K.
Zamierzam kupić do końca roku.
Jak pisałem, potrzebuję CPU, GPU, cooler, mobo, RAM, dysk M.2, buda + ewentualnie PSU.
Nie zależy mi na podkręcaniu, póki co.
Nie wiem, co ma do tego model monitora, ale jest to póki co 24 calowa Iiyama FullHD, planuję coś 21:9 do komfortu przy pracy i filmach.
Żadnych szczególnych wymagań.
Ze starego sprzętu przerzucam OCZ Vertex 4 120 GB i Seagate 1 TB+ 8 GB oraz napęd Blu-Ray.

CPU i w GPU mam w zasadzie wybrane i nie planuję czegoś innego niż Ryzen i 1080. Zastanawia mnie, czy warto inwestować w szybki RAM (3000), czy wybrać mobo pod B350 (nie planuję SLi) rozsądne i szybkie SSD pod system i gry, najlepiej właśnie na M.2 oraz czy mój zasilacz wystarczy. No i jakaś buda, żebu GPU się zmieściło, bo moja obecna - SilentiumPC Brutus 410 ma swoje ograniczenia. Tak, że nowa z ich asortymentu, cooler od nich i nawet PSU, jeśli OCZ nie da rady od SilentiumPC mile widziane :)


 

Edytowane przez st4lk3r
Link to post
Share on other sites

O model monitora pytamy, bo od niego (rozdzielczość, odświeżanie) zależy, jakiej karty graficznej potrzeba. Np. do grania w FullHD, GTX 1080 to totalny overkill, wystarczyłby np. GTX 1060 6GB. Ale jeśli planujesz wymienić monitor na lepszy, to może to mieć sens.

 

Na płytach pod Ryzeny się nie znam zbytnio, chociaż jeśli kupujesz topowy CPU, to może warto zastanowaić się nad lepszą płytą na X370?

 

Jeśli chodzi o pamięci, to zależy od płyty głównej, którą kupisz. Generalnie prędkości większe niż 3200MHz nie są wspierane. Najlepiej jest przyjrzeć się dokładnie liście QVL i wybrać taką pamięć, dla której producent płyty gwarantuje, że z nią zadziała.

 

Jeśli chodzi o dyski M.2 to generalnie jest Samsung 960 PRO a potem długo, długo nic. Moim zdaniem nie warto tutaj oszczędzać. I będziesz mógł się pozbyć tego Vertexa, który jest tykającą bombą.

 

Zasilacz 600W spokojnie powinien dać radę temu zestawowi. Warto sprawdzić, czy ma dostatecznie dużą liczbę wtyczek do zasilenia karty (GTX 1080 zazwyczaj wymaga dwóch wtyczek 8+6). Jeśli nie, zawsze można dokupić przejściówkę np. z Molexa.

 

Obudowy żadnej nie polecam, bo tutaj każdy ma swój gust. Pokaż przykładowo, co Ci się podoba, to może ktoś będzie miał coś lepszego do zaproponowania.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ryzen 1800X
 

 

Nieopłacalny model. Jeżeli już to Ryzen 7 1700 albo i7 8700. Jak pod OC, to 8700K. 

Jak nie zamierzasz kręcić, to B350 spokojnie możesz brać, jak chcesz coś tam dziobać, to przy 8 rdzeniach / 16 wątkach daj już sobie X370, chociażby ASUS Prime. Pamięci 3000 MHz w dwóch kostkach no i to tyle. 

 

Zasilacz CX 550M, odbudowa SPC RG4, chłodzenie Fortis 3, SSD PX-256M8PEG

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...