Skocz do zawartości

Dysk twardy na dane


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Witajcie,

Chciałbym zakupić dysk twardy, który służyłby mi do przechowywania danych (muzyka, filmy itp.). Niestety nie potrafię dokonać wyboru, a gdy idę do sklepu otrzymuję informację, że dysków twardych nie sprzedają (trzeba zamówić przez Internet), a na stronie sklepu nie ma takowych, o których rozmawiam ze sprzedawcą.

 

Także tutaj prośba, jeśli ktoś mógłby mi polecić jakiś (cichy, o ile to możliwe) szybki DT o pojemności 1TB (SATAIII oczywiście) i podrzucić link do ewentualnego kupna, byłbym bardzo wdzięczny.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez dimension123
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi głownie o nośnik na dane (głównie muzyka w formacie .mp3, .flac czy .wav, filmy itp.), nie wiem czy takowy powinien być szybki czy nie, dlatego szukam porad. Oczywiście, dobrze, żeby był cichy, nie chciałbym, żeby przy drzemce coś mi buczało w pokoju.  :P

Znalazłem taki, o którym mówił kolega wyżej: https://www.euro.com.pl/dyski-twarde-wewnetrzne/toshiba-p300-performance-3-5-1tb.bhtml

 

kokosnh, masz może coś do zaproponowania? Widziałem testy T P300, najgorzej się chyba nie prezentują?

Link to post
Share on other sites

jeśli to tylko muzyka i filmy to można zejść trochę z wydajności i pójść w klasę 5xxx rpm na jednym talerzu (ciszej, chłodniej, a przy tym użytku różnica wydajności nie jest tak zauważalna )
Np WD blue 5400rpm 1TB da się wyrwać poniżej 200zł (zresztą tak jak wersję 7200rpm ale ona już jest zauważalnie głośniejsza, choć szybsza)

Nie jest to absolutna cisza, ale zdecydowanie ciszej niż dyski klasy 7200 rpm. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

mimo że to jest 5400rpm, to i tak ma transfery na poziomie 120-130MB/s przy początku talerza, więc nie ma najmniejszych obaw o odtwarzanie, filmy FULL HD dobrej jakości mają zwykle bitrate coś w okolicach 2.5MB/s, jak masz super jakości "bez kompresji" to może sięgać 5-7.5MB/s (moja kamerka FullHD 60FPS ma ledwo 3.5MB/s), większość jednak nie ma nawet 1MB/s 


zobacz sobie na bitrate twoich filmów (pamiętaj że będą podane w kbps, lub Mbps, nie MBps )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...