Skocz do zawartości

Komputer dla gracza na telewizorze 43 cali do ~5tyś


Recommended Posts

  • Uważam , że warto dodać model TV: Philips PUS 6501 - Ekran o rozdzielczość 4K (3840x2160) z natywną matrycą 100hz.

Zastosowanie komputera : Głównie gry , chciałbym aby wystarczył na kilka lat grania w dobrej jakości , niekoniecznie 4k bo z tego co się orientuje to w 4k 60hz potrzebna jest grafa 1080 ti , co bardzo przekracza budżet

Maksymalna kwota : ~5000 , może być mniej , tak naprawdę największy problem mam z wyborem karty graficznej. Nie wiem czy warto tyle płacić za gtx 1080 skoro nie uciągnie tego 4k. Czy np. gtx 1060 6gb spokojnie by nie wystarczył do wydajnego grania?

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Nie później niż za 2 tygodnie , chciałbym już kupić bo cena procesora idzie w górę.

Których części potrzebuję : Zestaw

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nigdy tego nie robiłem , ostatnio dużo czytałem nie zagłębiając się , że procesor da się ustawić 3,9Ghz na każdym rdzeniu , myślę że nawet mniej powinno wystarczyć i do tego RAM podkręcić ( z tego co widziałem bardzo łatwo to zrobić )

Specjalne wymagania : Granie w najnowsze tytuły gier w kulturze i jakości.

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : BRAK

Inne HDMI telewizora w wersji 2.0a ( Obsługa rozdzielczości 3840x2160@60Hz )

Własna propozycja zestawu :  http://www.morele.net/inventory/info/y8ybrw/ a tutaj koszyk z esc: https://iv.pl/images/41584863236642749501.jpg , ogólnie wyszło mniej niż 4200zł , ale tutaj daje sobie zapas na tą 1080 jakbyście mnie przekonali. 

          Odnośnie płyty głównej to bardziej skłaniałbym się do MSI Z370 SLI PLUS z drugiego zestawu , ponieważ dla mnie jest lepsza , a na morelach wykupione , dałem tą do podglądu.

          Odnośnie RAMu nie jestem do końca przekonany , nie wiem czy lepiej 3000Mhz cl 15 czy 3200Mhz cl16 i ostatnio czytałem na forum o wadliwych partiach tych RAMów , mam mieszane uczucia.

          Odnośnie zasilacza i obudowy , to tylko luźna propozycja , jeszcze nie badałem dokładnie rynku co do tego , chłodzenie myślę , że powinno wystarczyć , ewentualnie zmienić na lepszy przy gtx 1080.

          Co do karty graficznej , no właśnie czekam na wasze opinie budżet w razie czego jest.

 

Słowem podsumowania szanuję zarobione pieniądze i chciałbym je wydać z głową , staram się kupować zawsze dobry sprzęt , tak jak w tym przypadku jestem gotów dopłacić jeżeli warto.

 

Zapraszam do dyskusji forumowych wyjadaczy , jak i wszystkich innych , którzy to czytają i mają jakieś sugestie , każda wypowiedź może okazać się pomocna , dzięki ! :)

 

Link to post
Share on other sites

Propozycje są całkiem dobre. Można dać CX550M zamiast Vero.

 

 

 

nie wiem czy lepiej 3000Mhz cl 15 czy 3200Mhz cl16 i ostatnio czytałem na forum o wadliwych partiach tych RAMów

 

 

Praktycznie bez różnicy. Kieruj się niższą ceną. 

 

GTX 1060 i ten telwizor. 43 cale FullHD nie będzie wyglądać idealnie. Celowałbym w coś wydajniejszego co by pograć na nieco wyższej rozdzielczośći. Zawsze też możesz zostać z 1060 tką pod modernizację na nową gen. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...