Skocz do zawartości

Be quiet silent loop - temperatury


Recommended Posts

Jak przyjadę z pracy to znowu się pobawię jeśli będzie nierówne to można to uznać jako podstawę reklamacji?

To Już chyba 5 AIO na którym się zawiodłem

Noctua chyba jest niezastąpiona

 

Ja uważam, że możesz reklamować z tytułu niezgodności lub ukrytej wady. Tym bardziej, jeżeli na Noctua masz równe temperatury na wszystkich rdzeniach.

Link to post
Share on other sites

odwróciłem blok - to samo

założyłem noctue - to samo a nawet gorzej bo na core 0 dochodzi teraz do 90 stopni 

 

czy możliwe aby pod IHS coś się stało podczas wymiany chłodzenia / zakładania nowego?

 

 

 

ehhhhh kiedyś trzeba było gluta wyskrobać

lepiej Thermal Grizzly Conductonaut czy Coollaboratory?

Link to post
Share on other sites
odwróciłem blok - to samo

założyłem noctue - to samo a nawet gorzej bo na core 0 dochodzi teraz do 90 stopni

 

czy możliwe aby pod IHS coś się stało podczas wymiany chłodzenia / zakładania nowego?

 

 

 

ehhhhh kiedyś trzeba było gluta wyskrobać

lepiej Thermal Grizzly Conductonaut czy Coollaboratory?

Wszystko jest możliwe a bloki od spodu w jakim stanie są nie są porysowane itd? Jakiej pasty używasz jeśli takie rzeczy się dzieją to śmiało możesz reklamować na podstawie że towar jest wadliwy z ukrytymi wadami.

 

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Procek ma ~3 lat możliwe, że pasta pod ihs nierówno się starzeje. Ewentualnie zawsze była nierówno nałożona i z czasem wpływ tego rośnie.
Przerobiłem przypadek 3570K, który miał po 2-3 stopnie różnicy od nowości, a z czasem doszło to do 9-11. Przy skalpie było widać, że pasta nie kryła do końca jednego rogu.

Link to post
Share on other sites

bloki nie są porysowane w obydwu przypadkach 

a używam Thermal Grizzly kryonaut

 

 

jestem na prawdę zdziwiony sytuacją bo nie mogę nawet włączyć gry i pograć bo na jednym rdzeniu mam 90 stopni a na pozostałych po 50-60

 

 

jest wymagane aby IHS przykleić z powrotem czy mogę go tylko nałożyć i zamknąć w gnieździe?

Link to post
Share on other sites

Przy chłodzeniu wodnym z małym dociskiem możesz próbować bez ihs.

Albo z czymś takim: http://allegro.pl/zabezpieczenie-procesora-delid-die-guard-i7006437236.html

Nawet taśmy izolacyjnej można nałożyć parę warstw wokół cpu, żeby zmniejszyć nacisk.

Edytowane przez Reyqer
Link to post
Share on other sites

tutaj taki mały dowód z prime uruchomionego przez 30 sekund

eOEvZOYl.jpg

przywróciłem nawet ustawienia fabryczne (procesor nie jest podkręcony)

 

To jutro będzie zabawa z skalpem - ciekawe czy uda się ten zabieg aborcji gluta

nie wiem czy zastosować metodę na EMO (żyletka) czy też hardcore (imadło)

 

 

kupiłem też Thermal Grizzly Conductonaut bo tak sobie pomyślałem że fajnie jak będzie jeden miś pod IHS i drugi troszkę inny na

 

 

i z tego wychodzi że silent loop jest sprawny - nawet chłodzi troszeczkę lepiej niż noctua

 

 

 

I w sumie @Reyqer tak jak mówisz zawsze miałem na core 0 wyższą temperaturę ale myślałem że może za mało pasty dałem

Edytowane przez CheshirePirat
Link to post
Share on other sites

nie wiem czy zastosować metodę na EMO (żyletka) czy też hardcore (imadło)

 

 

no raczej to żyletka jest opcją hardkore. Jak będziesz robił na imadle to dobrze zabezpiecz ihs, a najlepiej jakbyś miał nakładki z alu. Pokaleczysz ihs to będziesz miał problem z odsprzedażą późniejszą

 

 

 

p.s. jakby procek padł, czego absolutnie nie życzę, to chętnie odkupie go o ile pcb będzie nie uszkodzone w widocznych miejscach  8-)

Edytowane przez PatrykT
Link to post
Share on other sites
no raczej to żyletka jest opcją hardkore. Jak będziesz robił na imadle to dobrze zabezpiecz ihs, a najlepiej jakbyś miał nakładki z alu. Pokaleczysz ihs to będziesz miał problem z odsprzedażą późniejszą

 

 

 

p.s. jakby procek padł, czego absolutnie nie życzę, to chętnie odkupie go o ile pcb będzie nie uszkodzone w widocznych miejscach 8-)

Hmmm a jeśli prawie od nowości mam rysę na IHS? Właśnie myślałem aby to papierem ściernym ładnie wyrównać jak będzie IHS akurat ściągnięty

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

jestes w stanie to pokazać na focie ?
Za godzinkę jak wrócę do domu Ale to od prawie nowości mam więc raczej mocno to nie wpływało na temperatury tylko teraz jak tylko założyłem silent loopa coś się zaczęło dziać Oczywiście też wyciągnąłem wtedy procesor z gniazda aby go ładnie wyczyścić z pozostałości pasty po bokach Może coś wtedy się tam z glutem w środku stało Coś podobnego jak tutaj tylko moja jest tak bardzo nie pionowo ale pod kątem 4rP3ggYEYZq4Aj3KRECaHr.jpg

 

 

 

 

 

 

aborcja się udała

imadło nie dało rady (za bardzo się bałem że go zmiażdżę) ale na EMO i spokojne nerwy dały

oczywiście w garażu mi procesor spadł na beton :)

Już myślałem że po nim

aleeeee działa 

owwXbZB.jpg

 

6 stopni ma mniej core 3 ale jest to dla mnie do zaakceptowania :) może "ciekły metal" musi się przegryźć

jest na pewno lepiej niż było o 10 stopni spadły temperatury

 

pod IHS rzeczywiście była taka mikro dziurka w glucie mniej więcej właśnie tam gdzie jest core 0 ( na necie sobie zobaczyłem) - nierówno był nałożony i to pewnie z czasem spowodowało takie wysokie temperatury

Edytowane przez CheshirePirat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...