Skocz do zawartości

Pytanie o podkładkę pod laptopa[zdjęcia]


Recommended Posts

Witam serdecznie przejrzałem sporo testów itp. lecz nadal nie mogę się zdecydować jaką podkładkę pod laptopa wybrać, jakieś propozycje?

Dobrze jakby miała porty usb i była w miarę cicha ale najbardziej zależy mi na wydajności.

Zamieszczam zdjęcia laptopa

csm_xmg_p507_16_9bfc462f2b.jpgcsm_xmg_p507_1_4cbad0be60.jpgzdjęcia nie są moje, pochodzą ze strony notebookcheck.

Link to post
Share on other sites

Nawet jak takie cudo jak podkładka będzie coś tam chłodzić to zbije 2 stopnie może. Chyba że jakiś huragan będzie z niej się wydobywał. Ma to sens może, lekko ochłodzi obudowę i poda chłodniejsze powietrze na te 3 turbiny. Jak masz to to ustawione na paździerzu oklejonym jakimś to powiedz mi czy jest on ciepły po 3 godzinach katowania. Pewnie będzie także chłodzenie wtedy ciągnie cieplejsze powietrze ogrzane z paździerza. 

 

Nie każdy laptop pozwala się undervoltować, zmiana pasty na egzotyczne wynalazki daje największy zysk, ale istnieje ryzyko uszkodzenia. Najlepsza grizzly lub gelid te zwykłe jak chcesz iść po bandzie na własne ryzyko to smarujesz ciekłym metalem jak robią to ci co zdejmują czapki ze swoich procesorów z K w nazwie.

 

Reasumując mam jakąś g....ną podkładkę która dmucha mi w obudowę dolną, jakoś szału nie ma. Nawet przy długootrwałym obciążeniu. Ot chłodny od spodu, ale swoje się musi grzać niestety.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem, zacznij od wyczyszczenia z kurzu radiatora i wentylatora i zakup porządnej pasty z wyższej półki, nie jakiś mx-2 czy pt-1. 

Jakiś mx-2, miałeś do czynienia z tą pastą w ogóle? Bardzo dobra pasta pod względem jakość/cena i użyłem jej na niezliczonej ilości komputerów/laptopów i nikt nie narzekał. W testach też najgorzej nie wypada tak więc nie wiem czym się posiłkujesz.

Link to post
Share on other sites

Tak, pewnie trzeba zabezpieczyć okolice rdzenia do 5 cm w około i czemu nie. Znam takich miłośników i ich wypowiedzi że to jedyne sensowne rozwiązanie. W połączeniu z optymalnym tjuningiem sprzętu daje radę. Der3auer potwierdza że to najlepsze rozwiązanie, tylko trzeba mieć globala żeby takie cuda robić.

Link to post
Share on other sites

Pewnie zbicie temperatury, ale jak to ktoś robi pierwszy raz to lepiej tani dobry shit. Jak ktoś awansował na wyższy lvl użyje czegoś egzotycznego bo wie czym się to może skończyć. Podkładka lekko pomoże ale szału nie będzie po to układ chłodzenia może być koślawy. Prosty przykład - plastikowe gajmingi vs wypasione stacje robocze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...