Skocz do zawartości

Wymiana RAM komputer nie odpala a kompatybilność


Recommended Posts

witam jak w temacie

 

Wymieniłem dziś pamięci ram na dual 2x8 GB DDR3 1866mhz 1,5V Patriota Viper

mój  procesor to i5 3470 a płyta główna Asrock P75 PRO3

 

Mój problem to taki iż komputer nie odpala na wyżej wymienionych ramach które są sprawne o czym świadczyły testy itp. Po włożeniu starych ramów spowrotem czyli 2 x4 GB 1600 mhz 1,5V działa wszystko normalnie i tu nasuwa mi sie pytanie czy to nie jest tak ze ten procesor nie chce porostu współpracować z tymi ramami:? Jeżeli nie to na jakie procesor mogę wymienić oraz na jaka płytę główną gdyż rozumiem ze zmiana podstawki jest konieczna

Link to post
Share on other sites

To jest brak kompatybilności pamięci z płytą główną. Próbowałeś jedną starą i jedną nową ?

próbowałem każda osobna jest tak samo .  Płyta główna P75 Pro3 obsługuje najnowsze procesory Intela Core i3/i5/i7 oparte na gnieździe LGA 1155. Obsługuje dwukanałową pamięć DDR3 o maksymalnej pojemności do 16 GB z szybkością przesyłania danych na poziomie 2200/1600/1333/1066 MHz aby dostosować się do wymagań przepustowości najnowszych systemów operacyjnych, grafiki 3D, multimediów i aplikacji internetowych . Taki jet opis

 

 

 

W takim razie  nie pozostaje mi nic innego jak wymiana płyty głownej plus ewentualnie procesora

Edytowane przez Pretorian0208
Link to post
Share on other sites

Taniej wyjdzie zwrócić RAM :)

To jest ostateczność ale pytanie jest takie czy to wina płyty czy procesora?

 

 

 

 

W takim razie Panowie wychodzi na to że to płyta głowna nie jest kompatybilna http://www.asrock.com/mb/Intel/P75%20Pro3/index.pl.asp#Memory . I tu kolejne pytanie o dobranie płyty do 300zł uzywanej badz nowej do tych pamieci i ewentualną generacje procesorów

Edytowane przez Pretorian0208
Link to post
Share on other sites

Czasami pomaga update BIOSu. Zobacz, czy nie jest coś dostępne.

 

Ciekawostka: raz kiedyś przeczytałem takie info (akurat pracownik Asusa to napisał), że producenci płyt głównych nigdy nie stosują dokładnie ustawień, jakie są w profilu XMP, tylko je "tweakują", przez co zdarza się, że pamięć nie działa, mimo, że powinna. Wtedy zwykle jedyną radą jest ręczne ustawianie tych wszystkich latencies itd w BIOSie, ogólnie ból głowy.

 

Jak update BIOSu nie pomoże, to zgadzam się z kolegami - po prostu zwróć ten RAM i wybierz inny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...