Skocz do zawartości

Posiadam wycofany ze sprzedaży RAM GoodRam - chcę dokupić drugi, innej firmy


Recommended Posts

Posiadam RAM:

GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Play

 

Chciałbym dokupić drugą kość, również 8GB, jednak w sklepach kości tej już nie ma, a jak jest to o 150-200zł więcej, niż cena domyślna. Obstawiam więc, że kość jest wycofana.

Czy polecilibyście jakiś RAM, który byłby kompatybilny z powyższą kością, a jednocześnie nie kosztował grubych pieniędzy?

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie wygląda ta oferta Allegro ;)

 

Rozumiem więc, że coś w ten deseń (uh, jaka cena, pół roku temu swoją kość za 130 brałem...) będzie w pełni kompatybilne?

http://allegro.pl/pamiec-goodram-irdm-8gb-2400mhz-ddr4-cl15-czerwony-i6977541956.html

 

Płytka: AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/

Link to post
Share on other sites

 

 

Bo bez xmp nici z dualla powyżej natywnej cpu czyli 2133
 XPM nie ma nic do dual channel, a wręcz przeszkadza jak to nie są kostki do dual-a... 

@@Szponix93, trzymaj się z dala od allegro, kup w normalnym sklepie, bo tam masz 14 dni na zwrot, gdyby nie poszły w dual-u. 
Bo tak na serio, najważniejsze to architektura fizyczna kostki, czyli ilość banków (IC's-ów) i rank, bo opóźnienia, napięcie i MHz można ustawić programowo. Niestety często te informacje nie są dostępne, więc zostaje próbować. 

kup jakieś 8GB 2400MHz CL15 w sklepie i jak nie pójdzie to zwrócisz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OK, na dziś to zostawię, muszę być nieźle zmęczony bo nie ogarniam co właśnie napisałeś. Przeczytam to jeszcze raz jutro, na spokojnie i może spróbuję zrozumieć o co Ci chodzi, bo na razie myślę, że właśnie jakieś bzdury przeczytałem, ale może zmęczony po prostu jestem, i nie ogarniam, zdarza mi się, młody już nie jestem. 
Dobranoc. 


Nope, czytam to już 3 raz dzisiaj i nadal brednie widzę. Dual channel, czy single channel nie zależy od ustawień, czy tam XMP, tylko od fizycznej architektury kostek i od fizycznego wpięcia w odpowiednie sloty DDR (no i oczywiście od kontrolera pamięci)
MHz, cl i napięcie, czyli to co ustawia się za pomocą profilu XMP nie ma żadnego znaczenia, jeśli o to chodzi  

Link to post
Share on other sites

@@HAKELBERY,  podaj mi dokładny model płyty, cpu i RAM-u, już mi świta że to o banki im chodziło (zwykle single bank mogą kręcić się wyżej), nie ma nic wspólnego z single i dual channel... 
Muszę mieć resztę sprzętu aby zrozumieć o co z tym XMP chodzi, bo to nadal nie ma z tym nic wspólnego, to tylko profil, ręcznie też można ustawić i nawet płyta i banki nie powinny mieć tu nic do gadania. Podejrzewam że MSI cię zbyło po prostu, lub źle ich zrozumiałeś. 

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam podobny problem jak autor tematu(dlatego chciałbym się podpiąć) rozważałem zwiększenie kostek Ram'u a tu nie mogę znaleźć 

 

Mam : KINGSTON HYPERX SAVAGE 16GB (2X8GB) DDR4 2400MHZ CL12 (HX424C12SB2K2/16)

 

Na Allegro są ale gwarancji nie widzę

 

http://allegro.pl/kingston-hyperx-savage-16gb-2x8gb-ddr4-2400mhz-i7017317691.html?reco_id=0911c6fe-ba41-11e7-9bd1-6c3be5b47f48&ars_rule_id=201

 

 

 

https://www.ceneo.pl/43170980

 

Lepiej  sprzedać i kupić 2x16GB czy szukać i polować na te co posiadam?

Link to post
Share on other sites

@@DAN1984,  u ciebie problemem jest to, że są rank 2, nie mylić z ilością banków, oczywiście rank 2 są też podwójne, czyli double bank, ale nie należy tego mylić, bo są też double bank rank 1.
Ogólnie możesz spróbować kupić w normalnym sklepie 2x16GB o podobnej specyfikacji, czyli DDR4-2400 CL12-14-14 @1.35V  lub gorsza.
Ja np bym kupił takie 777zł i spróbował podkręcić na 1.35V do prędkości tych savage z czym nie powinno być problemu. Chodzi o to aby kupić w normalnym sklepie i mieć możliwość zwrotu gdyby nie zadziały. 
załóż osobny temat, nie odpiszę więcej w tym bo to już będzie 3 rozmowa w jednym temacie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...