Skocz do zawartości

Awaria komputera po krótkim czasie nie nieużywania.


Recommended Posts

Witam.

 

Opis problemu:

 

Po 2 miesiącach nieużywania komputera, zauważyłem ogromny spadek wydajności. Sterowniki są aktualne. Przed tym okresem komputer działał zupełnie sprawnie i zadowalająco. Nie wiem gdzie można szukać problemu. Proszę o pomoc. W serwisie powiedziano mi żebym próbował z dyskiem SSD lub RAMem, nie wiem jak mogę sprawdzić, które z nich zawodzi.

 

Specyfikacja:

  • Ram: 2x4GB Corsair Vengeance ddr4 2666 + 2x4GB Corsair Vengeance ddr4 2400
  • GPU: MSI 1080, 8GB
  • CPU: Intel I7 6700k
  • SSD: Samsung 850 EVO 250GB
  • HDD: Seagate 2TB (jakiś standardowy, dosyć stary ale raczej nie on stanowi problem)
  • P-S: be quiet! Dark Power Pro P11 650W
  • MOBO: MSI Z170-A Gaming M3

Gry i klatki:

  • PoE ~5 fps walka, ~30fps w mieście
  • Fifa17 ~25 fps mecz
  • CS:GO ~20 fps mecz
  • EU IV ~25 na 5 prędkości (bardzo spada szybkość płynięcia czasu, na 5 prędkości czas płynie jak normalnie na 3)
  • LoL ~60fps spawn ~25fps walka

 

Benchmarki i wirusy:

  • 3DMark 11 ~7000 pomiędzy Gaming Laptop a Gaming PC (3DMark wskazuje również że test przeprowadzany jest na 8gb pamięci [zakładka Memory], mimo że wszelakie programy wskazują na zainstalowane i działające 16Gb)
  • SSDlife PRO - 100% Health
  • Avast Free Antivirus - Brak złośliwego oprogramowania
  • CCleaner - Wyczyszczony i brak nowych rzeczy do wyczyszczenia.
  • Windows Defender Security Center - zabezpieczony ( Wydajność i Kondycja - Windows Update, Pojemność Magazynu, Sterowniku Urządzenia - wszystkie bez prolmemów )

 

Jeśli ktoś z Was zna w Warszawie szybki i profesjonalny serwis proszę również o podanie szczegółów w wiadomości prywatnej. Serwisy, z którymi się kontaktowałem nie zrobią wcześniej niż 3-4 tygodnie, nie dysponuję takim czasem, gdyż komputer potrzeby mi do studiów. 

 

Pozdrawiam,

aljo

Link to post
Share on other sites

Jak nie masz izopropylowego może być spirytus salicylowy. Karty graficzne przeważnie są przytwierdzone, ale po przez odkręcenie dwóch śrubek i uchyleniu zatrzasku wysuwa się je bez problemu. Czasami wymontowanie i powtórne zamontowanie może pomóc (poprawia kontaktowość styków). Na FPS najważniejszy wpływ ma sprawność procesora, karty graficznej i RAM-u.  

Link to post
Share on other sites

No i stało się. Po wyszyszczeniu styków komputer przestał się włączać. Nie ma ładowania mobo, nic. Monitor ani drgnie, gpu jest podłączone, bo wszystkie migacze migaczują, natomiast wiatrak się nie kręci. Czarna du*a...

PS

Tak poprawnie czyściłem, napięcie też z siebie zdjąłem itp itd.

@lonialomax Nie chodzi o samo zamontowaną gpu, ale o to, że socket na mobo jest zdaje mi się odrobinę poruszony. Dla tego starałem się nie wypinać karty graficznej, bo przy dużym chłodzeniu, ciężko dostać mi się do tych zatrzasków, i bałem się że uszkodzę socket. Ale to bez znaczenia. Na obu socketach nie działa już komputer zupełnie.

Edytowane przez aljoppok
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...