Skocz do zawartości

Optymalizacja układu, prośba o poradę


Recommended Posts

Witajcie,

 

chciałbym zoptymalizować mój układ LC. Wydajność jest bardzo dobrym poziomie, ale mam spory problem z odpowietrzeniem układu oraz z jego opróżnianiem. Obecnie to wygląda następująco:

 

QfeNs69.jpg

 

Góra to Swiftech 280 + Noctua NF-A14 FLX pull

Przód Alphacool Monsta + Noiseblocker (PK 1 albo 2 już nie pamiętam) push-pull

 

Pompa Swiftech MCP655+top EK

 

Myślałem, żeby górę zmienić na EK XE360, a na front wrzucić EK XE 240. Tylko zastanawiam się nad lokalizacją pompy i rezerwuaru. Pompę chciałbym dać niżej, żeby ułatwić sobie opróżnianie układu.

 

Z Monsta Chciałbym zrezygnować, ponieważ wydaje mi się, że tu głównie leży problem z odpowietrzeniem układu. Zawsze tam gdzieś zostanie jakiś pęcherzyk powietrza i mi bulgocze jeszcze 2 tygodnie (mimo mega akrobacji przy odpowietrzaniu:)) po napełnieniu układu.

 

Dajcie znać, jakie macie pomysły.

 

Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Ja się tylko zapytam grzecznie - zasilacz się nie grzeje że SSD na nim leży? Nie lepiej by miał na chłodnej blaszce kawałek dalej.

 

Z tym nie ma problemu, tam jest pasek taśmy dwustronnej, więc się nie stykają. Dodatkowo, to jest 1200W, a zestaw mi ciągnie z 300-350. Zasilacz jest lekko ciepły. Pozostałość po koparkowych czasach, ale nie widziałem sensu, żeby go wymieniać. Szczególnie, że miałem śmieszne oferty kupna.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

Jeszcze mam inny pomysł:

 

Zamiast XE360 na górę (mam obawy, czy radiator od VRM CPU nie będzie haczył. Mierzyłem i jest tak na styk...). Dałbym:

 

http://hardwarelabs.com/nemesis/gtr/gtr-280/

 

Wydajnościowo mocno nie odstaje od XE360, jest 0,5mm cieńsza,  a przynajmniej nie muszę się pozbywać moich wentylatorów Noctua NF-A14.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...