Skocz do zawartości

Wybór gryzonia - przydatne informacje.


Recommended Posts

Nowe ślizgacze do myszki + np. SteelSeries QCK (np. +, albo Heavy). Będziesz zadowolony.

 

Co do nowej myszki to Weź jakiegoś A4Techa (np. x748), albo poleconą przez zbulwersowanego kolegę Logitech g400. Może Razer Deathadder Respawn (albo Black Edition)?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Logitech za darmo wysyła ślizgacze, przynajmniej paru osobom wysłali, ja jeszcze nie sprawdzałem, dlatego radzę zadzwonić do supportu i zapytać 8) Na forum jest też Pan Serwisant Logitecha (przynajmniej ma tak w tytule), możesz go zapytać.

Czy będą pasować trudno powiedzieć, zależy jaki mają kształt, jeśli ślizgacze diamondback'a mają kształt (w co wątpię) taki jak w mx518 to będą pasować.

Co do nowej myszki to Weź jakiegoś A4Techa (np. x748)

Większość a4tech'ów ma słabiutkie sensory (niby cena dobra, ale lepiej dopłacić), obecnie x748 też wsadzili słabego pixarta przy okazji rozpoczęcia produkcji myszek z v-track'iem. Jak coś od a4tech'a to tylko x760h.

 

Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

To, że w podpisie u mnie widnieje informacja o naprawie sprzętu w/w firmy nie oznacza że jestem ich serwisantem :D

 

Do Logitech MX 310/500/510/700/900 przyklejasz takie same ślizgacze. Ja kupowałem do MX700 takie:

http://h4g.pl/lizgacze/mICEskatez-Pojedynczy-zestaw-MX-500510518700

Na aledrogo można tanio dostać ewentualnie poszukać po hurtowniach.

Polecam poczytać:

http://miceskatez.com/index.php?a=site&name=where_to_buy

Link to post
Share on other sites

Taaa x710bk jedzie jeszcze na avago, więc można brać.

ustaw sobie mysz (tak jak jak lubisz) w jakimś FPS'ie i wykonaj obrót kamerą o 180 stopni, jeśli w tym celu przejedziesz myszą więcej niż 2-3cm to jesteś low sensem

Zapomniałeś dodać (dla mnie dość oczywistej rzeczy, ale raczej dla większości graczy raczej nie), że ten test wykonać należy z wyłączoną akceleracją (w win: "zwiększ precyzję wskaźnika), grać też powinno się bez akceleracji sprzętowej, bo kupno dobrej myszki i granie z akceleracją to głupota.

LSP to tak 50-35 (do gry styknie coś około 400DPI), mid sens to 800-1200DPI, HSP potrzebuje raczej ruchu samego nadgarstka do wykonania obrotu :P

To, że w podpisie u mnie widnieje informacja o naprawie sprzętu w/w firmy nie oznacza że jestem ich serwisantem :D

To dlaczego masz taki opis? :[
Link to post
Share on other sites

A dlaczego akceleracja to według Ciebie głupota?

Bez akceleracji jeśli zrobię, np 5cm myszką po podkładce to na monitorze moja postać obróci się, np. o 30 stopni i to NIGDY się nie zmieni, jeśli wykonam 10cm to wykonam obrót o 60 stopni itd, zawsze będzie się to skalować identycznie. Jest to nie zmienne i stałe zachowanie, którego można się nauczyć, bo zawsze ruch będzie wiernie i identycznie odwzorowany.

Natomiast z akceleracją... 5cm to nie zawsze będzie te 30 stopni, ale to zależy od szybkości z jaką wykonasz ruch (właśnie te 5cm),jeśli ruszę szybko to, np. 5cm=50stopni, a jeśli wolno to 5cm=15 stopni. Więc to jest trochę jak loteria...

To tak jakby za każdym takim samym obrotem kierownicą samochód inaczej skręcał %-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Chcę kupić nową myszkę, byłem prawie zdecydowany na Logitech G400, ale na innym forum, ktoś napisał, że w logitechach pada po kilku miesiącach kabel, prawda to ?. Najlepiej jakby wypowiedzieli się posiadacze logitecha G400 lub innych myszek z serii Gxxx.

Jeżeli nie logitech, to co innego ? max 140zł razem z przesyłką.

Link to post
Share on other sites

A na którym forum?

Nie spotkałem się z żadnym zepsutym g400, poza tym logitech ma bardzo dobry serwis i bezproblemowo przyjmują sprzęt na gwarancję.

Do 140zł to masz jeszcze x710bk, x760h oraz xornet'a, jest też jakiś tracer z adns-9500 za 120zł.

Ale g400 i tak będzie lepszy.

PS: już nie piszę g400v2 oraz nowa rewizja, bo wszystkie w takich sklepach jak agito, morele są już z nowej serii.

Link to post
Share on other sites

na pclabie, jakiś koleś napisał "myszka ta powinna miec tez lekki, elastyczny kabel, ktory nie pada po kilku miesiacach jak to sie dzieje w myszkach logitecha.", ale przeszukałem internet pod tym względem i nie znalazłem niepokojących informacji, dlatego raczej zdecyduje się na G400.

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy inwestować w jakąś podkładkę do tej myszki ?. Czy wystarczy np. A4Tech x7 500MP ?.

Link to post
Share on other sites

- obecna mysz:A4Tech x7 dokładnie modelu nie znam bo poszła na śmietnik http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif

- rozdziałki w grach:1680x1050/1920x1080

- DPI:1500

- czułości w grach:taka jak myszki w bf nic nie przestawiałem

- czułość w Windows:6

- czułość w sterach myszki:Brak żadnych

- pełny obrót:5cm

- gram w:BF3,CoD BO;MW;MW2,MOH Warfighter,NFS MW

- podkładka:Cyborg g.l.i.d.e 7

- ilość przycisków:6

- budżet:160-270 zł MAX

- chwyt:Palm Grip

- uwagi:Wpadły mi w oko DeathAder, G500 Logitech, SteelSeries Xai Ikar Raw.Która z nich jest najlepsza i ma dobry sensor.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

- obecna mysz:A4Tech x7 dokładnie modelu nie znam bo poszła na śmietnik Dołączona grafika - rozdziałki w grach:1680x1050/1920x1080 - DPI:1500 - czułości w grach:taka jak myszki w bf nic nie przestawiałem - czułość w Windows:6 - czułość w sterach myszki:Brak żadnych - pełny obrót:5cm - gram w:BF3,CoD BO;MW;MW2,MOH Warfighter,NFS MW - podkładka:Cyborg g.l.i.d.e 7 - ilość przycisków:6 - budżet:160-270 zł MAX - chwyt:Palm Grip - uwagi:Wpadły mi w oko DeathAder, G500 Logitech, SteelSeries Xai Ikar Raw.Która z nich jest najlepsza i ma dobry sensor. Pozdrawiam

Z tym opisem to idź tam ->http://forum.pclab.pl/topic/730978-Jestem-GRACZEM-i-szukam-najlepszej-dla-siebie-myszki/

bo tutaj naprawdę nie ma szpeców znających się na tym :)

Z wymienionych to każda ma dobry sensor, g500, xai i sensei mają taki sam, a dokładnie adns-9500.

Z pewnością polecą Ci g400 na pclab'ie, bo jest to mysz ideał, zastanów się nad tą opcją.

Której byś nie wybrał będziesz zadowolony, najlepiej jakbyś wybrał tą, która lepiej leży w łapie.

PS: Jeśli robisz 5cm/360 to raczej nie wymagasz dużo od sensora :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...