Skocz do zawartości

Wybór gryzonia - przydatne informacje.


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Obecnie posiadam myszkę A4tech x-755 fire. Nie mam do niej żadnych zarzutów, mam ją już ponad rok i nadal jest dobra, ale naszła mnie chęć kupna czegoś nowego :) Jako iż nie mam jakiś dużych funduszy zainteresował mnie gryzoń A4techa x748. I teraz nasuwa mi się pytanie. Czy warto zmieniać moją myszkę na tę ? Odczuję jakąś różnice ?

Tak btw. myszka będzie mi służyła do gier i grafiki :D

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Ok, nie ma sprawy. Zawsze jak masz jakieś konkretna wachania, to najlepiej załóż nowy temat, bo rzadko kto wchodzi na ostatnią stronę poradnika, ludzie czytają tylko to co pisze w temacie.. Poza tym wtedy będzie widoczny w najnowszych tematach i więcej osób się wypowie. (taka rada na przyszłość :) )

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Szczerze mówiąc to ja jestem jakiś inny. Zarówno w klawiaturach, jak i w myszach irytuje mnie pokrywanie powierzchni, gdzie stykamy się z nimi dłońmi (czy to wierzchu myszy, czy klawiszy na klawiaturze) tą szorstką, "antypoślizgową" powierzchnią. Tak naprawdę nic to nie daje, a strasznie zbiera sie na tym brud. Po kilku tygodniach jest juz to całe oblepione brudem i wygląda strasznie - co gorsza tą powierzchnię bardzo trudno doczyścić, nie wspominając o rowkach na klawiaturze. Może wyjściem byłoby po prostu nie jeść przy komputerze, ale to tylko ograniczyłoby przyrost brudu, bo złuszczający sie naskórek sam już coś takiego po dłuższym czasie utworzy.

 

Dlatego przyz wyborze gryzonia czy klawiatury chciałbym, żeby była pokryta najlepiej plastikiem na wysoki połysk - ale nikt (albo prawie nikt) niczego takiego nie produkuje ;< Klawiaturę jedyną, jaka mi pasowała, znalazłem Gladiusa na USB. Płaska, mała, z każdym oddzielnym płaskim klawiszem. Przynajmniej da sie to jakoś wyczyścić.

 

Czy tylko ja mam taki dziwny problem? Bo naprawdę dla mnie jest to okropnie irytujące, a takich podzespołów chyba nie robią pode mnie ;<

Link to post
Share on other sites

Od siebie mogę polecić Roccat Kone +. Mam już 1,5 roku i żadnych problemów póki co, pomijając to, że przeskakiwał scroll. Pomogło psiknięcie kropelki WD40 w scrolla i dmuchnięcie. Nieco droga, jednak komfort korzystania - znakomity. Zwłaszcza, jak ktoś ma łapę jak LeBron James :D

Link to post
Share on other sites

Specjalnie dla MoonWalk:

 

Jeżeli nie chcesz by kurzyła Ci się myszka polecam, wcześniej poleconą, SteelSeries Kinzu V2 Pro, albo np. Sensei [RAW] w wersji Glossy (od SS).

 

Co do klawiaturki: np. nową od Logitecha którą bez obaw można myć, bodajże Washable keyboard K310. Niby fajne, wygląd też całkiwm spoko. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Panowie potrzebna wasza pomoc;]

Sprawa wyglada tak: obecnie mam mx510 (2 z 5 slizgaczy zdarte) do tego 10 letnia szmata za 5zl:d

gram w unreal tournament 2004, na crt 19" w 1280x1024 i teraz pytanko, warto myszke reanimowac? tzn wymienic slizgacze oraz podkladke na markowa? czy tez rozgladac sie za czyms nowym ?;] moj chwyt to fingertrip

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie chcesz by kurzyła Ci się myszka polecam, wcześniej poleconą, SteelSeries Kinzu V2 Pro

<śmiech>

Przecież wszystkie kinzu oraz kana to największa kupa jaką można kupić, wsadzają tam pixarta, a ten sensor nadaje się do prac biurowych, a nie do gier.

 

@Tafari

kup ślizgacze i będziesz się cieszył jeszcze szczurem, jak chcesz wymienić to tylko na g400v2, ten sam kształt i genialny sensor.

Co do podkładki to nie musi być "firmowa" bo płacimy dużo właśnie za samego producenta, Tracer X01, X02 będzie dobry.

PS: Po co grasz w UT2004? Praktycznie nic się w to nie gra, a samych graczy też za dużo nie jest.

Edytowane przez Cacek93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...