Skocz do zawartości

Użycie karty spada z 75% na 30%


Recommended Posts

Cześć.

Mam problem ze spadkami klatek w grach. Zauważyłem, że jest to spowodowane tym, że karta działa na 75%, a później na 30%. W Doom 4 przy pracy na 75% mam koło 100fps, a jak spada zużycie kart do 30% to mam 33 fps i laga. Spadek zużycie karty trwa przez kilka sekund, a później wraca do normy. Temperatury w normie 50 C GPU oraz CPU 35 C. Poniżej podaje swoja specyfikację i proszę o pomoc.

 

CPU : fx 6300

Motherboard : ASRock 960GM-GS3 FX (CPUSocket)

Ram : 8GB Good Ram play 1866 DDR3 (2 x 4 gb)

Graphic card : 1050ti mini Zotac 4 GB

OS : windows 10

NVIDIA : najnowszy sterownik

 

Swoja drogą mam dodatkowe pytanie odnośnie ramu, który chodzi w dualu na 534 mhz czy to jest ok ?

 

Link to post
Share on other sites

To nie karta jest tu problemem a płyta główna, jej sekcja 2+1 nie wyrabia z tym fx'em i cpu throttluje do 1.4GHz, wtedy z automatu karta ma jeszcze większego bootleneck'a niż normalnie - bo i tak ma przy tym procku. 

 

Ściągnij sobie HW monitor i zobaczysz spadki taktowania cpu.

 

Temp GPU i CPU będą w normie ale sekcja zasilania jest gorąca jak Demi Moore w Striptizie.

Edytowane przez katystopej
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A może ULPS? Miałem to samo na 7850, 7950 i gtx750ti.  U mnie pomogło to

 

1) Click Start - Type regedit.exe and hit enter.
2) In reg editor, press F3 and type EnableULPS, hit enter.

3) Keep pressing F3 until it finds a key called EnableUlps in a sub folder called 0000
4) Double click the reg entry and change value from 1 to 0.

5) Keep pressing F3 until it finds a key called EnableUlps in a sub folder called 0001
6) Double click the reg entry and change value from 1 to 0.

 

U mnie był tylko folder 0000, po restarcie karta trzymała wydajność. Sterowniki nic nie dawały, przy starych grach karta potrafiła wrzucić taktowanie 300-400mhz dla rdzenia i pamięci, miałem wydajność jak w trybie 2d.

Edytowane przez gumiak9
Link to post
Share on other sites

Jak wyżej za słaba płyta główna. Poprzednio nie miałeś tego problemu, bo karta nie katowała procesora. Wiem to po swoim, że procesor często jest dość mocno obciążony, a ta płyta nie jest w stanie utrzymać odpowiedniego zasilania.
 

Swoja drogą mam dodatkowe pytanie odnośnie ramu, który chodzi w dualu na 534 mhz czy to jest ok ?

 
 
Nie jest OK. RAM pracuje ci na 1066MHz, a kości obsługują 1866MHz, które nie pójdzie na tej płycie.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Z allegro najtaniej to ta co ja mam: http://allegro.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-970a-ud3-i6999810100.html

 

Na olx pod kategorią https://www.olx.pl/elektronika/komputery/akcesoria-i-czesci/ wpisz sobie 970 i jaką płytę znajdziesz to będzie OK. Z jedynym zastrzeżeniem, żeby płyta miała radiatory na sekcji zasilania (wokół socketu procesora).

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

A co powiesz na zakup nowej ?

 

Przy wieku podstawki AM3+ (FX 6300 itp.) nieopłacalny zakup. Ceny wahają się w granicach tych gdzie można włożyć już coś lepszego, a zarazem nowszego.

 

A tak jeszcze zapytam jakiego zasilacza używasz?

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...