Skocz do zawartości

Potrzebna Plomba MSI


Recommended Posts

Siema

Potrzebuje dla kolegi plombę MSI ponieważ ma RX 480 8GB Gaming i chciał sobie założyć AIO i nie pomyślał, że trzeba by podgrzać ją i zdjąć. Grafika jeszcze by miała gwarancję i pytanie czy da się wyczaić plombę i kupić, czy np. kupić najtańszą grafikę MSI i przykleić plombę?

Link to post
Share on other sites
Grafika jeszcze by miała gwarancję i pytanie czy da się wyczaić plombę i kupić, czy np. kupić najtańszą grafikę MSI i przykleić plombę?

 

Na śrubach i tak zawsze można zobaczyć, czy było odkręcane - wszystko zależy od tego, kto weźmie do ewentualnej naprawy ;), samej takiej plomby raczej nie da się kupić.

 

Zawsze mam mieszane uczucia do takiego kombinowania i ewentualnego odsprzedania później jako "igła".

Edytowane przez jureba
Link to post
Share on other sites

Poważnie plomba jest dla kolegi, a chciał AIO bo ma monitor 4k razem z Oculusem i jakiś idiota powiedział mu że nie opłaca się dołożyć do GTX 1070 czy 1080 bo i tak RX 480 8GB da radę. Może teraz daje radę bo u mnie brał i7-7700K i ramy 3000 bo ten sam idiota kazał mu wziąć FX-9xxx i dawało radę ale w grzaniu mieszkania, i w połykaniu prądu. I po zmianie procka gdzie też ma AIO wpadł na pomysł że sobie na grafikę założy AIO bo miał jakiś za 200 zł przeznaczone co CPU, HAHA i tak dał tyłka.

Kopać się nie opłaca w Polsce ale są tacy co tego nie rozumieją i mamy ceny jakie mamy lub dostępność. O kopaniu to od Chińczyków trzeba by się uczyć, wynająć taki biznes park i wtedy cała hala koparek.


No niby tak, ale jak jest plomba to oskarżonemu trzeba udowodnić winę a nie, że oskarżony musi udowadniać, że jest nie winny. :D


A jak nie to trzeba się dogadać z serwisem Angielskim Oni takich komedii nie odwalają z plombami. Chyba że mechanicznie uszkodzona.

Link to post
Share on other sites

O ile dobrze wiem to Serwis producenta MSI przyjmie tą kartę i jeśli nie stwierdzi uszkodzenia mechanicznego które mogło być spowodowane z winy użytkownika to normalnie rozpatrują gwarancję i naprawiają / wymieniają kartę.

Także spróbować możesz, no chyba że coś jest uszkodzone mechanicznie to wtedy nawet plomba może nie pomóc.

Ja wysyłałem na gwarancję MSI R9 290 Gaming z plombą gwarancyjną przebitą śrubokrętem (wymiany pasty) i po miesiącu wróciła do mnie ta sama sztuka naprawiona z nówką plombą.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś ma całe plomby to nie namawiam do ich zrywania ale ja reklamowałem tą kartę w komputroniku, bo karta była w ich oddziale kupiona przez pierwszego właściciela. Normalnie w plombę na śrubce był wbity śrubokręt przez poprzedniego właściciela. Karta wróciła naprawiona z nową plombą po jakimś miesiącu.

MSI global jak wspomnieliście zezwala, i z tego co ja się orientowałem gdy reklamowałem swoją że ta plomba na terenie usa i europy jest w formie takiego straszaka na ludzi którzy nie mają pojęcia o tym co robią (natomiast w azji MSI uznaje że plomba to plomba i nie wolno jej nic zrobić). Oczywiście jak plomba jest naruszona to w pierwszej kolejności karta jest sprawdzana pod kątem czy użytkownik robiąc coś nie umiejętnie jej czasem sam nie zepsuł. Jeśli uznają że usterka nie jest z winy użytkownika to normalnie naprawiają / wymieniają.

Ja to mówię z własnego doświadczenia, ale jak ktoś chce skorzystać to lepiej niech sam się najpierw upewni żeby potem mi nie wytykać że coś mi się pomyliło albo że przeze mnie stracił gwarancję.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...