Skocz do zawartości

Recommended Posts

1. Podkładka - jak nazwa mówi - jest pod laptopem. Chłodzi ona spód laptopa, tj. obudowę. Dlatego odradza się trzymania laptopów na kocach lub blatach, bo powietrze z radiatora nie ma dokąd uciekać.

 

2. Może, lecz nie musi i gwarantuję ci, że to twoje ściny to nie wina pasty, bo gdyby to była wina pasty, to byś nie miał tylko 60 stopni gpu podczas grania na najwyższych ustawieniach graficznych, a laptop w wyniku przegrzania, wyłączyłby się po kilku minutach gry.

 

3.

 

Zmień ustawienia gry, zrób screena ustawień i daj znać.

 

P.S A żeby ci zwizualizować twojego laptopa podczas gry i stresów, dam ci proste porównanie - wyobraź sobie kilkadziesiąt ludzi w autobusie gdzie są pozamykane okna i nie ma dobrej klimatyzacji oraz wentylacji.

Byłoby ci bardzo ciepło, niedobrze i zbierałoby ci się na wymiociny, a może nawet byś zemdlał. 

Tak jak w twoim laptopie, są mocne komponenty które generują bardzo dużo ciepła, a że to laptop i praktycznie nie ma tam miejsca, to się grzeje kosztem wydajności. Zmniejszając ustawienia graficzne, odciążasz go od ciężkiej pracy - generowania gorąca.

Dlatego dla pc'tów robi się duże, pojemne obudowy z jak największą ilością chłodzenia i wentylacji/otworów. Twojemu laptopowi brakuję najważniejszego elementu - miejsca, pustej przestrzeni.

Nie bez przyczyny wymyślono chłodzenie cieczą, co chcesz zastąpić jakąś podkładką która chłodzi spód obudowy.

Edytowane przez eilein
Link to post
Share on other sites

Wymieniłem pastę termo i dokupiłem porządną podkładkę temperatury podczas grania nie przekraczają 54 stopni, także wyszło, że piszesz totalne głupoty przy tym obrażając moją osobę bez ZAPOZNANIA się z tematem, nie będę tego rozwijał sam wiesz bardo dobrze. Bartku, polecam ci zapoznać się z architekturą pascal i co dzięki niej uzyskały laptopy. Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
także wyszło, że piszesz totalne głupoty przy tym obrażając moją osobę bez ZAPOZNANIA się z tematem

 

Przestań się puszyć. Nie powiedzieliśmy, że jej wymiana nic nie da, lecz, że wymiana pasty nie rozwiąże twojego problemu. Tytułu tematu. To że temperatury spadną po wymianie prawie rocznej pasty było dość oczywiste, nie wiem czym się tutaj zachwycać.

Także, temperatury zbiło, a co ze spadkami?

Edytowane przez eilein
Link to post
Share on other sites

Proponuję zablokować stałe taktowania i sprawdzić co stanie się w takim wypadku :)

I może dla porównania to ja wyskoczę ze swoim i3 i 1050gtx na których mam w 120/90/80FPS odpowiednio dla EARLY/MID/LATE.
Teamfighty nie są uciążliwe - brak nagłych spadków do zera. (wiem wiem.. porównanie do desktopa, ale słabego desktopa)

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Aż sie musiałem zalogować...

Widzę, że zebrali się znawcy, jeden problem wytlumaczyl laptopem a drugi slabym prockiem i ramem, przy i7 i 16gb...

Panowie wiedzę na pewno macie sporą ale czasem warto spojrzeć dalej niż na czubek wlasnego nosa.

Mam bardzo podobny sprzet do opisywanego ale w pc, nie w laptopie. W lola gram od kilku miesięcy i fps były na poziomie 200, od jakiegoś miesiąca zaczęły dropic nawet do 30fps.

Wystarczy mieć trochę chęci pomocy i uruchomić googla aby zobaczyć że podobnych przypadków jest mnóstwo, niezależnie od pc czy laptopa, procka czy ramu. To co łączy przypadki to nvidia i jej karty graficzne.

Ale lepiej wmawiać chłopakowi że ma spadki bo ma laptopa a laptop to nie pc ....

 

Problem leży prawdopodobnie w software czasem pomaga przeinstalowanie sterownikow na nowo, czytalem też posty gdzie ludzie pisali że po postawieniu nowego systemu problem znikl, są też opinie że to software nvidi źle dostosowuje taktowanie zegarów do lola.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...