Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Spadki fps

fpsgry komputery pomoc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tekuu

Tekuu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 17 październik 2017 - 22:36

Jasne, że laptop, ale nie napisałem że nie mam 150 fps w wieśku na ultra i dlaczego, czy że inni w swoich pc mają niskie temperatury. Tylko dlaczego zaliczam ścinki podczas grania np w lola, gorsze sprzęty nie mają takich problemów. I dlaczego podkładka i pasta mają nie pomóc na temperatury być może przez które występuje throtling tak jak napisałeś.

Użytkownik Tekuu edytował ten post 17 październik 2017 - 22:37

• 0

#22 eilein

eilein
  • 8 postów
  • Miejscowość:Essex

Napisano 17 październik 2017 - 22:37

co najmniej absurdalne

Wymaganie od laptopa niskich temperatur w mocnym stresie jest co najmniej absurdalne.

Przy takiej specyfikacji laptopa zawsze będziesz miał wysokie wyniki. To laptop, jajko tam usmażysz. Zauważ, że w pc same obudowy mają po kilka wiatraków, własne chłodzenie + chłodzenie dla procesora oraz kart graficznych. A u ciebie wszystko jest obok drugiego, nie ma tam przelotu powietrza, podzespoły nie mają czym oddychać.

A skoro masz 60.C gpu podczas gry to na twoim miejscu bym się cieszył. To jest naprawdę dobry wynik jak dla laptopa z mocnym sprzętem.

Zmień ustawienia gry, zrób screena ustawień i daj znać.

Użytkownik eilein edytował ten post 17 październik 2017 - 22:45

• 0

steamcommunity.com/id/grimandevil

#23 Tekuu

Tekuu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 17 październik 2017 - 22:45

Wymaganie od laptopa niskich temperatur w mocnym stresie jest co najmniej absurdalne.

Przy takiej specyfikacji laptopa zawsze będziesz miał wysokie wyniki. To laptop, jajko tam usmażysz. Zauważ, że w pc same obudowy mają po kilka wiatraków, własne chłodzenie + chłodzenie dla procesora oraz kart graficznych. A u ciebie wszystko jest obok drugiego, nie ma tam przelotu powietrza, podzespoły nie mają czym oddychać.

A skoro masz 60.C gpu podczas gry to na twoim miejscu bym się cieszył. To jest naprawdę dobry wynik jak dla laptopa z mocnym sprzętem.

Wyżej własnie nie napisałem, że oczekuję jakiś niskich temperatur, tylko, że jeżeli wynikli sięgają tam około 85 stopni to poprzez podkładkę dam podzespołom czym oddychać a przez dużo lepszą pastę zwiększę przewodność cieplną, co myślę że pozwoli na obniżenie temperatur, gdyż wcześniej powiedziano mi, że przez nie mogę zaliczać ścięcia. Wkleiłem logi z AB by dowiedzieć się czy z nich wynika że temperatury sa zawyżone i co robić dalej

• 0

#24 eilein

eilein
  • 8 postów

Napisano 17 październik 2017 - 22:52

poprzez podkładkę dam podzespołom czym oddychać

Chłodzi ci obudowę, tylko i wyłącznie.

dużo lepszą pastę zwiększę przewodność cieplną, co myślę że pozwoli

na obniżenie temperatur

Jeśli laptop ma niespełna rok to pasta wciąż powinna być w dobrym stanie.

Gram w Wiedźmina 3 na uber ustawieniach + z włączonym HairWorks w 60 fps'ach bez spadków nawet w mieście, za to w League of Legends fpsy spadają z 450 do 140. Zastanów się nad tym.

Użytkownik eilein edytował ten post 17 październik 2017 - 22:53

• 0

#25 Bartek Żak

Bartek Żak
  • exRedaktor

• 390 postów

Napisano 17 październik 2017 - 22:59

Z tego co widzę z wykresów, to taktowanie na grafie mocno skacze oraz gra jest słabo zoptymalizowana, skupiając się głównie na jednym rdzeniu. Ot cała filozofia.

Pokaż mi kto ma podobny sprzęt i na jakich ustawieniach gra i jaki ma framerate? Tylko nie wyskakuj z "pełną" i7 i GTX 1060, bo masz i7 HQ oraz GTX 1060M ...

To raczej nie są ścinki wynikające z temperatury, nie mniej ponad 80 stopni na procku wygląda średnio... W dodatku widać, że grafa jest w tym wypadku słabo obciążona. Odpalisz na pół godziny wiedźmina i będzie ~90 stopni tu i tu ... Laptopy nie nadają się do gier. Ale widzę, że sam wiesz lepiej, bo przecież to mocny sprzęt... i drogi ... to musi być dobry... Dlaczego wyrzuciłeś górę pieniędzy na laptopa? "gejmingowego"? 

• 1

#26 Tekuu

Tekuu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 17 październik 2017 - 23:30

Chłodzi obudowę? Co xddd
Pasta może być słabej jakości.
Kupiłem laptopa bo takie mam zapotrzebowanie, jeśli waszym zdaniem laptop nie nadaje się do gier bo jest laptopem i to jest wina ścięć to ja podziękuję.
  • 0

#27 eilein

eilein
  • 8 postów

Napisano 17 październik 2017 - 23:41

1. Podkładka - jak nazwa mówi - jest pod laptopem. Chłodzi ona spód laptopa, tj. obudowę. Dlatego odradza się trzymania laptopów na kocach lub blatach, bo powietrze z radiatora nie ma dokąd uciekać.

2. Może, lecz nie musi i gwarantuję ci, że to twoje ściny to nie wina pasty, bo gdyby to była wina pasty, to byś nie miał tylko 60 stopni gpu podczas grania na najwyższych ustawieniach graficznych, a laptop w wyniku przegrzania, wyłączyłby się po kilku minutach gry.

3.

Zmień ustawienia gry, zrób screena ustawień i daj znać.

P.S A żeby ci zwizualizować twojego laptopa podczas gry i stresów, dam ci proste porównanie - wyobraź sobie kilkadziesiąt ludzi w autobusie gdzie są pozamykane okna i nie ma dobrej klimatyzacji oraz wentylacji.

Byłoby ci bardzo ciepło, niedobrze i zbierałoby ci się na wymiociny, a może nawet byś zemdlał. 

Tak jak w twoim laptopie, są mocne komponenty które generują bardzo dużo ciepła, a że to laptop i praktycznie nie ma tam miejsca, to się grzeje kosztem wydajności. Zmniejszając ustawienia graficzne, odciążasz go od ciężkiej pracy - generowania gorąca.

Dlatego dla pc'tów robi się duże, pojemne obudowy z jak największą ilością chłodzenia i wentylacji/otworów. Twojemu laptopowi brakuję najważniejszego elementu - miejsca, pustej przestrzeni.

Nie bez przyczyny wymyślono chłodzenie cieczą, co chcesz zastąpić jakąś podkładką która chłodzi spód obudowy.

Użytkownik eilein edytował ten post 17 październik 2017 - 23:58

• 0

#28 Tekuu

Tekuu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 19 październik 2017 - 00:09

Wymieniłem pastę termo i dokupiłem porządną podkładkę temperatury podczas grania nie przekraczają 54 stopni, także wyszło, że piszesz totalne głupoty przy tym obrażając moją osobę bez ZAPOZNANIA się z tematem, nie będę tego rozwijał sam wiesz bardo dobrze. Bartku, polecam ci zapoznać się z architekturą pascal i co dzięki niej uzyskały laptopy. Temat do zamknięcia.

• 0

#29 eilein

eilein
  • 8 postów

Napisano 19 październik 2017 - 16:22

także wyszło, że piszesz totalne głupoty przy tym obrażając moją osobę bez ZAPOZNANIA się z tematem

Przestań się puszyć. Nie powiedzieliśmy, że jej wymiana nic nie da, lecz, że wymiana pasty nie rozwiąże twojego problemu. Tytułu tematu. To że temperatury spadną po wymianie prawie rocznej pasty było dość oczywiste, nie wiem czym się tutaj zachwycać.

Także, temperatury zbiło, a co ze spadkami?

Użytkownik eilein edytował ten post 19 październik 2017 - 16:24

• 0

#30 PLSBX

PLSBX
  • Małoletni bajkopisarz

• 2147 postów

Napisano 26 październik 2017 - 17:39

Proponuję zablokować stałe taktowania i sprawdzić co stanie się w takim wypadku :)

I może dla porównania to ja wyskoczę ze swoim i3 i 1050gtx na których mam w 120/90/80FPS odpowiednio dla EARLY/MID/LATE.
Teamfighty nie są uciążliwe - brak nagłych spadków do zera. (wiem wiem.. porównanie do desktopa, ale słabego desktopa)

• 0

#31 mapryl

mapryl
  • Bywalec

• 84 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 12:01

Aż sie musiałem zalogować...
Widzę, że zebrali się znawcy, jeden problem wytlumaczyl laptopem a drugi slabym prockiem i ramem, przy i7 i 16gb...
Panowie wiedzę na pewno macie sporą ale czasem warto spojrzeć dalej niż na czubek wlasnego nosa.
Mam bardzo podobny sprzet do opisywanego ale w pc, nie w laptopie. W lola gram od kilku miesięcy i fps były na poziomie 200, od jakiegoś miesiąca zaczęły dropic nawet do 30fps.
Wystarczy mieć trochę chęci pomocy i uruchomić googla aby zobaczyć że podobnych przypadków jest mnóstwo, niezależnie od pc czy laptopa, procka czy ramu. To co łączy przypadki to nvidia i jej karty graficzne.
Ale lepiej wmawiać chłopakowi że ma spadki bo ma laptopa a laptop to nie pc ....

Problem leży prawdopodobnie w software czasem pomaga przeinstalowanie sterownikow na nowo, czytalem też posty gdzie ludzie pisali że po postawieniu nowego systemu problem znikl, są też opinie że to software nvidi źle dostosowuje taktowanie zegarów do lola.

Pozdrawiam
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: fpsgry, komputery, pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych